Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Hello gagici ... [flor]

 

Ce e linistea asta? 

 

Eu azinoapte abia am adormit nitel... m-a cam durut burtica ... o fii ceva psihic din cauza la crinone si disconfortului ... Maine mergem la beta sa o repetam sa fim siguri 100% de rezultat ... asa ca imediat ce voi afla voi scrie si aici... sper sa nu ma tina cum a tinut-o pe mia sau daca ma gandesc mai bine prefer sa astept si sa am beta baban :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Moti, Doamne ajuta! Un gand bun si de la mine. [pup]

 

Fete dragi, vin cu vesti. Maine seara fac Ovitrelle-ul. Miercuri am transferul. Am facut azi eco si, desi sunt abia in ziua 9 (nu am numarat si ziua cand au aparut primele semne, deci pot sa o consider chiar ziua 10), foliculul dominant are deja 20mm. 

Initial nu am vrut sa va mai zic nimic, pentru ca am inima cat un purice. Daca micutul meu cu 6 celule nu supravietuieste si celui de al doilea dezghet? Si daca supravietuieste, cat pot eu sa sper daca e asa mic (ziua2)?

Dar am hotarat sa impartasesc cu voi vestea si pentru ca un gand bun sau o rugaciune in plus ar putea sa ma ajute. Asa ca apelez la voi cu incredere si speranta ca un gand bun in plus ar putea sa induplece pe Cineva acolo Sus si puiul meu sa reziste unui nou dezghet si sa fie puternic.

Doamne ajuta tuturor!

Va pup cu drag! [pup]

 

PS: Sper sa nu ovulez pana maine seara....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel un gand bun ai si de la mine, iti doresc din suflet ca embrionul tau sa supravietuiasca si sa se prinda la tine in burtik..Dar de ce PK nu l a lasat pana in ziua a 3?? oricum de ziua 2 cu 6 celule e ff bun.. [flo2]

 

Motisor si tie iti tin pumnii sa vii maine cu vesti bune.. [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel draga, sa fie cel mai lipicios puiut si sa iasa beta mare! [flor]

 

Motisor, sa iasa maine beta mare! [flor]

 

Corinka, iti tin pumnii sa fie totul bine si sa ai puiuti lipiciosi! [flor]

 

Un gand bun si o imbratisare stansa tuturor fetelor! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, multumesc frumos!

Adriana, am obtinut anul trecut in noiembrie doar 2 embrioni din 2 foliculi (aveam initial 5 foliculi, dar s-au pierdut pe drum). Cred ca PK s-a temut ca nu vor rezista pana in ziua 3. Il rugasem luna trecuta daca se poate sa-l lase pe al doulea micut macar o zi inainte de transfer si fusese de acord. Insa acum nu mai vreau asta, mi-e teama ca-l pierd. Daca supravietuieste dezghetului, prefer sa il am in burtica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, o sa incep Clexane de 0,4 din seara embriotransferului. Aspenter nu am mai luat. Oare sa incep sa iau?

Mai am in meniu Femibion (alternez uneori cu Taxofit), Vitamina D 2000 si Magne B6.

Si luni incep Utrogestan 200 mg de 2 ori pe zi. Oare nu e cam tarziu pt Utrogestan? In februarie imi spusese sa iau de miercuri si vineri a fost transferul. Voi ce credeti?

Ma gandeam in plus sa suplimentez si cu Crinone dupa embriotransfer. Data trecuta am avut doar 600 mg de Utrogestan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...