Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Neata! Aici se preconizeaza 30 de grade. Cald, soare. Prima zi de munca  Emotii!

 

 

Sambata m-a lasat masina de calcat, de la prima maneca de camasa. Si aveam 3 masini spalate. [batcap]  Aveam o statie cu aburi pe care o iubeam la nebunie caci imi facea munca usoara. O aveam de 7-8 ani. Am fost si mi-am luat un alt Philips, foarte smecher, in ideea sa inceapa si mandra mea sa calce. Nu are buton de reglat temperatura, poti calca orice, nu lipeste, nu-l folosesti - intrerupe conectarea la curent, plus foarte usor in mana. Arata ca din filmele SF, leduri albastre, te anunta cand s-a incalzit la inceput... Ghinion, lucrurile greu de calcat/material tare si foarte sifonat nu le calca bine, parca nu se incinge sufficient. Cu parere de rau am sa o duc inapoi sambata si imi iau un Tefal. Sper sa fie mai bun.

 

Wow, Leti, Oxford! Bravo, ai baiat istet si ambitios! Sa intre acolo unde  isi doreste!

Coca  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

imi beau  [cit] , dar sunt setata pe ce s a intamplat aseara, cand m a enervat vecina. Noi stam intr o curte interioara in care sunt 6 copii, 5 baieti. N au voie sa bata mingea, sa fie zgomot, sa deseneze cu creta, sa arunce cu apa,sa se joace pe gazon,etc. Noi oricum suntem mai mult plecati pe la activitati, dar acum e cald si se intuneca tarziu, mai stam pe afara. Problema e ca ea nu e proprietara, dar are grija de fisu, de locul de parcare, de cam tot ce se ivarte prin curte. Proprietarul e mai mult plecat si ii convine ca ea supravegheaz.As putea sa aduc argumente , ca am dreptate, dar nu ai cu cine sa te intelegi, si nu am nici chef de conflicte, ca stam usa in usa si ne mai ajutam.

gata , m am descarcat, ar trebui sa i dau cu ignore, dar ma cam racaie si copiii sunt cei defavorizati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Eu tot acasa si azi. Ieri am intrat in camara si am aruncat jumate din ea. Azi mergem la groapa de gunoi sa ducem ce am aruncat. Am la spatiu acuma, de nu-mi vine sa cred!

 

Judoka, dar ce s-a intimplat? Ce au facut baietii de vecina s-a suparat? Nasoale situatiile astea de la bloc, cind ai copii mici si jucausi. Parintii sint intre ciocan si nicovala.

 

Cu oxfordul nu va entuziasmati prea tare. [:)]  Printul doar aplica, ca trebuie sa aplice la 5 universitati. Ma indoiesc ca or sa-i dea aia vreo oferta. E nemaipomenit de grea intrarea la ei, ca nu se bazeaza doar pe rezultatele academice. Eu zic ca-i pierdere de timp, dar daca el vrea sa aplice, treaba lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, de asta m am suparat , ca nu e treaba ei, e un cabinet cosmetic la parter, cica deranjam clientii, era 6 seara si astia mici vorbeau tare si se hlizeau. Trebuie sa ma duc sa vorbesc cu tipa, dar ea e f de treaba, daca deranjam trebuia sa iasa si sa ne spuna.

 

Mik , regulament nu exista, curtea apartine toata unei familii, deci privat, ne au inchiriat noua un app, deci noi suntem "intrusii".

Ma deranjeaza numai rautatea asta gratuita si eu ca fraiera le faceam observatii la copii.

Plus ca are o groaza de ghivece si de deco, o minge tot mai aterizeaza printre ele. Cand s au spart treptele, copiii sunt de vina, adica ei sunt primii vinovati pt ca sunt copii [batcap] dupa aia mai vedem.

 

ma duc sa iau copilul de la scoala, ca azi e zi scurta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Urit si ploaie la mine in sat. Am dormit prost azi-noapte. M-am trezit la 2:00am in sunete de voma (Napoleon). M-am ridicat din pat sa aprind lumina si in drum spre intrerupator am calcat direct in "treaba"...am alunecat frumos si am executat un spagat involuntar (care la gabaritul meu nu e gratios deloc). Am repetat figura la 4:15am (minus spagat ca de data asta am luat o lanterna la indemina sa evit "treaba"). 

 

Proiectul "terasa" este in in paralizie. Am aplicat pentru permis si orasul m-a informat ca sint in zona de "wetlands" (un soi de teren protejat) si imi trebuie aprobarea la tot orasul sa incep sa sap...asta inseama alt permis de $540 plus anunt la ziar daca obiecteaza careva. Timp estimat de aprobare: intre 14 si 65 de zile. Imi vine sa ma arunc de pe terasa veche...am dat deja arvuna si deci vreau/nu vreau trebuie sa merg mai departe. Pe schitele de cind am cumparat casa, acest "wetland" nu aparea. Orasul a avut grija sa imi explice ca harta se "improspateaza" in fiecare an. 

 

Letitia, "la multi ani" cu intirziere pentru print si tinem pumnii strinsi pentru Oxford. Nu stii de unde sare iepurele academic!

 

Devoska, felicitari!!!! Eu nu am mari sfaturi cu privire la cariere in chimie, asa ca nu pot decit sa iti doresc sa iasa lucrurile fix cum iti doresti tu. Eu fac galerie de sustinere!

 

Mik, eu iar am incercat sa conving barbatul sa luam citeva gaini (i-am dat o explicatie fantastica cum ca gainile ar fi bune la mincat capuse (ne dispera anul asta capusele...a inceput sezonul si puricarea). Raspunsul a fost un "nu" extrem de categoric...speranta moare ultima!

 

Judoka, neplacuta situatia cu vecinii...nu am inteles niciodata oamenii care nu au nici un fel de intelegere pentru copii. Adica, da...cind sint copiii nepoliticosi si agasanti, inteleg...dar in conditii normale sa te iei asa aiurea de copii este aiurea!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Michelle.

 

Nu stiu daca v-am spus, vreau sa imi schimb geamurile,.Oscilez intre geamuri georgiene (ca necesita mai putin dressing) si geamuri cu jaluzele intre ele. Ma gindesc insa ca cele cu jaluzele nu or sa fie pe placul tuturor si o sa fie greu sa vind casa. Fetele de la servici, 2 au spus ca ar cumpara casa cu jaluzele, 3 au spus ca nu. Voi ce ziceti?

Va pun o poza cu amble modele. Ma gasit si usa care imi place. Pun o poza si cu ea.

post-16401-0-87602800-1496230090_thumb.jpg

post-16401-0-90681300-1496230098_thumb.jpg

post-16401-0-27762400-1496230161_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...