Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Asa știam si eu dar de la clinica mi-au zis ca este Ok. Valoarea este in ng/mL.

Eu zic ca nu prea este ok.

Eu nu as face transferul acum dar nah eu nu sunt doctor nu sh eu mai bn ce si cum.

Mai citește si tu pe net,poate găsești povestești asemănătoare cu rezultat pozitiv.

Dea poate ne lămurești tu ce si cum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba citesc, nu imi dau seama daca valorile sunt tot in ng/ml. Daca calculez si eu in nmol/l ca la Synevo am valoarea 0,55. Eu fac Fiv in Turcia si comunicare cu dr. este destul de greoaie. I-am scris inca o data coordonatoarei care m-a asigurat ca este buna valoarea. Am zis ca la fiv-ul asta nu ma mai stresez dar se pare ca nu se poate altfel! 

Mulțumesc, Dana! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Degeaba citesc, nu imi dau seama daca valorile sunt tot in ng/ml. Daca calculez si eu in nmol/l ca la Synevo am valoarea 0,55. Eu fac Fiv in Turcia si comunicare cu dr. este destul de greoaie. I-am scris inca o data coordonatoarei care m-a asigurat ca este buna valoarea. Am zis ca la fiv-ul asta nu ma mai stresez dar se pare ca nu se poate altfel! Mulțumesc, Dana!

Eu folosit asta 

http://www.endmemo.com/medical/unitconvert/Progesterone.php

Si in nmol progesteronul este peste 5 acum nu sh cat de corect este.

Daca ai îndoieli eu zic sa nu faci transferul,e banul tău si corpul tău si decat sa treci printr-un eșec si sa rămâi cu întrebarea poate daca ?!!!nu sh acum ce sa zic....

increderea in medic e si ea importantă .faci cum simți tu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, PK nu mi-a recomandat analize inainte de FET. Le-am facut eu si le-am trimis de fiecare data si lui, spunandu-i ca ginecologul meu din oras insista sa le fac. Si nu regret minciuna, pentru ca asa am descoperit analize proaste de care nu stiam:

- in ianuarie as fi facut primul FET daca n-as fi aflat ca am prolactina mare. E drept, FET-ul a fost nereusit in februarie, dar macar stiu ca nu am ce sa-mi reprosez;

- in martie (parca) am descoperit o valoare foarte mare pentru estradiol si asa am amanat al doilea FET. Daca nu faceam analizele, FET-ul ar fi fost un esec. Macar acum inca mai pot spera cateva zile pana aflu rezultatul....

 

Alisa, eu as merge pe mana lui Tayfun, am auzit numai lucruri bune despre el. Bafta multa si te asteptam cu vesti bune curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Medicul meu din Debretin nu mi-a facut niciodata nimic fara sa stie nivelul prolactinei si al TSH. Dar progesteronul inainte de ET nu pare sa-l intereseze. L-am dozat doar in ciclul anterior stimularii, in ziua 22, si a fost 12,8, el zicea ca e foarte bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...