Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Trec si eu sa va salut, nimic de semnalat decit ca trebuie sa-mi ingrijesc gradina si e cam prea mult. Am plantat cu intirziere o arbust, si acum e pe duca, am o multime de bulbi, tuberculi si seminte de pus in pamint cu toata activitatea aferenta pe linga : sapat, ingropat si udat. Nu stiu cum e la Coca car la mine e ciudat rau niste furtuni zgomotoase cu 10 picaturi de apa. 

 

Dana, ai mai fost in excursie cu Alex ? 

Letitia, mie imi place usa cu miner cu tot, trebuie vazut si ansamblul cum arata. Te inteleg cu spalatul de geamuri minuscule, am avut si eu asa la casa de vacanta, pe "linga ca" dureaza mai mult, geamurile facute din bucati mici arata mai repede murdare. 

Geamul cu stor intre placile de sticla mi se pare ca daca s-ar defecta ceva la lamele sau mecanismele storului ar fi terbil. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Impresii dupa prima saptamana la noul job: munca multa, ritm alert, responsabilitati cu carul, reguli cat cuprinde. Aparatura diversa si in principiu moderna, unele chestii nici nu stiam ca exista [:I]. Imi place. Colegii lucreaza ca niste robotei preprogramati. Fiecare stie ce are de facut, toti sunt precisi si bine organizati Pana aici, total diferit de experienta mea precedenta din cercetare. Amabili, draguti, rabdatori cu mine ca nou venit. Dar daca intrebi de ce?, i-ai bagat in ceata si te trimit la sefu' care e tare dastept si are raspuns la orice, din pacate nu si timp. Nici macar prescurtarile nu stiu ce inseamna, le folosesc ca asa a zis sefu, asa a scris sefu, asa e formularul. [batcap] Pfff, si aici am o mare problema, caci eu nu trec mai departe daca nu am inteles, daca nu am un raspuns la acel de ce? Nu stiu cum o sa rezolv chestia asta. Azi l-am intrebat pe sefu' pana am vazut ca imi zambeste/ranjeste stangand tare din dinti. Intr-un final am zis sa las omu' sa-si faca si treaba lui si am cerut manualul unui apparat acasa peste weekend. Cam asta a fost reactia [fal] Cam asta a fost si a mea cand l-am deschis si am vazut ca e in germana  [fri] credeam ca-s smechera si e in engleza, asa cum e si softul. [clo] teapa!

Daca ma intreba cineva cum sunt colegii, cu 5 minute inainte sa plec azi de la munca as fi spus ca nu fac parte din realitatea nostra, asa de amabili si draguti sunt. Inainte sa plec, 2 colege au facut-o de cacao. Am fost tare dezamagita si am mixed feelings. Dar, na, sa vedem partea pozitiva, bine ca m-au adus cu picioarele pe pamant.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti bestiale cu geamurile georgiene! Exact la asta ma gandeam si eu, cum sa speli atatea gemulete? Si eu sunt genul migalos, cu rabdare pana la cer si inapoi. Sau cel putin asa credeam pana am vazut geamurile georgiene. Arata foarte-foarte bine asa albe, cu conditia sa nu le spal eu, ci sa le spele  alticeva, saptamanal daca se poate, caci da, se murdaresc repede. Aveam si noi in copilarie niste geamuri georgiene pe maro-visiniu, doar ca nu stiam ca se numeau georgiene. Oricum, la voi se integreaza perfect in peisaj. In Austria ar arata aiurea de exemplu. Nu stiu daca bagheta intre geamuri este destul de lata sa aiba acelasi effect ca la geamurile adevarate. In Austria a fost ani la rand moda cu geamul impartit in 4 de o bagheta aurie. Am fost in extaz la inceput cand le-am vazut. Acum au intrat in obisnuinta.

