Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Moti ti-am scris eu la pranz ca a luat spermotrend.cred ca el a ajutat putin mai mult  [:)]

 

mia felicitari!numai bine in continuare!  [flo2]

 

Gineta felicitari pt baietel!  [flo2] astept roze ul!  [alcool]  [clo]

 

cori sa fie outele norocoase!   [flo2]

 

Piscotel sunt cu gandul la tine!  [pup]

 

am lat melatonina.ma gandeam sa incep cu 3 mg.e ok?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Profertil nu ne-a ajutat nici pe noi. Acum sotul ia Folandrol, dar n-a mai repetat spermograma pentru ca n-au trecut 6 luni de la ultima.

Inainte de prima fiv a luat Fer 14 extra timp de 3 luni, iar procentul spermatozoizilor cu motilitate liniara progresiva a crescut de la 5 % la 8 %.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Profertilul nu ne-a ajutat nici pe noi..ba culmea..a iesit un pic mai slab rezultatul..mai citisem si in alte parti ca nu a ajutat dar nu am vrut sa cred! 

Voiam sa va intreb si eu..din Cehia am primit cate 8 Utrogestan de 100 mg pe zi, acum am vazut ca mai am doar pentru 3 zile.

Insa am vazut ca mai am ramase doua cutii de Arefam de 200 mg din Austria..sa pun cand termin Utrogestanul cate 2 de Arefam ? ( 2 dim si 2 seara sa fac 800mg) sau sa cupar tot Utrogestan??Stiu ca in mod normal e aceeaasi substanta dar nu vreau sa ma gasesc eu mai desteapta sa pun inlocuitori..banuiesc ca exista un motiv pentru care din Cehia mi au dat 4 pastile de 100 si nu doua de 200, nu??

 

Gineta, ai PM!

Corinka, Piscotel, multa bafta!!

Velvet, Moti, Dea, Laurita, Ligiutza,Clemence,Dana, Ana, AnnaK [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fiind mai patita asa ...as zice sa mergi pe aceeasi marca ( desi stiu ca e aceasi substanta la baza) ...

 

Mia mai bine sa fie totul ok decat sa ai regrete ca mine... Eu am si acum gen: daca continuam utrogeatan poate nu pierdeam sarcina, daca faceam eco mai des poate ..., daca cereau eu cerclaj preventiv... Si sunt multe de daca ....

 

Eu una asa as face... Eu cand voi ramane gravi o sa am saptamanal eco , cerclaj cat mai rapid, utrogestan cat mai mult in sarcina ... De frica suflu si in iaurt ... Daca nu pierdeam sarcina acum eram nascuta si imi tineam in brate baietelul... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, felicitări! Îți țin pumnii în continuare! Beta e hotărâtă, sunt semne bune când e așa mare. Am citit eu statistici, nu mai știu să îți spun dar era un procent f mare, gen peste 90% sa fie sarcina viabilă când beta este peste 100 în ziua 14 de la punctie.

Așa că felicitări inca o data!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, eu am schimbat progesteron ul, am luat de toate, Dracea mi-a zis că pot sa schimb cu ce vreau dar sa fie1200 mg pe zi. Câte 2 ovule de 200 dimi, prânz, seara. Ea mi-a dat Crinone dimi și seara 2 ovule de 200 dar nu am mai găsit Crinone și am înlocuit cu ovule. Îmi aduce o fata din Turcia curând Crinone. La mine a fost ciclu FET fara ovulație și nu aveam P natural, poate de aceea mi-a dat 1200 mg.

Motisor și eu la fel, am făcut tot ce am știut că ajută să obțin sarcina și în continuare fac. Inclusiv ce nu mi-a prescris medicul dar știam că ajută la implantare, etc. Asta ca sa nu îmi reproșez nimic in caz că se pierde. Te înțeleg perfect.

La mine a fost mai puțin grav decât la tine, s- a oprit din evoluție la 5 sapt. Din cauza asta, stau cu frică să nu se oprească deși dr- ul a zis sa stau liniștită.

Va pup pe toate și va doresc sa reușiți cat mai repede!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [:)]

 

am luat 3 mg de melatonina aseara si m-am tot trezit azi noapte,iar dimineata m-am trezit devreme,n-am mai putut sa dorm  [alcool] nu-si face efectul nici asta la mine  [zirea]  macar sa-si faca efectul pe partea cealalta,pt care o si iau,de fapt  [alcool]

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...