Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Fetelor long story short...primul FIV..cu Albu. 21 de ovocite, sperma 200 milioane cu mobilitate 75%, in ziua 3 -  17 fertilizate de calitate buna, ziua 6 (ca in ziua 5 nu m-a sunat nimeni sa imi spuna nimic) 4 blasto, 3 de calitate buna si 1 tipuriu. Desi in ziua 6 m-am dus pregatita pt transfer ca asa imi spusese Lucia, cand am ajuns acolo dadeau toti din umeri si a zis Albu ca trebuie sa ii congelam ca am hiperstimulare....dupa ce de la punctie pana atunci luase utrogestan. Transfer luna urmatoare, s-au prins amandoi pe trompa stanga...mare noroc cu alti medici ca Albu nu vedea sarcina pe trompa, m-a trimis acasa ca sunt bine. Am eliminat sarcinile natural, fara tratamente. Al doilea transfer luna trecuta, nu a rezistat decongelarii decat un blasto, beta negativ. Am sunat sa ma programez pentru o intalnire....nici nu stiu ce sa intreb...oare sa ma mai duc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, vin cu vesti!

Cei cinci puiuti ai nostri rezista inca.

Trei sunt la stadiul de doua celule, iar doi la stadiul de patru celule.

Ma ingrijoreaza un pic ca mai mult de jumatate evolueaza mai incet, dar doamna embriolog spune ca e ok si ca transferul va fi luni.

Oricum, important este sa fie sanatosi si lipiciosi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, ce valori frumoase ai la beta, felicitari! Ii auzi sigur inimioara la eco [fiesta]

Corinka, vestile bune sa continue si sa ai multi blastocisti, dar mai ales sa fie lipiciosi. Te-ai gandit cati transferi?

Ligiutza, Moti, multumesc!  [flor] De data asta insa, n-am fost chiar cuminte si acum sunt putin ingrijorata. Dupa transfer am colindat prin oras o vreme, fara sa ma obosesc prea mult cam 3 ore (cu multe pauze de stat pe bancute) Am uitat ca in prima zi trebuie sa stau mai linistita. Apoi ieri am venit in tara, am lasat valiza, am luat alta si am plecat la mama in provincie. Am condus 2 ore. Abia apoi m-am odihnit  [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, dragile mele!

Da, intentia este sa transferam blasto, asa a ramas stabilit cu embriologul.

In ceea ce priveste numarul, inca nu am luat o decizie finala, ramane de vazut si cati vor fi luni.

Data trecuta, medicul m-a sfatuit sa transfer trei, avand in vedere varsta si esecurile anterioare.

Voi face si acum cum ma va sfatui el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...