Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

     Si la stat poti ajunge ca la privat cand tragi linie.Am o gramada de prietene care dupa ce au cumparat toate necesarele impuse de medic si au achitat spagi au ajuns la 1000E la stat...iar la privat in Tm o nastere naturala e sub 1000E.Cezariana intr'adevar e mai scumpa,dar si la stat nu cred ca ti-ar faceo cineva fara sa te taxeze calumea.Dar gasim medici care nu au uitat si de ce s-au facut medici:))).

     Mai este o varianta sa va certati cu casa de asigurari sa va deconteze nasterea la privat.Au fost cazuri cand au reusit sa-si recupereze banii...prin ce mod nu am aflat(probabil si acolo a trebuit o mica atentie).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

zi casa de asigurari si tragi apa  [indecent]  platim degeaba contributia la stat!

 

mi-e scarba!7 ani am dat sute de milioane din buzunar.nimic n-am facut cu trimitere sau sa economisesc vreun ban.am muncit pe branci sa am un copil.si statul incaseaza banii.ar trebui sa ma lase sa platesc unde vreau.ca la stat platesc degeaba!  [xx(]

 

daca sarcina nu e cu probleme,privatul te primeste.altfel...inapoi in spitalele de stat.care in functie de oras,sunt buncare,popote sau spitale cat de cat decente...tara de rahat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, chiar daca e dotat la standarde inalte si un spital de stat, degeaba! Conteaza doar oamenii care lucreaza acolo si modul lor de actiune, la privat sunt obligati si controlati sa respecte o anumita conduita, la stat nema! Si nu doar dr-ul conteaza la o nastere, momentul acela trece. Importante sunt si zilele de dupa, alaptarea, recuperarea etc... cine sa te ajute si sa se poarte frumos cu tine la stat?! Sa stai sa imparti spagi in stanga si n dreapta?! De ce sa ramai cu sechele in urma unui moment care ar tb sa fie cel mai frumos din viata ta? Pt niste bani pe care pana la urma tot pt copilul tau si pt tine ii cheltuiesti si asa, pt linistea si siguranta mult mai mari pe care ti le ofera sistemul privat. Sa fim seriosi! Doctorul te cheama sa nasti la stat pt ca acolo el stie ca i intra spaga n buzunar, nu l prea mai intereseaza dupa aia cum se comporta asistentele cu tine, nu l intereseaza nici daca alaptezi sau nu, nici daca ai vreo depresie sau nemultumiri, iar tu oricum nici nu indraznesti sa-l deranjezi cu "nimicuri" d astea..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sele foarte bn punctat,nu doar Dr cu care naști contează.

Eu care am trecut printr-o naștere(la privat)va Sp sincer ca la stat eu nu as naste decat daca nu mi-as permite sa merg la privat.

Nu sh cum sa va explic in cuvinte sa ma înțelegeți :)) am o durere de cap care nu ma lasa sa fac nimic.

sele7 a spus cam tot ce era de spus.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Hai mey Dana ca am inteles.Eu la privat am facut toate investigatiile,pt ca dr meu nu lucra la stat...si oricum statul nu ar fii decontat/asigurat nimic si la fiecare interventie la privat am beneficiat de reducere.Daca a ajuns si "sefa" sa ma cunoasca,am ajuns rau:(((.Sefa ii spunem la femeia de servici...se agita mai rau decat un doctor si eu vesnic am avut ghinion sa nimeresc cate un neon ars sau fara lucruri de igiena la baie(si fiind la privat am atras imediat atentia).

    Daca netul nu imi trage teapa poate reusesc sa fac casuta noua azi-maine...ne-am lungit cam mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor nu va contrazic, intr-adevar este mare diferenta intre spitalele de stat si cele private in general, dar spitalul la care eu merg, este spital nou contruit de la zero in urma cu 4-5 ani, este curat, conditiile sunt foarte bune,(saloanele sunt cu 2 paturi in care stai doar tu, insotitorul tau si dupa cateva ore si bebe), iar personalul se comporta bine chiar si fara spaga, de fapt majoritatea nici nu au vrut sa accepte nimic. Cum am spus cumnata mea a nascut saptamana trecuta acolo tot cu cezariana si chiar am fost multumita de cum a decurs totul si mai ales de cum s-a comportat toata lumea, altfel nu as ezita sa ma mut, cum am adunat banutii pt fiv care costa de 3-4 ori mai mult, nu s-ar pune problema sa nu ii avem si pt nastere.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...