Dar daca tie, Leti, iti plac, de ce nu? O viata avem si a naibii ce repede se scurteaza. Eu mi-am propus sa fac tot ce e posibil sa ma simt bine si fericita pe ultima 100 de metri [:-)))] 

Usile imi plac, mai ales cele postate de Ant.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, nu am mai fost in excursie ptr ca domnișoara mi-a trântit o faringita acuta comb cu o rinita de a pus-o Dr direct pe Ceclor. Macar n-a fost foarte supărata, a reacționat foarte bine. Mai rău mi-a părut mie decât ei. 

Noi ne uitam la un film despre Ștefan cel Mare cu Gheorghe Cozorici so o grămadă de actori buni si vechi ( si majoritatea morți ) .  Si ii vede Alex pe spahii ce pregăteau tunurile si ma întreabă daca sunt elfi.  [:-)))] Eu ma bucur macar ca se uita in continuare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce simpatica e Alex! Elfi, auzi!

 

Devoska, dar tu nu ai un "partener" pt induction la serviciu?Ca in general ai un buddy care sa te ajute cu toate alea, inclusiv prescurtari etc etc. daca seful nu are timp sa tot mergi peste el, eu zic sa ceri un meeting de 1 ora dupa ce acumulezi mai multe intrebari si sa le tratezi pe rand.

 

Aqai, spor la audit. Ce ciudat ca ai audit vara... Sau si voi inchideti anul fiscal la 31.03 ca americanii?

 

Mik, am luat si eu acum 3 zile niste (un fel de) portulaca si le-am pus in ghivece si am ramas muta cat de repede s-au prins si un inflorit.  A 2-a zi deja erau perfect acomodate si inflorite! Azi am mai cumparat  3 sa inlocuiesc niste muscate. Sunt tare vesele, multicolore.

 

Letitia, ma distrez de nu mai pot ca iti schimbi geamurile ca sa acomodeze motanul:)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia,  deci faci amenajari in functie de pisoi [:-)))] Eu nu mai am nimic casabil la vedere, desi copii nu mai sunt asa mici, mai bine sa previi. Imi plac geamurile georgiene, dar nu stiu daca mi ar place in propria casa.

La noi nimc noi, activitati si caldura, un we linistit, sper sa ne adunam cu totii pe acasa ca program.

Devoska, succes cu acomodarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de decoratiuni de geamuri, eu am reusit sa renunt la vesnicele perdele albe...am riscat si am pus maron [fri] ...inca nu stiu daca imi plac.

 in panica ieri am comandat si altele mai bej , treb sa vina zilele astea ...o sa le compar si ma decid.

chestia e ca si draperiile sunt maron inchis...iar daca mai tirziu vreau sa cumpar in covor mai inchis la culoare (pt Pepper)...nu mai merge.

 

chiar, decoram in functie de pisici/catei...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

​Dana, elfi, ce simpatica! Bine ca macar se uita! Cum se simte, a trecut raceala?

​Caro, am o tipa care imi face trecerea, foarte descurcareata, rapida si organizata, dar este exact genul de robotel executant fara intrebari. Stie ce are de facut, nu si de ce. (sau cel putin asa imi spune) Mai trec pe la unul si pe la altul si pun intrebari din zbor, fara sa agasez si imi compltez golurile. Tocmai am gasit programul cel incurcat in engleza. Cred ca si de aici vine problema lor: programul e in engleza si metoda in germana. Prescurtarile sunt in engleza, prin urmare nu au nici o idee despre ce e vorba.

Cu muscatele am raspuns la subiect, poate niste ingrasamant ajuta, zic si eu  [flo2] 

​Judoka, mercic [flo2] 

​Mik, ce-mi place de tine si gradina ta!!!

Aqai​, cam telegrafica in ultima vreme. Mai scrie ce faci!

Buflea​, ​Ant, unde sunteti?

Trebuie sa recunosc ca in perioada de restriste [batcap] mi-a facut tare bine sa va citesc pe voi toate, sa vad ce faceti, cum va descurcati, mi-am luat energie de la voi, fara a fi in vampire energetic [flor] 

Weekend placut, relaxant va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...