Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Fiind prea gros,zona unde s-ar implanta embrionul e posibil sa nu fie vascularizata.Unde nu e vascularizatie,embrionul nu se poate hrani si dezvolta.Nu e obligatoriu ca endometrul sa mai creasca f mult....depinde de organismul fiecareia.Cand ai urm monitorizare?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, suplimentul de Fe pe care l iei tu nu este printre cele mai grozave, chiar daca are si vit C. Dozele sunt f mici in primul rand. In al doilea rand, ar fi bine sa fie asociat si cu lactoferina, care-l mobilizeaza in circulatie si nu numai, ajuta si la absorbtia sa. Fierul organic se asimileaza mai rapid decat cel anorganic, in plus, oricum dureaza refacerea depozitelor consumate minim 3 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea si Sele, multumesc!

Am luat altrifer la recomandarea ginecologului. Hematologul mi-a recomandat sa trec pe maltofer ca are o cantitate de fier mai mare in compozitie (zicea ca altrifer ar trebui sa iau 8 pastile intr-o zi ca sa fie cantitatea suficienta  [batcap] ), am întrebat azi la 2 farmacii si nu il aveau, vineri merg la dr in alt oras si spesper sa il gasesc acolo. Fructe si llegume mananc zilnic, dar eu am probleme cu anemia inca din copilărie, iar acum s-a agravat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fiind prea gros,zona unde s-ar implanta embrionul e posibil sa nu fie vascularizata.Unde nu e vascularizatie,embrionul nu se poate hrani si dezvolta.Nu e obligatoriu ca endometrul sa mai creasca f mult....depinde de organismul fiecareia.Cand ai urm monitorizare?

Multumesc din nou, Dea!

Vineri ma duc iar la Debretin.

Oare cat ar putea creste in cel mai rau caz, daca in ziua 5 are deja 11 mm?

Estradiolul cum ti se pare, Dea? 300 pg in ziua 5 la 6-7 foliculi... Sper sa aiba toti ovocite...

 

Nu se mai inteapa nimeni zilele astea? Doar eu fac stimulare de pe aici?

 

Ligia, esti tare draguta, iar suvitele arata super!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup toate fetele! ! Eu mâine dimineață mă înființez la beta. .Am deja picioarele ca gelatina. ..Și azi am avut dureri dar rare..ca cele premenstruale. .Piscotel, nu știu dacă au fost pete de implantare ca au fost ff mici și deschise la culoare...sa dea Domnul. .Am fost când agitata ,când calma..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...