Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Piscotel, sa stii ca, din contra, sunt destul de linistita. Imi dau seama ca a fost o miscare buna sa trec la FIV 4 fara sa fi transferat inca puisorii congelati. Intentia fusese sa am embrioni din ovocite cat mai tinere, dar uite ca ma ajuta enorm si mental. Altfel e asteptarea cand stii ca ai un back-up, ca in caz de vreo nenorocire (eu fiind patita), pot transfera cei doi pinguini.

Dar, fireste, nu sunt complet lipsita de emotii si ma gandesc la puiutii fresh, sper sa fie luptatori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adriana ce analiza de sange? Eu nu am facut nimic pt ca nu am ajuns la hematolog si nu stiu ce sa fac. O sa incerc sa mi fac o programare la un alt hematolog dar iar va dura ...pana ajung la el.

Eu deocamdata le continui si sper sa nu mai fie nevoie in curand de ele. Tu esti din Bucuresti? La Uscatescu ai fost? Eu sunt din Ctza si aici nu s decat 2 hematoloage care si astea am inteles ca s cam varza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Tocmai am tras o sperietura vazand ca sunt sunata de la clinica. Mi-am si imaginat diverse scenarii: fie ca nu mai am embrionii, fie ca trebuie sa fug acum la transfer.

Embrioloaga doar a vrut sa imi spuna ca ieri aveam doi de 8 celule, doi de 6 celule si unul de 4 celule si ca arata bine ("nice" a fost cuvantul folosit de ea). Azi nu i-a mai verificat, fiind ziua 4, dar a vorbit cu medicul si au decis sa faca transferul maine la ora 13 (ora 14 a Romaniei).

Va pup pe toate cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hello gagici!

    Asa ziceti,ca v-am lipsit?!Si voi mie [soricel] .

    Am fost la pescu,la Dunare,Velvetina v-a spus...Piscotica a presupus,aseara am venit si abia acum am reusit sa va citesc.Dupa 7z de pescu cu pescuit non-stop sunt rupta fizic [:-)))] .

    Sa o iau putin in ordine:

Mia,Doamne ajuta in continuare!

Cori,drum bun maine si cati mai multi luptatori sa ai!

Piscotica,lipiceala maxima!(nu ti s-a dat asa mult proges pt ca ai ovulat si corpul tau oricum va produce,daca iti e teama ca nu e indeajuns poti verifica dupa 10z de proges cat e,dar sa nu bagi ovulele inainte de analiza)

Bine ati venit fetele noi,sedere cat mai scurta!

Restul trupei primeste un mare pup de la mine si o imbratisare puternica,chiar daca e virtuala!

    Duminica faina tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

   Ehe Raisa,e doar hobby:)).Cand nu ai prunci trebuie sa-ti petreci timpul cumva...mai constructiv,mai neconstructiv.

   Captura a fost de 40kg de caras si un crap de 1kg(poate si mai mult).Asta e ce am prins doar eu cu soata mea,restul nu stiu ce cantitate au avut,dar cred ca mai putin pt ca ei au cautat locuri mai adanci pt capturi mai mari.Ieri am curatat jumatate din peste,cealalta jumatate o congelasem necuratata(o trimisesem cu unul din pescari acasa) si de asta nu stiu cat avea crapul(congelat nu-mi dau seama care e el).Vremea nu a fost prielnica,dar tot am pescuit.A plouat zilnic,mai ales noaptea...dar nu ne-a iertat nici ziua(doar ca nu era asa puternica ca noaptea).Cand nu a plouat a batut vantul si abia puteai arunca lansetele...dar a fost ok.Noi suntem super-multumiti...acum facem planuri pt urmatorul we prelungit.Dar va fii in apropiere de casa,nu la sute de km departare.Nu am poze cu captura,doar cu peisagistica.Daca mai vreti detalii ma trageti de maneca si scuip mai multe:))).

    Seara faina tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...