Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Fetele , va salut! N am mai intrat pentru ca n-am mai avut timp deloc..sunt in plina sesiune, termin un curs postuniversitar, predau si eu la randul meu ceva cursuri dar in atl domeniu :)))   - stau doar pe scaun, cam 4 ore pe zi, si nu zi de zi. (le fac acasa, am un spatiu amenajat, deci nici nu ma deplasez)...dar oricum e obositor.. Am fost Joi la eco, fix atunci am implinit 6 saptamani si i s-a auzit inimioara, doctorul nu a fost f vorbaret, pobabil si pt ca eram ultima pacienta si a avut o zi grea..eu insami am asteptat 2 ore pana sa intru, caci a avut tot felul de urgente.. ( la cabinetul lui particular, evident), insa mi-a spus sa continui tratamentul, ca totul este ok,acum ma duc duc pe 15 iunie, cand voi avea 8 saptamani..el a zis sa vin mai tarziu dar logic ca eu am avut alta parere :))

 In alta ordine de idei..pot sa va pun ca incepand cu saptamana a 5a..m-a luat o stare de somnolenta vecina cu lesinul..efectiv nu pot sa stau cu ochii deschisi..sambata am mai fost si la  nunta si desi am stat doar cateva ore si NUMAI pe scaun, am ajuns atat de obosita..duminica am dormit toata ziua!!! Nu ma plang, normal. vreau doar sa fie totul bine pana la capat..weekendul asta le vom da vestea si parintilor lui ,caci va veni acasa pt cateva zile, eu insa astept sa trec de cele 3 luni pt ca nu pot inca sa ma relaxez total..

e si explicabil daca arunci un ochi pe forum ..dar incerc sa gandesc pozitiv..

Clemence, tu cred ca ai 3 zile inaintea mea!  [bib]

Piscotel si Corinka , o sa fiu cu ochii in patru !!Va doresc succes din toata inima!

Pup restul fetelor!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[flor] Mia ma bucur tare ca sunteti bine ! In legatura cu somnul te inteleg perfect , eu la 8 deja tremuram de oboseala daca nu dormeam , acum am facut 14 saptamani si deja se schimba treaba , adorm la 10:30 :)) si am mai multa energie decat inainte ! Sarcina usoara !!! [flo2]

 

va pup  [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata babute! Piscotel, sunt cu gandul la tine! Doamne ajuta sa vii cu beta mare, mare!

Mia, felicitari pt inimioara! Te inteleg cu somnolenta, la fel eram si eu la inceput, adormeam foarte devreme, acum in schimb adorm din ce in ce mai tarziu! Stresata vei fi toata sarcina, nu doar in primele 3 luni, dar cu toate astea e o perioada minunata!

Noi suntem bine, dar deja au aparut contractiile false, sper ca asta sa nu il faca pe bebe sa se grabeasca prea tare.

[pup] tuturor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor. [flo2]

Clemence si Mia , felicitari pt inimioare, si sarcini usoare in continuare!!! [flo2]  [flo2]

Gineta, exact acum iti da maseaua de minte, sper sa nu fie cazul de extractie, sa te lase in pace!!

Melisa, nu mai fac clexane, si suntem bine , zic eu, vad luni la eco cum a evoluat bb...

Piscotel te asteptam cu vesti bune  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, iti tin pumnii stransi sa vii astazi cu beta mare. Sunt cu gandul la tine! [flor]   

 

Mia, felicitari pentru inimioara! Sarcina cu bine pana termen! [flor]

 

Adriana, multumesc mult pentru gandurile bune! Numai bine si voua! [flor]

 

 Pup toate fetele si o saptamana plina de vesti bune sa avem! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete.La fiv 1 m am imprietenit cu o fata(v.am mai povestit)la ea beta negativ 0.1 parca.Pe 22 mai a avut transfer,trebuia sa avem amandoua,dar eu cu tsh.ul vietii m.a amanat dl.dr.Prima oara a avut 6 foliculi, 4 embrioni buni si nimic.Acum  ,cu gonal in loc de puregon si zomacton in plus,a avut 2 foliculi si 1 embrion.Era suparata,dezamagita si sigura ca fiv 2 e ratat.Si ce credeti.In z11 beta 379.Wooow.Am plans.Parca eram eu in locul ei.M.am bucurat enorm.Abia astept si eu sa.mi scada tsh.ul sa ma apuc.Am intrebat.o ,la beta asta babana sigur nu sunt 2?a zis ca sigur ca doar 1 a avut.Si progesteron 120.Bine i.a dat si proluton de la transfer.Asa ca,sperante sunt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...