Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 147


Recommended Posts

Raish, intr-adevăr relațiile sunt complicate. Dar de obicei ei sunt cei care se duc după alta. Femeia își dorește mai mult să aibă copii și e dispusă să facă multe concesii. Sunt tentată să îi judec mai aspru pe bărbați. Bineînțeles că se întâmplă și invers. Sau de comun acord cum ai spus. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 950
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Moti  [pup] luptati!se merita!

 

Maru ziceai sa iau melatonina dupa ovulatie pana in Z 1 de CM,nu? am inceput si eu luna trecuta,am luat 3 mg.acum incep de maine seara iar,ca am ovulat cred,dupa durerile specifice si simptome.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motisor, de ce a zis Dracea sa faci Clexane? Mie nu a vrut să îmi dea la fiv nimic. Dar am făcut singura Clexane in timpul stimularii. Am doua mutații mthfr hetero și pai homo.

După FET mi-a dat doar Aspenter.  Dar am luat și Clexane și Aspenter până la 6s când am avut 3 episoade cu sângerări puternice. Eu cred că se prinsesera 2 și s- a pierdut unul. Am fost la Uscatescu și mi le-a a scos pe ambele.  O sa merg din nou la ea sa vad daca îmi reintroduce Clexane. Am tot fost cam la 2 sapt și nu mi-a reintrodus nimic.

Eram curioasa să înțeleg când dă Dracea Clexane. Eu chiar îi cerusem și insistasem ca am mutații.

Sunt sigură că o sa reușești la Dracea. Eu cred că au și lab și embriolog bun. La mine din doua ovo au rezultat 2 blasto. Baftă sa aveți gigei buni!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, da. E bine după ovulatie până la menstra. In studiile citite luau 3mg dar se spunea că se crede că e la fel de buna și o doza mai mică dar că nu se știe cât încă. Ia cat sa îți simți mintea limpede a doua zi. Daca te simți buimacă, scazi până când crezi că ești ok.  Eu am scăzut la 1,5 mg când am luat. Doar câteva zile am luat 3mg și simțeam că as adormi și în picioare în 15 minute după ce luam și am scăzut. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am facut analize de NK dar la fiv 1 am avut 2 blasto din 30 ovocite recoltate, fiv 2 tot 2 blasto mai slabi de data asta din 33 ovocite recoltate... acum discutand despre esec fiv2 si ce am putea face pt a imbunatati fiv3 a zis ca mi-ar da clexane din perspectiva vascularizarii bune a uterului ... A zis ca degeaba as face analia de NK pentru ca nu e asa relevanta( a zis ca pt o acuratete buna ar trebui sa fac din endometru ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka multa bafta !!! [bib]

 

Vad ca discutati de clexane, stiti ca eu l-am intrerupt la 9 sapt avand 2 mutatii hetero, hematologul spunandu-mi sa iau aspenter si acifol, insa azi la eco , doctora mi-a scos aspenterul si acifolul, pe motiv ca arterele uterine au aspect normal, si nu are rost sa ma indop cu medicamente..acum nu stiu ce sa fac...sa le iau in continuare sau nu?? In rest suntem bine, masuratorile au iesit f bine, bebe se misca intruna..a zis ca alte analize sa nu mai fac.

 

Motisor , pana acum fiv ai facut tot la Dracea?? am auzit lucruri bune despre dansa, inteleg ca snsele sunt minime natural..insa prin fiv ce sanse aveti procentual?? lunile astea de vara relaxati-va, luati vitamine si din toamna incepeti in forta. [pk]  Pt NK  iei preventiv dupa punctie prednisolon si gata, nu are rost sa mai dai banii pe analiza...Multa bafta!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum numai la Dracea am facut si desi noi suntem varza si la capitolul blastocisti rezultati nu am ce vina sa dau decat pe noi... Mereu a iesit 2 blasto de ziua5 din 30 ovocite recoltate.... Acum dupa un pumn de medicamente pt sot speram sa avem mai multe sanse... la spermograma avem 1% gigei viabili dar nu sunt si mobili ( 1,8 mil spermatozoizi in total pe o recoltare) ... asa ca avem foarte putini ... de fiecare data abia reusea sa aduce 30 gigei mai rasariti pt ICSI .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Maru [flo2] eu nu adorm de la melatonina,ba am fost si mai agitata...o sa iau tot 3 mg.

Pe cuvand daca simt ceva stari de somnolenta... poate sunt eu defecta... o sa incerc sa pun poza cu medicamentu luat ... poate iau eu ceva slab?

 

 

si sa vreau si nu pot sa atasez poza fiind pe mobil... 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...