Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Erica,din pacate nu am timp sa las tsh.ul sa scada in un an doi.40 ani bate la usa.Eu tre sa.l scad in cateva luni,nu pot amana fiv.ul atat  ca se duce pe apa sambetei putina rezerva ovariana care a ramas(amh-0.64 anul trecut in vara).Clemence,la ce clinica e d.rita de care zici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana eu zic sa mai consulti un dr.

Eu nu am facut stimulare, ca bebe a venit natural, dupa fiv-utile esuate.

Cand am facut analizele de trim I mi-a iesit prost coagulograma.

Eu nu avusesem Clexane decat la fiv1.

Dr mea ginecolog cand a vazut coagulograma, m-a trimis la hemato de urgenta. Aveam si insuficienta placentara si daca apuca sa imbatraneasca, ar fi trebuit sa nasc deja.

Ca si mutatii nu am decat ambele mthfr, adica nu era de Clexane.

Dar coagulograma s-a modificat datorita sarcinii si de atunci fac Clexane si vreau sa zic ca asa tin sub control sarcina.

Daca nu aveam Clexane, placenta nu s-ar fi dezvoltat cum trebuie si imi dau seama ca cu tot cu Clexane si sangele nu e ca inainte de sarcina.

Tot putin ingrosat este.

Din aceasta cauza, zic sa mai intrebi si alt dr si vezi ce zice gineco si de placenta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete. 

Azi e ziua 14 de la et cu un embrion de z6. 

Sunt in alta tara si n-am reusit sa fac beta pana acum. De abea maine am programare. Sangerare nu am inca.

Am facut in ziua12 un pipi test si mi-a parut destul de pal asa.. dar pozitiv (+).

In ziua 13 insa am facut inca doua si sunt clar negative.

Credeti ca mai pot spera sa fie sarcina?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragile mele, sunt impresionata de gandurile voastre bune. Mai inainte am ajuns acasa si sunt un pic adormita de la progesteron, dar am vrut sa va scriu inainte de a ma pune la somn.

Se pare ca luni am inteles gresit ca am 3 foliculi pe stanga si 5 foliculi pe dreapta, din care doar 3-4 sunt buni. De fapt, medicul spusese ca pe langa cei buni de pe dreapta mai sunt 5 mici, nu ca sunt 5 cu totul pe dreapta.

A fost o mare surpriza pentru mine faptul ca mi s-au recoltat 11 ovocite. Inca nu stiu cate dintre ele sunt mature, embriologul nu le verificase inca, dar medicul era tare multumit si vrea sa facem transfer de blasto luni. Doamne-ajuta!

Sun maine sa aflu cate s-au fertilizat.

Sper ca Piscotica noastra e bine si ne va da vesti bune.

Va pupacesc pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fete. Azi e ziua 14 de la et cu un embrion de z6. Sunt in alta tara si n-am reusit sa fac beta pana acum. De abea maine am programare. Sangerare nu am inca. Am facut in ziua12 un pipi test si mi-a parut destul de pal asa.. dar pozitiv (+). In ziua 13 insa am facut inca doua si sunt clar negative. Credeti ca mai pot spera sa fie sarcina?

pipi testul nu e foarte relevant,Maybe faci beta.Mult noroc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...