Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Corinka,hai ca am scris inca un mesaj dar nu s a trimis ,fiind pe telefon.dar mai scriu unul !!asta trebuie sa ajunga !eu am avut dureri cam.toata perioada ,in special seara cand ma bagam in pat ,caam pe toata durata dintre et si beta si stii ca am.avut un beta cu valoare de gemeni dar era unul si bun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va pup  [flo2]

 

Arsa imi pare rau  [pup] sper din suflet sa fie bine data viitoare! da,e bine ca exista implantare.dar iti doresc din suflet sa ramana cu tine puiul! habar n-am ce mai poti face.ai luat de toate...pt tot.cateodata ma gandesc ca e mai bine sa se ia strictul necesar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel îmi pare rau! Mai intru din când în când sa vad ce mai faceți și va țin pumnii sa reușiți să învingeți lupta asta.

Siu că este foarte greu, nici eu nu știu cum am rezistat. Dar așa vei reuși și tu să mergi mai departe. Eu am avut noroc și am tot făcut rost de bani, dar tot timpul am crezut că sunt singurii bani, că nu voi mai avea alții. Pas cu pas, a tot venit câte un job mai bun și am mai făcut câte o incercare. Anul asta iar era prost, nu as fi avut sa mai incerc. Nu ne-am revenit încă după fivul din octombrie. Era groaznica așteptarea când nu aveam nicio perspectiva de a face bani, mai ales în 2013, 2014 când știam că trebuie musai FIV și vedeam cum trece timpul. Simțeam că o sa îmbătrânesc și apoi degeaba poate că voi avea bani ca nu voi avea ovocite. Am reușit acum la FET când mai am un pic și schimb prefixul. Sper că ești mai tinerică și mai ai timp. Sper sa ți se întâmple și ție la fel și să mai faci rost de bani. Bafta multa! [flo2] 

Bafta multa tuturor fetelor, sa reușiți cat mai repede!

Mia îți țin pumnii sa fie bine in continuare! Sarcina ușoară și bebe la termen! [flo2]

Eu sunt bine, o sa consider că am reușit când o sa nasc. Deocamdată am trecut de 12 sapt și sunt un pic mai liniștită.

Va pup pe toate! [flo2] [flo2] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia cat ai avut beta? De curiozitate. Și eu am avut beta 40 in ziua 6 de la FET, 186 in ziua 9 după FET de 2 blasto de 5 zile. În ziua 14 după FET era 2600. Practic se dubla la 30 de ore sau se tripla la 48 de ore. 

Eu cred că se prinseseră 2 deși nu s- a văzut la eco decât 1. Apoi am avut trei episoade cu sângerare puternica și s- a eliminat ceva ca un balon ca și textura și culoare alb transparent. Am crezut atunci că nu mai e nimic de sarcina mea pe care o văzusem la eco. Poate se prinseseră 2 și la tine. Nu pot sa fiu sigura ce era dreptunghiul cu textura de balon de vreo 2 cm lățime pe vreo 4 lungime, poate era doar endometru. Asta a fost pe la 6 sapt. Beta nu am mai repetat după ce a ajuns la 2600.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru  [flor] ma gandesc ca e prea tarziu sa mai pot ramane insarcinata spontan...dar inca sper,cumva...cand ma gandesc cat am luptat,prin ce-am trecut ani...si-am ramas pustie.iar el poate va avea un copil...asa a fost sa fie!dar sunt momente cand imi revine in minte totul,nu m-am impacat de tot...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet cred ca e greu după atâția ani sa te trezești că persoana iubita o ia pe un alt drum și rămâi singura. :( 

Până la urmă lucrurile  se pot întâmpla și invers, întâi copilul și apoi poate îi găsești tătic daca se va găsi, daca mai ai chef, ca sa nu ramai fara ovo. Asta daca îți permiți financiar singura. Cred că e mai greu dar nu imposibil. Ideea e că nu trebuie să renunți la visul de a fi mama. Ar fi prea trist sa rămâi și fără asta. [flo2]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru nu e vorba de financiar la FET...ma descurc.doar ca taticul n-ar accepta niciodata copilul altuia.el il vrea pe-al lui...o sa vad pe ce drum ma mai duce viata asta... [pup] ma bucur ca am avut dreptate si pinguinii tai au fost puternici  [clo]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...