Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Salutare fetelor!  [flo2] da stiu e ff tarzie ora dar eu de abia acum vad patul...am fost super aglomerata zilele acestea de sapt trecuta incepand...mi-a murit bunica miercuri , sambata a fost mormantarea dar nu am putut lipsi de la sc nici macar o zi ca aveam teste de dat elevilor...deci sunt super obosita iar duminica am avut petrecere in fam sotului caci fetita cumnatei  a avut ceva religios la reformati...offf...inca 2 sapt sa mai rezist cumva si vine vacanta....

Corinka bebei puternici si lipiciosi iti doresc...transfer de 3...hai ca suna a reusita deja!!

Piscotel multa bafta si tie, va asteptam cu vedti mari....ps sa stii ca PK si mie tot 600 imi dadea de fiecare data...deci no stres!

Dea esti sufletul discutiilor ! evident ca se simte lipsa ta...bine ai revenit!! Pescuitul ma plictiseste groaznic dar pestele il ador in farfurie! [:-)))] 

Motisor cum mai esti? Totul ok? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[i]Corinka bebei puternici si lipiciosi iti doresc...transfer de 3...hai ca suna a reusita deja!![/i]

In februarie am transferat 3 blastocisti (atunci toti trei erau blasto) si am avut beta negativ. Ma astept la orice.

Condoleante pentru pierderea bunicii!

Mai nou ma tot trezesc pe la ore din astea nastrusnice, probabil din cauza ca dorm atata ziua.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [clo]

 

sele multumesc  [flo2] n-am mai luat din octombrie.o sa reiau,pe langa melatonina,vitamina D,magneziu.

 

iau de vreo saptamana si spirulina cu catina si polen macerat in miere si lamaie,2 lingurite in fiecare dimineata.trebuie sa-mi mentin sistemul imunitar ok daca tot nu mai e nevoie sa-l am scazut.nu vreau sa imi reapara rana.

 

Lore  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor se pare ca dl dr este foarte ocupat...asistenta nu imi gaseste 10 minute intr-o zi sa stam de vorba...Ca are toate locurile ocupate si ca sa mai revin peste 2 saptamani...Nu stiu daca o sa mai revin ...ca din cate vad la majoritatea recomanda cariotipul.

Imi facusem un bilet cu niste intrebari dar se pare ca nu am cui sa i le adresez...cea mai arzatoare..daca ovocitele nu erau de calitate se mai fertilizau pana in ziua 3? Sa fie si cu sperma o problema desi toata lumea a zis ca este wow..si ca 48% forme normale e ceva de vis. Din cate am citit fragmentarile se fac "din cauza" spermatozoizilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danutza da,se fertilizau.eu am avut la FIV 1-2 morule si 1 early blasto.si mi-a zis dr meu ca am avut ovocite fragmentate.dr Albu e mereu prea ocupat,pt asta am renuntat eu la el,inca din 2011-2012...cu siguranta toti dr RUAM sunt la fel de ocupati,dar probabil isi gestioneaza timpul mai bine.mergi inainte!

 

Ligia  [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, Clemence, Lore, Ligiutza, va pup  [flo2]

Corinka, PK recomanda beta la 12 zile, asa incat testul ar trebui sa fie pe 5 iunie. Cum atunci e liber, voi face pe 6.

 

Intrebare: pot aparea cosuri de la progesteron? Data trecuta n-au aparut, insa acum am suplimentat un pic dozele, de asta ma gandesc ca ar putea fi un motov. N-am schimbat nimic in rutina de ingrijire a tenului. 

Zi frumoasa tururor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puiutul nostru de la Debretin a recuperat, azi a ajuns si el blastocel si il vor congela!!! De formalitati (hartii, plata) ne vom ocupa pe 12 iunie, cand mergem la beta.

Piscotel, oare tu ai transferat morula sau embrion de 3 zile, ca nu mai tin minte?

Despre cosuri nu stiu daca au legatura cu progesteronul, dar tot ce-i posibil. La o FIV anterioara mi-a iesit si mie un cos imens, dar nu mai stiu in ce faza, am impresia, totusi, ca in perioada de stimulare, nu cand luam progesteron.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...