Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mă bag în seamă cu un sfat - fetelor cărora vi se recomandă DHEA pentru FIV, înainte de a vă apuca să-l luați, neapărat analizați nivelul DHEA-S și testosteron liber în sânge. După o lună de luat suplimentul în 3 doze zilnice a câte 25 mg (recomandarea standard), m-am trezit cu valori mult crescute (testosteron liber 5000 când limita e 2850). Am renunțat să-l mai iau, așa cum a ordonat și medicul. Devin un bărbat adevărat :)

 

Mulțumesc Alia13 pentru sfatul de a face cele două analize, bine că l-am urmat. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello tuturor, eu mai devreme am ajuns acasa, am fost prin centru, am mers in piata, m -am dus sa-mi iau carti de citit etc..

AnnaK, este o veste absolut minunata!! Cat de mult a scazut!! BRAVOOOO !! Si foliculi..wow..!!! Eu zic sa iei bilet cat mai repede la cehi!!

Piscotel, mergi si tu cu incredere!!  Deci tu esti mai scunda decat mine si ti-a dat totusi Clexane de 0,6  [:-)))]  eu am de 0.4! Aici ,,m-ai luat,,! 

Corinka, iti doresc sa fie foliculii plini cu ovocite de calitate, ca si Piscotelei!

Moti, maine stau si eu in asteptarea rezultatului tau, sper sa fie unul buuunnnn de tot!!

La prima ora ma infiintez si eu sa verific dublarea! [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mă bag în seamă cu un sfat - fetelor cărora vi se recomandă DHEA pentru FIV, înainte de a vă apuca să-l luați, neapărat analizați nivelul DHEA-S și testosteron liber în sânge. După o lună de luat suplimentul în 3 doze zilnice a câte 25 mg (recomandarea standard), m-am trezit cu valori mult crescute (testosteron liber 5000 când limita e 2850). Am renunțat să-l mai iau, așa cum a ordonat și medicul. Devin un bărbat adevărat :) Mulțumesc Alia13 pentru sfatul de a face cele două analize, bine că l-am urmat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, de 0,4 am si eu :)))

Bafta maine, tin pumnii stransi sa fie cat mai mare valoarea!

Eu am citit 0,6  [:-)))]  ma si miram...dar gata m-am linistit!! Nu stiu ce e cu mine dar parca sunt cu capul in nori! Ma pun sa citesc ceva si sper sa adorm, azi noapte am dormit doar 4 ore si azi 2 ore pe zi..am fost zombie..cred ca din cauza stresului de ieri..revin sa va spun maine ce beta am la 48 de ore. [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alisa am înțeles că efectele sunt reversibile, și mie mi-a venit menstra un pic mai repede, dar am mai pățit așa. Dacă ai în plan un FiV lunile astea, întreba Dr. dacă ar fi indicat să vezi cât e testosteronul liber. Oricum, eu nu mai iau nimic de capul meu.

Mia mă bag luni la niste analize genetice si trombifilii și mă programez la un consult. Voi ați fost la consultul inițial direct sau pe Skype? Că eu as vrea să mergem la o discuție prealabilă,  numai să nu dureze programarea 6 luni. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...