Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Sa fiu mai putin telegrafica, daca ma lasa copiii:)))

 

si sa incep cu felicitari pt devoska. Succes mult si ma bucur pentru reusita initiala, sa gasesti jobul!

 

inchidere de an: anul fiscal coincide cu cel academic, intr-un mod ciudat :) anul nostru merge devla 1 mai la 30 aprilie si e impartit in terms de cate 4 luni. Spring din may pana la sf de august, apoi pana la finele lui decembrie e fall term care e si termul principal, apoi urmeaza winter, din ianuarie in aprilie. In winter un numar semnificativ de tsudenti e in co-ops off campus si in vara nr de studenti care iau cursuri in campus e o fractiune din cel de fall. Majoritatea lucreaza peste vara.

 

anul asta am avut multe proiecte legate de tsructura, ajutor financiar, renovat campus si inchiderea de an e mai solicitanta.

 

vineri nu a fost scoala, asa ca joi seara sa sarbatorim 1 iunie am sarit in masina si am plecat la oras, la acvariu, hit total pt copii. Vineri au stat acasa, vorba vine, unul a fost pe la prieteni toata ziua si in final baiatul cu alergii, daca il mai tineti minte, a venit aici si a ramas peste noapte, de data ast afara incidente. I-am campat pe toti in basement, pe canapea, pe jos, ce mai. Of course in prealabil am aspirat bine totul ( la 9 jumate seara, cand s-a decis sleepoverul) ca sa incerc sa-l protejez de dust mites acuma ca  tot stiu ce il supara.

 

am cumparat jaluzele fara fir, black-outs pt geamul lui Tudor. El nu suporta lumina cand doarme si avea niste draperii black-out, f grele, cauciucate. De doua ori in ultima saptamana cum a tot tras de ele s-a desprins galeria din drywall si i-a cazut in cap. Ma mir ca a rezistat drywall pana acum.

 

ca paranteza, indivizii s-au trezit dimineatza la 7 azi si s-au infipt in jocuri. Ma prefca ca nu stiu ca sa imi beau cafeaua linistita :))) bad mom.

 

miss berry e intr-un significant crime spree, a pocnit-o si pe ea amocul de primavara. A furat o bucata de crab meat din mana lui Alex ( bine, ca alex cred ca a facut tot ce a putut ca o incurajeze, ca venise initial la mine cu o fatza topita mooooom, i'm dying to give berry some crab meat, i think she would love it so! ( crab meat e delicatesa lui alex... deci tb impartita cu sora lui::)))

 

de doua ori a fugit de acasa din curte intr-o saptamana. O data au recuperat-o copiii dupa o alergatura de juma' de ora prin cartier, din fish-pondul unui vecin, unde ramasese mesmerizata de niste pond fish.

 

a doua oara a adus-o o vecina care o cunostea. O vazuse gonind pe langa casa ei, a deschis poarta si berry s-a simtit obligata sa se joace cu cainele rezident. Dupa o joaca buna, a adus-o acas.

 

very lucky ca era acasa tanti, ca de data asta cand a fugit, pana si zgarda abramas in mana consortului, deci era fiica ploii.

 

asa ca azi cercetez de zor e collars ca nici o alta metoda nu a mers cu ea.

 

punctul culminant, care a fost vina mea nu a ei, luni am mers cu ea cu bicicleta si am reusit sa cad asa bine incat am un genunchi vanat si nefolosibil. Cred ca in final ma duc saptamana viitoare sa fac o radiografie, caci am o durere ciudata care radiaza pe os in jos cand merg.

 

daca nu merg, se intepeneste cu totul :)

 

si gata, ca am scris un roman. Ma duc sa hranesc copiii aia si sa incepem ziua...

 

pana data viitoare, hugs to all of you!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello vouă, sărbătoriți sau munciți ? Noi lenevim pe la tv, am fost de dimi la cimitir, apoi la maică-mea (i-am dus si ei praji ) si de acolo am plecat la pădure cu soră-mea si ai ei si cu Alex si cu câinii. Stăteau cu capetele afara amandoi., le fluturau urechile. A fost grozav la pădure, pana a început sa ploua. Am perseverat, dar a început sa tune furtunos si am considerat mai înțelept sa ne întoarcem . 

Acum beau o bere si butonez tv.

O zi faina si vouă. Pa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec si eu la vreme de seara. 

