Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diete diverse - meniuri zilnice si suport neconditionat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 611
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[hia]

 

Laura da,sunt mici.si scriu sarmale mici,chifle mici  [:D]  fata de anii trecuti m-am ingrasat 2-3 kg pe care vreau sa le dau jos.dar nu cu stres mare.niciodata n-am reusit sa slabesc cu stres si obsesie pt asta  [:)]

 

deuta  [flor]

 

szi  [flo2]  [floare3]  [flo]

 

pana la ora asta am bagat cafeaua

si ceaiul cu silueta,galbenele,lamaie

 

amara galbeneaua asta,bleact!  [xx(]

 

mai bag niste curatenie,oi mai slabi 100 grame  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

     Ehe Curcubico,la cat imi sunt de descarcate bateriile moral nu-mi ajung nici pt mine cele 10z de concediu...dar ma voi stradui sa adun cat mai mult zen sa va dau si voua(mai ales celor cu moralul la pamant).

     Gata,ma duc sa-mi fac traseele ca au venit niste fetite super-obraznice si-mi strica zenul de tot.Detest oamenii care nu-si educa copiii:(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In perioada cand am hotarat ca trebe sa slabesc, mancam de 3 ori pe zi, dar cantitati mai mici si beam foarte multa apa fiarta si racita pana la temperatura supei. Astfel, stomacul este pacalit si nu vrea mai multa mancare.

Se pot bea cateva cani de apa calda cu suc de lamaie inainte de fiecare masa, tot pt a potoli foamea si a manca mai putin.

Nu m-am infometat si nici n-am renuntat la dulciuri, dar mancam la desert o prajiturica gen Magura.

In acelasi timp, plimbarile lungi in pas ceva mai alert decat de obicei, tonifica musculatura si ridica moralul.

Nu am renuntat niciodata la cafeaua mea de dimineata cu zahar si lapte. 

 

Acum, mananc tot de 3 ori pe zi, dar nu mai simt nevoia sa-mi pacalesc stomacul cu apa calda.

 

Sper sa va fie de folos informatiile mele.   [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa zic : nu mancam in fiecare zi desert, iar ultima masa era si este la ora 18. Daca mi se facea foame seara tarziu, luam o bucatica fff mica de paine ( un sfert de felie de paine taiata subtire ) si o mestecam incet, apoi beam apa. Am gastrita asa ca sunt atenta sa nu am dureri de stomac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata  [:)]

 

szi  [flo2] sunt inca la cafea,da'imediat urmeaza ceaiul cu silueta  [biz]

 

eu sambata am manat ciuperci umplutecu branza,ou si ceapa verde si piept de pui cu sosde mustar.la pranz si seara.

 

ieri am fost prin plimbari si am mancat pe la 11 2 felii toast cu branza,sunca si rosii.si pe la 7 seara,o pizza si-o bere  [alcool]

 

azi incerc sa fiu mai cuminte [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! 

Nu am reusit sa respect cele 13 zile, m-am poticnit sambata. Am fost totusi rezonabila, nu am sarit calul exagerat (sambata 1/2 shaorma doar lipie cu pui si varza - am nimerit sambata in Iasi la Festivalul turcesc , dar jur ca nu am pus gura pe nimic dulce!-  , duminica un gratar cu salata , dar am scapat la ceva alcooale) . Ieri am avut o zi nebuna , am fost pe drumuri ... am mancat o salata de rosii cu castraveti si max, 100g de telemea pe la 14 si spre seara am terminat salata de varza si 2 snitele mici ramase de la copii. Salatele si telemeaua au fost cam sarate, m-am simtit umflata dimineata. 

 

Azi vreau sa revin la ideea unei zile numai de fructe, sa imi fac plinul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...