Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Pai crinone si cu utrogestan fac exact cat ai tu in meniu ... deci suntem la egalitate... acid folic nu iau pt ca este in femibion 1 ... iar coenzima q10 am luat dar nu mai iau pt ca fetele mi-au explicat ca intareste sistemul imunitar iar pentru implantare nu ar fi benefic... as putea adauga dupa ce as vedea beta pozitiv ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Motisor, dacă îmi permiți o indiscreție - știu că și voi aveți probleme cu gigeii, vi s-au recomandat teste genetice pentru soț sau ați mers doar pe diagnosticul medicului urmat de FIV? Mulțumesc mult și așteptare frumoasă și rodnică îți doresc!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Motisor, dacă îmi permiți o indiscreție - știu că și voi aveți probleme cu gigeii, vi s-au recomandat teste genetice pentru soț sau ați mers doar pe diagnosticul medicului urmat de FIV? Mulțumesc mult și așteptare frumoasă și rodnică îți doresc!

 

Anna la noi problema sunt gigeii putini si blegi ... Am fost la dr Voinea unde a gasit un chit pe stanga si de aici nu a mai avut loc testiculu sa se dezvolte in concluzie este cam nedezvoltat iar pe partea dreapta are epididimul infundat partial . Ca sa.ti faci o idee spermograma lui este 1,8 mil si are 1% viabili dar nu mobili ... Voinea l.a trimis la analize genetice , cromozomi si genetic este ok

 . Ca sa il opereze sa scoata chistul putea dar nu ne.ar ajuta la nimic pt ca nu s.ar dezvolta testicolu acum la 40 ani , sa ii faca reconstructie de epididim drept ar fi putut sa ii reuseasca poeratia cu repaus un an sau sa pierdem si acel 1% .... Asa ca am mers pe fiv+ icsi ... Eu 33 ovocite si el doua recoltari ca sa gaseasca suficienti gigei ... Dupa 5 zile au rezultat doar 2 blasto ... A facut tratament cu wellman 3 luni dar nu au fost inbunatatiri vizibile ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Buna, fetelor,
  • In caz ca sunt persoane care au ajuns la capatul rabdarii, ca mine, si nu mai au nici resurse financiare, am aflat o informatie utila. S-a infiintat o Asociatie: Si eu am dreptul sa fiu parinte, ii zice, care va face fertilizari gratuite cuplurilor cu venituri mici. Acum, nu stiu exact de ce venituri este vorba, dar poate e cineva interesat si vrea sa afle mai multe. Gasiti info aici: https://pe-fuga.blogspot.ro/2017/05/si-eu-am-dreptul-sa-fiu-parinte-doneaza.html

    sau pe siteul lor: http://saveyourfertility.ro/ , care inteleg ca nu e inca gata. Nu stiu cum e doctora, dar daca nu sunt resurse pentru altceva, eu zic ca merita incercat. Va pup pe toate si tin pumnii.

  •  

    Eu ma pregatesc de un mini-concediu, când revin am sa vad încotro o apucam. Momentan nu am mai facut nimic.

    Muak

     

     

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salutare fetelor!!! [flo2] Dar ce ati mai povestit voi pe aici...si lucruri frumoase si triste...pff am avut ce citi....va multumesc de felicitari [flo2] eu de atunci sint terminata!!! Am sacrificat atata energie incat toata saptamana mea a fost un dezastru si in plus mi-a scazut si imunitatea deci m-am si racit acum cu frigul [smulgpar] Felicitari pentru beta Clemence!! [pk] Eu ce sa zic legat de cele care raman insarcinate dinte prietenele sau colegele mele...hm...am multe fete cu care teebuia sa nastem deodata si nu doar o data s-a intamplat...fiind de 3 ori deja insarcinata m-am cam nimerit cu multe dintre ele....cunosc f bine sentimentul de ciuda din pacate...ma bucur pt ele dar vesnic ma gandesc si eu ce burtoi as avea sau deja copilul ar umbla....asta e....cu bune cu rele mergem inainte!!! Acum ma pregatesc sa ma duc sa tund iarba la viitoarea casa a noastra ca e jungla si cat de cat avem parte de timp frumos...asa mai fac si eu miscare si dade mai scap de 1 kg [pk]

 

Lore, iti multumesc mult!  [flo2]

Felicitari si tie pentru inspectie! [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, cum ai scapat de fibrom? Te-ai operat? Nu mai retin daca ai scris...

Corinka, de primul fibrom care ajunsese la aproape 10cm am scapat prin operatie la Bucuresti, la Giulesti..Dar se pare ca am scapat de el si am dat de altceva..a doua luna dupa operatie , cand m-am dus la control doctorul care-mi facuse operatia a zis ca am uterul plin de puncte albe (ciudatenie pe care nu o aveam cu o luna in urma) si ca el nu stie ce inseamna asta, ca in toata carierea lui nu a mai vazut asa ceva..Mai am un fibrom de cca 3 cm..atat avea inainte de stimularea asta..sper sa si ramana asa si sa nu ma incurce..cam asta e ..Cu ,,bubele astea ,, in cap astept si eu sa fac beta, cu inima cat purecele..Va pup! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor,

 

Va pup pe toate... A trecut o sapt de la nunta, au plecat cu totii la casele lor si acum am timp si de mine  [batcap]

Sunt aici, citesc...dar nu am scris...

 

Va astept cu vești bune  [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...