Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Diete diverse - meniuri zilnice si suport neconditionat


Recommended Posts

Suna bine meniul, in afara de masa de seara, ce fac mananc masline goale si atat? Imi plac si smantana si slanina, ce fac le mananc asa? cu ce pot sa le combin?

 

Pai masa de seara era in contextul "nu mi-e foame" [:)] Si atunci bagam o caserola de masline (care da, sunt asa bune incat se pot manca goale) doar pentru.. psihic [:D]

Nu prea inteleg intrebarea "cum mananc smantana si slanina" [:D] Cum vrei tu? [:)]

 

De ex, cu smantana poti face inghetata, tot felul de sosuri pentru carne ori legume (ciulama de ciuperci, pui etc), la paste (din dovlecei ori din faina fara carbohidrati), peste varza cu carne, ardei umpluti etc etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 611
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rall, da-mi si mie te rog reteta de branzoaice cu faina de migdale.

 

Azi fu greeu ca am mancat cu fiica-mea la pranz si dorea indian sau chinezesc. Ce naiba sa fac eu acolo, cu tot orezul??? O convinsai sa nu asa ca la pranz am putut manca o salata :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un culturist spunea ca atunci cand faci corect abdomenele nu faci mai mult de 10 sau 15 fara pauza.

Ideea e la orice exercitiu de genul, sa iti izolezi muschii daca vrei sa ii lucrezi.

Aveam o fosta colega care ne spunea ca ea face 1000 de abdomene uitandu/se la TV. Mai bien facea de 2 ori 25 chinuindu/se, ca aveau mai mult eect decat alea 1000.

Si la flotari, e ok s ale faci ca lucreaza oricum tot corpul, dar decat sa stai in maini si sa dai din cap sau din fund, mai bine stai pe genunchi dar le faci corect de tot.

Decat sa faci 100 gresite, mai bine faci 25 corecte si inca cateva trisate.

Samd.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut si eu  [:)]

 

azi am mancat asa

 

dimineata cafea neagra

 

la 12 nu am mai avut mancare gatita si nici timp sa fac  [batcap] am bagat asa

 

2 felii jumate de paine secara cu branza topita feliata la cuptor

cateva felii castraveti

un pahar suc

 

ora 14 o cafea cu lapte

 

ora 17 o felie paine cu icre

un pahar suc

 

cina

 

cateva masine verzi cu migdale de la lidl,f bune,am citit-o pe rall si am luat si eu  [:)]

cateva frunze salata verde

cateva felii f subtiri sunca porc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu la raport ca nu am trecut de cateva zile. Am fost conforma pana aseara cand am gustat cateva bucati de calamari pane.

 

zic meniul de azi ca paina maine uit:

- cafea

- kefir ci chia si seminte de in

-mazare

- alta cafea

- 2 piersici

- 2bucati branza topita

- inca nu stiu.. poate doar ceai 

Eu am gasit niste video- uri scurte cu exercitii pentru diferite zone care trebuie lucrate ca sa nu am scuza ca imi ia mult timp, insa sunt constienta ca pentru abdomenul meu ori raman cu o mica gogoasa de grasime ori piele atarmand. Daca te uiti la mine sunt 'din spate liceu din fata muzeu'

Va doresc un w-e placut si conform

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...