Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Gravidute FIV-oase(83)


Recommended Posts

Pe mine m-au mai lasat durerile de cand mi-am tras canapeaua in living si dorm singura, astfel ca am mai mult loc si ma pot intoarce de pe o parte pe alta prin rostogolire.

Si eu am citit mai demult ca durerile de oase s-ar datora si estrogenilor. Dar oare nu ar putea fi cauzate de hipocalcemie, mai ales ca ne "sug" bebeii calciul pe masura ce cresc si li se dezvolta scheletul? Nu stiu, intreb si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 275
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • 2 weeks later...

Gravidute ce mai ziceti..e o liniste pe aici..

Sunshine, bine ai venit [flo2] ..eu nu te pot ajuta nefiind din Bucuresti...oricum cred ca acolo ai destui medici buni!

 

Fetelor eu m-am confruntat acum 2 sapt cu o contractie ff dureroara, simteam sa imping ca sa scap de durere, insa mi-a trecut pt ca m-am pus in pat si am incercat sa dorm...Am mers la medic , mi-a zis ca trebuia sa iau nospa, si sa stau la pat...dar eu incerc pe cat posibil sa evit orice medicament...De atunci suntem bine, deja avem 1300g si astept sa treaca saptamanile , sunt nerabdatoare sa-mi vad puiul. Mai am o luna de munca, si intru in concediu de maternitate...cu toate ca burta nu e f mare, ma misc incet, obosesc, nu mai sunt ca inainte  [:)]

Voi cum sunteti??

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, nu te supara ca iti spun, dar la cat de mult te-ai chinuit sa obtii aceasta sarcina, te cramponezi acuma de un biet no.spa?!!? Sunt fete care nici nu simt contractii si iau, daramite tu, care spui ca ai avut o contractie ff dureroasa? Ma rog, nu inteleg cum unele dintre voi, desi v-ati chinuit inmiit sa obtineti sarcina, prin eforturi psihice si fizice infinite, acuma procedati asa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, sincer m a luat prin surprindere acea durere, cu siguranta data viitoare o sa iau nospa. Am luat tratament de sustinere in primul trim , apoi am ramas doar pe vitamine, si cam asa as vrea sa raman..insa , daca apar probleme , cu siguranta voi lua tratament..oricum acum o sa merg si mai des la medic..o data la 2 sapt..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu vesti. Am intrat in a doua jumatate a sarcinii si suntem bine. Alaltaieri am fost la control, dar n-am terminat morfologia de trimestrul 2, pentru ca bebe ne-a tratat cu spatele, n-a stiut de programare sau nu i-a pasat, asa ca nu s-a vazut tot ce era necesar.

Nici eu nu am luat No-spa pana acum, dar nici n-am avut dureri mari. Daca va fi necesar, insa, nu voi ezita!

Oare restul fetelor, Marushelu, Mia, Gineta, ce mai fac? Sarcina usoara tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu vesti. Am intrat in a doua jumatate a sarcinii si suntem bine. Alaltaieri am fost la control, dar n-am terminat morfologia de trimestrul 2, pentru ca bebe ne-a tratat cu spatele, n-a stiut de programare sau nu i-a pasat, asa ca nu s-a vazut tot ce era necesar.

Nici eu nu am luat No-spa pana acum, dar nici n-am avut dureri mari. Daca va fi necesar, insa, nu voi ezita!

Oare restul fetelor, Marushelu, Mia, Gineta, ce mai fac? Sarcina usoara tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu vesti. Am intrat in a doua jumatate a sarcinii si suntem bine. Alaltaieri am fost la control, dar n-am terminat morfologia de trimestrul 2, pentru ca bebe ne-a tratat cu spatele, n-a stiut de programare sau nu i-a pasat, asa ca nu s-a vazut tot ce era necesar.

Nici eu nu am luat No-spa pana acum, dar nici n-am avut dureri mari. Daca va fi necesar, insa, nu voi ezita!

Oare restul fetelor, Marushelu, Mia, Gineta, ce mai fac? Sarcina usoara tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce repede trece timpul Corinka . Ma bucur ca sunteti bine, oricum testul Harmony ti a iesit bine, de ce a mai fost nevoie de triplu test?..si bebelina mea sta numai cu spatele..la 18 sapt avem o poza cu fatza ei..in rest poze cu manutzele si piciorusele :).. Sa stii ca pana atunci nici eu nu am avut dureri, nici la inceputul sarcinii..de asta m a luat prin surprindere..probabil a fost o contractie falsa...in fine, medicul nu s a alarmat, mi a zis ca totul e bine si nu are rost sa ma ingrijorez...

Asteptam si celelalte fete sa ne impartaseasca experientele lor [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Si.eu sunt bine,maine.implinesc 24 de sapt,intru in 25.Abia astept si eu sa.l.vad la.ecografii dar e.foarte activ si cand simt burtica facand valuri ma gandesc ca trebuie sa fiu rabdatoare pana la.urmatoarea intalnire cu doctora. N am avut dureri,insa am.luat no spa la.inceput cand mai aveam.diverse crampe.si mie mi s a spus sa iau imediat nospa daca simt vreo durere. Dar in schimb sunt plina de energie,am tot colindat magazinele si mi am.mai cumparat cate ceva pentru spital,atat mie cat si bebelusului.Corinka,sa inteleg ca si tu tot baietel ai [flo2]  Desi am.zis sa nu cumpar mare lucru pana aproape de 8 luni am umplut deja un sfert de.sifonier. Cateodata il deschid si iau ciorapeii sau caciulitele si le intorc pe.toate fetele,apoi le pun la.loc  [:-)))]e cea mai fericita perioada din viata mea,niciodata n am.fost atat de.linistita ! S au rarit momentele de panica si acum ma.bucur de fiecare zi! Marushelu,tu ce mai.spui?stiu ca Dr Hadi nu recomanda vitaminele.in sarcina,tu cd mai ai acum.in meniu? Mie mi a zis sa iau fier,sa nu mai iau vitamine sa nu alimentam fibroamele,magnerot ,euthyrox., aspenter, si vitamina C. Gineta ,tu cred ca mai ai putin si nasti,nu?Adriana,tu cate saptamani ai?ce mari sunteti [:-)))] noi tot in grame ne masuram [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...