Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diete diverse - meniuri zilnice si suport neconditionat


Recommended Posts

  • Răspunsuri 611
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Hello la ceas de seara...abia acum vad netul din lipsa de cablu tv,altfel intram doar dimi.

    Curcubico,eu zacusca fac iarna cate putin...adica maxim 10borcanele la o tura, cu produse congelate.Adica ce culeg vara coc si congelez si iarna cand aprind teracota cu plita si am mai mult timp atunci fac.Gemuri anul asta am facut de capsuni si caise,doar fructe din astea am avut mai multe.Eu fac gemuri din ce am in gradina,nu cumpar fructe si nu fac anual dintr-un anumit fruct.Sa-ti spun ca cel mai old gem al meu e din 2007?!Nepotelul spune ca e expirat dar tot papa ca asa de buuuun e [:-)))] ...e din prune bistrite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata !

Aseara am mancat niste fasole, cand in sfarsit am aterizat acasa.

Azi am adus cu mine si voi imparti pe orele de masa.

Velvet, must ... ce bunatateee  [pk]

Dea, e buna ideea ta, dar nu am unde depozita in congelator. Oricum, in weekend vom incerca si o zacusca cu vinete, tot asa, cateva borcane, sa vedem cum ne iese  [:)]

 

Mi-e o lene , de nu pot s-o descriu, azi noapte iar am abuzat de Olinth  [smulgpar]  si tot degeaba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hi  [hia]

 

da,szi ,l-am primit de la o colega  [clo] buuun [alcool] .eu sunt dependenta de Olynth de ani de zile,nu mai stiu cati,da peste 5 oricum.in fiecare seara pun o picatura,altfel nu pot respira,mi se infunda nasul f rau.stiu ca nu-i bine,dar n-am ce face.n-am reusit sa tratez rinita,ce-oi avea....

 

in dimineata asta am baut cafea si am mancat un iaurt mic cu musli.sunt pe fuga azi,pana deseara.

 

la pranz bag repede niste paste cu creveti,mai am o portie.deseara cred ca somon,sper sa fug pana la Lidl,sa-mi mai iau de mancare pt zilele astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu abuzez din august pana in octombrie de olint,bixtonim si orice am la indemana  [:)]

Si eu vrea sa ajung la Lidl, sa vad cand ... musai sa mai iau kefir si branzeturi.

In weekend evident am abuzat si am mancat in prostie, prostii. Sa vad weekendul asta ce voi face. In ritmul asta e inutil efortul celor 5 zile  [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Neatza buna!

    Vad ca am tras chiulul la scris meniul:)))

    Luni am fost plecata si am avut 2sanwichuri cu gem la mine si seminte de floare.Cand am ajuns am papat gulas+castraveti murati,iar la cina o bucatica de telemea cu rosii si kapia.

     Ieri am fost la pescu si am avut la mine 3sanwichuri cu ou fiert si kapia,dar le-am impartit cu un catel f prietenos si jucaus.Si bomba zilei de ieri a fost alta:imi luasem 2bucatele de praji cu mine pt ca pescuitul implica ardere de calorii cam multe,dar cand am papat prima bucatica,la prima muscatura am halit si o viespe care m-a intepat in obraz in stanga pe interior...apoi la a doua muscatura iau a doua viespe care imi face aceeasi chestie in dreapta [batcap] .Nu va imaginati cat ma ferisem sa nu-mi  atace viespile prajiturica,dar se pare ca atunci cand am deschis gura au intrat rapid.Asa ca nu am avut parte de prajiturica,dar m-am ales cu gura anesteziata...seara am papat putina supa ca aia nu trebuia mestecata.

     Curcubico,nu e idee proprie cea cu preparatul zacuscai iarna...am furato de pe topicul bucatariei acum vreo 2ani  [soricel]  si pt mine e mult mai bine decat sa fac vara/toamna.

     Azi vreau o papacioaca cu vinete la gratar,dar sa vad cum ma organizez.

     O zi cu mult soare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [:)]

 

deuta  [zirea] esti mai bine acum? mie mi-e frica de viespi/albine de mor  [alcool]

 

szi unde esti?  [balo]

 

eu am terminat cafeaua,o banana,urmeaza ceai.si o felie graham cu ceafa afumata feliata milimetric.si omleta cu ardei gras si rosie.n-am altceva prin frigider.cam asta-i pranzul timpuriu.

 

la mine imi iau un iaurt bio cu mar si para.

 

deseara-frigarui pui cu restul de salata.mi-au placut frigaruile de la lidl si mi-am mai luat ieri o portie  [afro]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...