Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Deababy, imi pare rau pentru nereusite. Si eu am facut 3 ET. Primul a fost cu doi blasto fresh, reusit, dar cu SOE la sfarsitul primului trimestru.

A urmat FET cu un blasto (doar unul a rezistat la decongelare), dar am avut beta negativ.

Al treilea ET a fost cu 3 blasto fresh, iar beta a fost negativ.

Dupa fiecare transfer am stat cca 30 de minute intinsa pe burta, deci conditiile au fost similare.

Probabil ca diferenta o face calitatea embrionilor si aici nu ma refer la cat de bine arata, ci la structura lor genetica sau calitatea endometrului nostru.

Acum ma pregatesc de al patrulea ET cu blasto fresh si am senzatia ca totul depinde de Dumnezeu. Medicul meu nu mi-a modificat mult schema (la stimulare raspund destul de bine), dar a venit cu niste noutati: mi-a dat Medrol de pe la mijlocul stimularii, doza dubla de Ovitrelle si am facut miosuctie / biopsie de endometru (asta a fost ideea mea, dar poate ca ar fi propus-o si el oricum).

Sper sa am iar beta pozitiv si sa duc sarcina la termen, dar numai Dumnezeu stie ce va fi!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel sa dea Dumnezeu ca puiutul tau sa fie puternic si sa lupte pt viata pt a fii alaturi de tine. Te imbratisez cu drag.

Adriana ai intrerupt pana la urma clexane? Tu aveai MTHFR heterozigot si PAI heterozigot , nu? Eu am tot mutatiile astea doua dar MTHFR e homozigot.

Si eu aveam consultatie pe 25 la hematolog dar nu s a mai prezentat med si am ramas asa , habar nu am daca trebuie continuat sau nu.

Corinka mult succes!

Mia felicitari! 

Eu nu prea am mai intrat , pe forum dar cand intru citesc din urma.

Va pup [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deababy, imi pare rau pentru nereusite. Si eu am facut 3 ET. Primul a fost cu doi blasto fresh, reusit, dar cu SOE la sfarsitul primului trimestru. A urmat FET cu un blasto (doar unul a rezistat la decongelare), dar am avut beta negativ. Al treilea ET a fost cu 3 blasto fresh, iar beta a fost negativ. Dupa fiecare transfer am stat cca 30 de minute intinsa pe burta, deci conditiile au fost similare. Probabil ca diferenta o face calitatea embrionilor si aici nu ma refer la cat de bine arata, ci la structura lor genetica sau calitatea endometrului nostru. Acum ma pregatesc de al patrulea ET cu blasto fresh si am senzatia ca totul depinde de Dumnezeu. Medicul meu nu mi-a modificat mult schema (la stimulare raspund destul de bine), dar a venit cu niste noutati: mi-a dat Medrol de pe la mijlocul stimularii, doza dubla de Ovitrelle si am facut miosuctie / biopsie de endometru (asta a fost ideea mea, dar poate ca ar fi propus-o si el oricum). Sper sa am iar beta pozitiv si sa duc sarcina la termen, dar numai Dumnezeu stie ce va fi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Deababy, imi pare rau pentru nereusite. Si eu am facut 3 ET. Primul a fost cu doi blasto fresh, reusit, dar cu SOE la sfarsitul primului trimestru. A urmat FET cu un blasto (doar unul a rezistat la decongelare), dar am avut beta negativ. Al treilea ET a fost cu 3 blasto fresh, iar beta a fost negativ. Dupa fiecare transfer am stat cca 30 de minute intinsa pe burta, deci conditiile au fost similare. Probabil ca diferenta o face calitatea embrionilor si aici nu ma refer la cat de bine arata, ci la structura lor genetica sau calitatea endometrului nostru. Acum ma pregatesc de al patrulea ET cu blasto fresh si am senzatia ca totul depinde de Dumnezeu. Medicul meu nu mi-a modificat mult schema (la stimulare raspund destul de bine), dar a venit cu niste noutati: mi-a dat Medrol de pe la mijlocul stimularii, doza dubla de Ovitrelle si am facut miosuctie / biopsie de endometru (asta a fost ideea mea, dar poate ca ar fi propus-o si el oricum). Sper sa am iar beta pozitiv si sa duc sarcina la termen, dar numai Dumnezeu stie ce va fi!

 

Iti urez mult succes si sanatate!

Si eu cred ca tine si de Dumnezeu dar nu numai...

Nu a fost sa fie.. desi nu e drept dar ce pot face?

Pupici!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel sa dea Dumnezeu ca puiutul tau sa fie puternic si sa lupte pt viata pt a fii alaturi de tine. Te imbratisez cu drag. Adriana ai intrerupt pana la urma clexane? Tu aveai MTHFR heterozigot si PAI heterozigot , nu? Eu am tot mutatiile astea doua dar MTHFR e homozigot. Si eu aveam consultatie pe 25 la hematolog dar nu s a mai prezentat med si am ramas asa , habar nu am daca trebuie continuat sau nu. Corinka mult succes! Mia felicitari! Eu nu prea am mai intrat , pe forum dar cand intru citesc din urma. Va pup [flo2][/quote

 

Melissa da l-am.intrerupt, ce sa fac dacă toti medicii.mi au zis asa...da eu  am alea 2 heterozigote ...dar iau in plus 2 pastile de acifol si aspenterul pana nasc..asa au zis..

Tu ai facut analiza de sânge?? Mi a iesit papp 0,373 , si free hcg 53...habar nu am.daca e bine..ma incadrez in referinte, dar credeam ca imi arata riscul de boli..dar nimk.

Weekend minunat sa aveti toate,!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, pe scurt povestea mea: 3 inseminari, 3 FIV, 1 FET si o embrioadoptie, singura data cand am avut beta pozitiv fiind la embrioadoptie in Ianuarie.

Din pacate beta nu a vrut sa creasca cum trebuie.

Va citesc in fiecare zi, invat de la voi, ma Bucur si mai intristez cu voi [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Melisa, multumesc de urari! Si tu sa si o sarcina sanatoasa pana la termen!

Mia, m-am gandit de multe ori la drumul tau lung pana acasa. Daca vrea Dumnezeu, va fi binevsi la mine...

Corinka, ma simt bine, multumesc de intrebare. Oricum e mult prea devreme ca sa am vreun simptom :) Tu ce vesti mai ai despre puiutii tai? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, nu mai am nicio veste. Astazi fiind sambata, stiu ca nu e nimeni la receptie, iar la laborator nu au telefon direct.

Embrioloaga mi-a spus ca voi fi sunata luni, asa ca astept ziua de luni, cand ma si duc la transfer.

Sper sa reziste toti, sa am si de congelat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...