Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase(83)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 275
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, simt mai tare cand ma ridic din pat si cu cat merg mai mult parca dispare acea amorteala de sub calcai. Oricum e doar la un picior..

 

iar cu nasul infundat pun apa de mare am tor felul de sparyuri cu apa de mare mai sarate sau mai putin sarate e cam degeaba. Joi merg la morfo si apoi la el sa vad ce mi mai zice sper sa am o solutie cu nasul caci nu cred ca e bun asa mult stranut. 

Am 23 de saptamani. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Marushelu, spune-mi te rog cand a fost targul? Stii cumva daca se mai organizeaza si altul pana la finalul anului?

Sarcina cu bine in continuare!  [flo2]

 

Erica, si eu am avut problema cu nasul infundat. Am citit ca poate aparea f frecvent in sarcina si se datoreaza cresterii estrogenilor, care determina congestia mucoasei nazale. Poti sa folosesti fara probleme sprayuri cu apa de mare. 

 

Va pup pe toate! Sarcini cu bine in continuare si bebei sanatosi!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

folosesc sprayuri cu apa de mare dar fara succes prea mare...

Cik ar mai fi un targ acest weekend dar nu stiu unde..

A fost la inceputul lui sept.

Eu am luat un pachet struto camila de la medlife ...nastere naturala(cam dubla) 2700 lei si cezariana (camera premium) 7000 lei nu vreau sa stau in camera singura sub nicio forma, si daca nasc natural pot sta cu alta pacienta, dar daca fac cezariana as vrea sa fie cineva din familie sa ma ajute, si doar la pachetul cel mai scump era posibil sa fie un membru al fam..cam aiurea dar asta e.

Maru ti-am scris mesaj.

Va pup si sarcini cat se poate de usoare...ca mai facem un pi des sau un hapciu sa le luam cu haz in aceasta perioada, sa ne pastram optimismul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, gravidutelor!

 

Clemence, este luna aceasta pe 21, 22, 23 si 24 targul Baby expo, insa pe lista expozantilor nu apare Medlife, ci doar Sanador. Mai este intre 3 si 5 noiembrie, targul Baby Boom la Brasov. Poate acolo vine si Medlife. Te poti uita pe site-ul lor la lista cu expozanti.

 

Maru si Erica, eu am nascut tot la Medlife anul acesta. Am luat pachetul Confort Double de la targ si a fost 3.200 lei, fara cazare. La asta se adauga cazarea, taxa pt prelevarea celulelor stem (daca e cazul), analize bebe...depinde ce vreti sa faceti.

Chiar daca am avut Confort Double, primele 2 nopti am stat singura in salon. Din experienta va zic...ca e mai bine singura. Depinde acum si ce colega de salon aveti. Insa e enervant cand tu vrei liniste si colega are vizitatori multi. Plus ca nu ai intimitate cu bebe. O zi am avut colega..si recunosc ca nu a fost f ok.

 

Erica, cu stranutul s-ar putea sa fie vorba de o rinita de sarcina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ai nascut natural sau cezariana? ca difera pretul... si eram curioasa daca le-au schimbat :)

da, stiu ca poate fi nasol cu vizitatorii si chiar si cu colega de camera poate nu reusesti sa stai... mi-a spus cineva ca a nimerit colega care sforaia f tare si nu reusea sa adoarma era chiuauna de cap dupa operatie si fara somn, dar na...mie mi se pareau ciudate preturile lor, adica de la 2750 naturala in confort dubla sa ajungi la 6000 in naturala premium si era vreo 4000 in confort single... cred ca am ales ok struto-camila :D sa vedem ce o sa si facem!!! :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Erica, am nascut prin cezariana. Asa cum am scris e mult mai bine singura in salon. Eu am avut noroc sa stau singura 2 nopti din 3. Ceea ce a fost super. Nu a sforait colega mea, dar a avut multi vizitatori si nu e tocmai ok sa fii cu bebe la san si sa se uite la tine vizitatorii colegei. Eu am avut vizite doar in prima zi, apoi nu am mai vrut pt ca aveam nevoie de timp pt mine si pt bebe. 

Nu o sa aveti chef de vorba. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...