Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diete diverse - meniuri zilnice si suport neconditionat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 611
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

     Neatza buna doamnelor!

     M-am intors din concediu dar cantarul s-a blocat:(((.La hainute simt ca dorsalul s-a micsorat dar partea de talie stagneaza(nu le-am masurat demult,asa ca nu pot face comparatie).M-am pricopsit si cu o viroza intestinala in ultimele zile si nu am tinut cont de ce am papat,dar nu am sarit calul.Ce ma bucura e ca a fost primul an cand nu am facut febra musculara facand traseul,inseamna ca tonusul meu s-a imbunatatit.

     Poate dupa venirea menstrei cantarul se va debloca(am o intarziere considerabila fara motiv).O saptamana conforma tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In perioada cand am hotarat ca trebe sa slabesc, mancam de 3 ori pe zi, dar cantitati mai mici si beam foarte multa apa fiarta si racita pana la temperatura supei. Astfel, stomacul este pacalit si nu vrea mai multa mancare.

Se pot bea cateva cani de apa calda cu suc de lamaie inainte de fiecare masa, tot pt a potoli foamea si a manca mai putin.

Alizee, cam in cat timp se vad rezultatele? Si care au fost? Sa vad daca mai am o sansa pana la concediu [:-)))]

 

Ieri am mancat mai mult fructe, azi ceva soft , ca o sa fie f cald afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

n-am mai scris,ca ramasesem singura pe-aici.slabisem vreo 2 kg,dar,din pacate,a revenit ce-am avut in gat acum 3 saptamani.nu mi-a venit sa cred.f rau am fost.am facut si analizele,proteina C reactiva de 10 ori mai mare,exudatul bun,mda...asa ca iau iar antibiotic si trebuie sa mananc.

 

deuta  [pup]

 

szi tu ce faci?  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am mancat mai mult fructe, azi ceva soft , ca o sa fie f cald afara.

Alizee, cam in cat timp se vad rezultatele? Si care au fost? Sa vad daca mai am o sansa pana la concediu 

 

 

Rezultatele se vad intr-o luna. Normal este sa slabesti 1 kg pe saptamana.

 

Nu trebuie sa mananci numai fructe, mai ales ca si fructoza ingrasa. Sa mancam cat sa nu avem senzatia de satietate deplina. Si trebe sa devina un stil de viata pt a ne mentine la aceeasi greutate.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N am mancat multe fructe, incepeau sa se strice si imi parea rau de ele. Cand e cald nu prea mananc, nici macar inghetata

     Nu esti singura:)))

     La mine,micul dejun e masa care nu o omit...restul sunt inlocuite cam de 1-2 fructe sau apa.Azi de ex am baut 6L de apa:))).Inghe am papat 3 in toata vara asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Am mai intrat eu pe la voi acum ceva vreme, dar se pare că nu eram hotărâtă să mă țin de treabă :D. Azi sunt în a 7-a zi fără carbohidrați (am tăiat cam tot, mai pun câteodată puțin lapte în cafea, dar de obicei am băut-o neagră). În timpul ăsta m-am desumflat vizibil, dar nu sunt mulțumită deloc de glicemie (mi-am luat-o cu un glucometru, va trebui să mai repet).

 

Meniul de ieri:

- cafea neagră, omletă cu ciuperci, roșii

- salată verde cu roșii, ardei, brânză + niște carne de curcan

- roșii cu brânză

 

Mă lupt cu apa, nu prea vrea să intre, dar trebuie să reușesc și cu ea.

 

Azi fac o budincă de dovlecei (amestec de dovlecei rași, un morcov ras, ardei, ceapă, brânză, ou și tărâțe de ovăz să le lege, la cuptor în tavă).

 

Azi plec de la 6 kg cu plus față de target, acum 10 zile am avut 10 kg cu plus dar îmbrăcată (la medic, deci nu pe același cântar).

 

Spor la treabă!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...