 

Aqai, foarte fain povesteti tu de copilasii tai. Mi-e dor de virsta asta care a trecut cam repede. 

 

Dana, si tu ai avut liber ? 

 

Am avut un week-end lung, simbata dimineata am gradinarit, apoi am mincat in oras si am facut shopping, dar nu e decit a 4-a rochie cumparata in ultimele 2 luni.  [:)]

Simbata dupa-amiaza s-a lasat brusc ploaie, asa ca am continuat gradinaritul ieri si azi. 

Ma dor bratele si muschii fesieri. Am plantat bulbi de gladiole, flori in ghivece (niste verbina decorativa), si m-am ocupat mai ales de partea gradina-de-legume : cartofi, dovleci si dovlecei, varza, si semanat tot soiul de chestii. 

Pentru plantat imi scosesem metrul de timplarie ca verzele sa fie la distanta care scria in carte  [il].

Nu pot sa va spun ca-cu toata ploia de simbata pamintul e inca uscat la 20 cm profunzime. 

 

Copiii au fost care incotro si am putut lucra linistita.

 

 

Abia astept sa inceapa saptamina la munca, e saptamina de sedinte si de corectat. Adica linistit tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e sora-mea in vizita si acum sunt 3 (pre si) adolescenti de 12 (fata), 13 (baiat) ai 14.5 (fata) ani in casa. Ne-am inarmat cu totii cu muuulta rabdare, ne-am instruit fiecare progeniturile in prealabil si e chiar mai bine decat ne-am asteptat.

 

De unde in anii trecuti a fost cosmar curat vizita asta anuala, acum decurge destul de lin. Niste strigaturi ocazionale, dar nimic grav cu adevarat...

 

Ei stau mult (si inconstient, ca factorul UV e 11 la pranz) la plaja, ale mele merg la scoala grrrrr.

 

Cea mai fericita de toata treaba asta e miss Daisy care sta la nepotu-meu in brate non stop cat e pe acasa. Se mai si joaca cu ea, o rasfata absolut cumplit, ca el nu are animale acasa si e innebunit dupa ele! 

 

Si ca tot vorbeam de miss Daisy, am realizat ca trebuia sa-i fac un vaccin anual in mai si am uitat. Am trait cu impresia ca ne contacteaza vet-ul cand e cazul, dar sotul din dotare zice ca de fapt asa facea vet-ul din orasul unde stateam inainte. Anyway, trebuie sa o duc la vaccinat. Adica tot dl sot, ca mie mi-e mila de ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellou, hellou si eu de la noul birou ...

 

Overwhelming - asta este tot ce am de spus. Găsiți voi cuvantul romanesc ...copleșitor ???

 

Toata lumea e drăguță, amabilă dar își vede de treabă. Si cum fiecare are alta treabă, nu poate nimeni sa te ajute decat minimal. Seful meu e din North Carolina ...saptamana asta e aici, pt diverse, eu fiind una din diverse ...pare ok, calm, zen, știți voi, ca aia din sud. Trebuie sa incerc sa ma comport ca el, ca altfel par cam isterică, nu ca nu as fi ...

 

Avem gym in cladire care cica e gratis ...are di bazin de inot. Mai, dar cand se presupune oare ca ar trebui sa ma gimuiesc si moi acolo ? Inainte de serviciu, dupa, sau in pauza de masă. In jurul meu nimeni nu pare ca l-ar folosi, dar ce stiu eu ???

Mai avem un dry cleaning, un reparator si lustruitor de pantofi si o cafeteria cu bucatar, care gateste numai pt noi ...contra cost evident. Slabitul e gratis, mancatul e pe bani. Ieri am fost cu Sefu la lunch, azi nu m-a mai luat, ca deh, o avea si el alți buddies cu care sa manace ...asa ca nu m-am dus singura, am stat ca pupaza la birou si am ros la un sandwich ofilit refuzat de barbata-meu ...well, asa e in primele luni. Cand ma gandesc acum inapoi ce activități intense aveam in lunch dincoloooo ...

 

Gata, pauza s-a terminat ...mai trec eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, lasa sa treaca ceva timp..vei afla si cine si cind se gimiuesc si ce activitati locale exista. Suna bine toate pina acum...adica pare un loc de munca cu angajatii bine "perk-uiti".

 

Si da, respira adinc si baga vorbele la turatie mica, mica :) :) :)

 

Eu la birou, complet lipsita de orice fel de chef.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...