Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

 

 

Corinka eu am avut primele 4 zile gonal 100 ui , apoi mi a redus doza la 87.5 ui, eu am amh 3.08..s au obtinut 5 foliculi, dar 3 au putut fi extrasi...in fine..important e rezultatul din burtik mea...Sper sa fie ultima procedura pt tine, sa te bucuri de beta pozitiv [flo2]

Adriana draga, multumesc, dar nu se termina totul cu un beta pozitiv. Cel putin la mine nu a fost asa. Am avut beta peste 1000 in ziua 14 si in primul trimestru am pierdut ambii puiuti. Si nu sunt singura in situatia asta. Linistita nu pot fi pana nu imi tin macar un bebe in brate.

Imi place ca medicul tau nu a exagerat cu stimularea. A obtinut foliculi putini, dar de calitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Corinka ai dreptate ca nu se termina totul cu un beta, insa e un inceput bun, eu inca nu ma pot bucura pe deplin de sarcina, cu toate ca am simptome, ceea ce e un semn bun, insa nu stiu cum va decurge pe viitor...cu toate astea, tot timpul am fost pozitiva, am stiut /simtit ca raman gravida la primul FIV si am zis ca sigur voi duce la bun sfarsit sarcina...nu stiu de unde acest optimist, dar pana acum s a adeverit, sper sa fie bine in continuare.

Cred ca la o sarcina gemelara, riscurile sunt mai mari, si sa stii ca, daca ai avut probl la prima sarcina, nu trebuie sa fie la fel si la a 2 a sarcina. Te rog sa fii pozitiva, si sa nu te mai gandesti la ce a fost- sunt sigura ca DD te va rasplati cu un bb frumos si sanatos [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana imi place ca esti asa optimista, parca ma vad pe mine la FIV1... Fetele pot confirma cat de optimista am fost si cat de bine a decurs totul ... Singurul lucru pe care mi-l regret este ca desi stiam de cerclaj nu l-am facut pt ca ginecologul meu a zis ca bebe e ok si col lung ... Nu se gandea nimeni ca poti ajunge in luna 5 de sarcina si se mai poate intampla ceva rau... Acum DD ( barbosul cum il "alint" eu ) are un razboi cu mine... Nu stiu daca ii voi putea ierta minunea care mi-a oferit-o 5 luni si in 5 min mi-a luat-o ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor iti doresc un test pozitiv.

 

 

 

 

 

 

 

Si eu vin cu vesti ......am plans aseara din cauza AMH ului e 1,11 la 37ani a scazut mult de la 2,93 .....am stabilit Fiv in luna iulie cu protocol scurt....... si trebuie sa fac eu Rmn cu protocol endometrioza.....asta e cel mai mare cosmar......si sa recoltez culturi de col ( in ce zi se recolteaza).....si sa mai fac cateva analize (hiv,vdrl,hepatita si spermocultura sot) cam atat .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor, adevarul e ca din trimestrul 2 , te gandesti ca sansele scad sa se mai intample ceva cu bb..si uite din pacate sunt atatea exemple. Barbosul tau se va indura de tine, si ti va trimite bb mult dorit. Da eu sunt credincioasa, sa nu crezi ca mergi saptamanal la biserica, insa in sufletul meu port credinta si ma rog zilnic, chiar daca am trecut prin 2 inseminari nereusite si 8 ani de sperante desarte...pot sa ti zic un secret [:)] ..tot ce am obtinut in viata, a fost tarziu dar a meritat [pk]

 

Mititica, nu fi trista , nu e asa mic AMH , important e sa ai cativa foliculi de calitate..esti suspecta de endometrioza??unde faci Fiv?? vad ca esti din Craiova...si eu tot de acolo:) dar am plecat de 10 ani..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititica nu te mai stresa....eu am amh de 0.64....si am 34 de ani...asa ca se poate si mai rau, nu stiu cat te poate ajuta lucrul asta...dar eu cd vad ca altul are mai putin parca am mai mult curaj....ca am mai multe sanse...stiu nu e normal dar asa e mintea omului....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor iti doresc un test pozitiv.

 

 

 

 

 

 

 

Si eu vin cu vesti ......am plans aseara din cauza AMH ului e 1,11 la 37ani a scazut mult de la 2,93 .....am stabilit Fiv in luna iulie cu protocol scurt....... si trebuie sa fac eu Rmn cu protocol endometrioza.....asta e cel mai mare cosmar......si sa recoltez culturi de col ( in ce zi se recolteaza).....si sa mai fac cateva analize (hiv,vdrl,hepatita si spermocultura sot) cam atat .

 

Nu plange!! 1, 11 la 37 de ani nu este atat de mic..noi cu zero in fata ce sa mai spunem? Vorba Adrianei, iti trebuie cativa foliculi si unul norocos!! Mie mi-a trecut cu AMH ul..ma gandisem chiar sa l repet acum sa vad si eu cum a mai evoluat intr un an jumatate..dar apoi mi-am zis ca nu are sens..eu oricum tot pe drumul asta merg..Ati vazut si voi aici atatea cazuri cu fete cu AMH mic, dar care au obtinut sarcini!  

Corinka, si eu am avut doza relativ mica de GonalF, 175 iu si am raspuns mult mai bine decat la primul FIV cu 225 Fostimon, e clar ca FIV urile astea regenereaza ceva pe acolo :))) 

Eu astept rezultatul de la test, dar se pare ca dupa amiaza va fi gata..e grea asteptarea,,mai ales ca asta e al treilea transfer si singurul la care am avut dureri!! Desi ,dupa cat am citit am ajuns la concluzia ca orice simptom de dupa transfer poate fi pozitiv pentru o femeie, dar negativ pentru alta..asa ca nu mi ramane decat sa astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

mititica eu la 31 de ani am avut AMH 2,85,la 33-0,90...asa ca....

 

n-are rost sa mai repetati AMH ul.tot ce conteaza este nr de foliculi,calitatea ovocitelor,endometrul,tratamentul.si peste tot Dumnezeu.daca vrea sau nu.cam atat.

 

aaa,si un om sa va iubeasca si sa fie langa voi,chiar si atunci cand totul moare si se prabuseste,sa ramana langa voi si sa va ia in brate.

 

the end...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...