Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Venira analizele........estradiol---349,80 pmol/L......FSh----6,99 mUi/ml....LH---8,55 mUi/ml.....progesteron---0,791 nmol/L...prolactina---443,10 uUi/ml....T3---1,91 nmol/L....T4-----102 nmol/L.....TSH-----2,48 uUi/ml.......AMH------- este in lucru......nu i gata.

Analize ziua 2 Cm eu cred ca e mare estradiolul......si prea mica valoarea la progesteron....Sper sa iasa bine si AMH ul.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flor] Neata fetele!!!!!!  [flo2]

 

Cand ati inceput sa reduceti utrogestanul si duphastonul ? 

Eu am 11 sapt astazi  [balo]  si voi incepe sa il reduc treptat

pana la 12 saptamani , mai raman cu duphastonul sa vedem in ce 

stadiu este hematomul ! 

 

Astept vesti bune de la voi cu super Beta !!!!! 

Va puuuuppp

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gineta nu reduce fara sfatu medicului .... Pana la 12 saptamani se formeaza placenta ... daca ai si hematom poate trebuie sustinuta placenta... Intai controlul si dupa reduci... Stiu ca nu e placut dar e necesara medicatia... Eu desi nu am avut hematom am tinut medicatia pana la 14 sapt si apoi am redus treptat ...sa zic ca m-am lungit pana aproape de 16 sapt si la aproape 20 am pierdut bebe ( poate spun o prostie dar stiu ca se administreaza utrogestan si la deschidere col si tendinta de avort spontan) .... 

 

Beta ar trebui sa o fac maine... ieri am facut pipitest si am vazut o linie asa ca am facut beta de ieri si sper sa primesc azi pe seara rezultatul ( in Fetesti se da rezultatul la 3 zile ) ... Se lungesc urechile pana iti vine un rezultat  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor [flo2]  [flo2]

 

Motisor si eu am avut crinone gel si utrogestan oral, asa am primit de la unguri..acum sunt pe arefam 200 mg 3/zi.

Gineta ce mai faci?? Totul e bine?? Si eu am hematom, mai gasesc din cand in cand putin sange pe h igenica..nu vreau sa mai ma panichez....sper sa trecem cu bine de trim 1...mie nu mi-a zis sa reduc progesteronul si abia pe 12 iunie merg la medic ( sap. 13-14), probabil atunci imi va zice..

 

Mersi Dea de informatie [flo2] ...sa inteleg ca sunt acoperita pt MTHFR, insa ce ma fac cu PAI si cu alelele....marti aflu de la homato...

 

Fetelor [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Nu renuntati la progesteron decat daca va spune dr care va urmareste sarcina.

Eu astazi am 32 de sapt si pana acum am luat progesteron. Nu imi.place sa il iau, dar m-a salvat de la avort.

Sarcina usoara celor cu bebei la puratator si Moti astept beta baban.

Va pup pe toate fara exceptie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dar nu il reduc de capul meu :) doamne fereste ....

Am discutat cu doctorul din Viena , pe baza rezultatelor  el este cel care a hotarat asta , apoi am primit confirmarea si de la doctora care ma supravegheaza aici ! Din cate am inteles folosit dupa primul trimestru ar putea aduce ceva modificari fatului ...fiecare dintre noi suntem diferite si avem corpuri diferite , si nu pot nici ignora sfaturile medicilor .... 

Eu astept rezultatul testului Panorama , daca totul iese bine trec peste bitest .... emotiile sunt mari :) 

Simptomele s-au mai diminuat , dar in continuare am greturi seara , si saliva excesiva ...plus ca adorm la 8:30 in fiecare seara :)) am un program bine definit ! 

Va pup 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor, te asteptam cu beta pozitiv!

Mia, tu ce faci? Cum stai cu rabdarea? Te asteptam si pe tine cu vesti bune!

Gineta, la fel eram si eu la inceput, rareori ma prindea ora 21 trează  [batcap] , iar de la 3-4 nu mai puteam dormi  [:-)))] abia de vreo luna am reusit sa imi reglez cat de cat somnul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...