Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Hello voua. Eu-s foarte nervoasa, avem niste programe de cacao la job  [zirea] , fiecare chestie trebuie s-o verific.  [zid]

Ieri ne-am uitat cu Alex la Mamma mia filmul ! , ce ne-am mai distratNumai ABBA imi rasuna in cap de-atunci. 

In rest nimic deosebit. Sambata este Ziua Portilor Deschise la mine la job si Alex de-abea asteapta. Mai are 8 zile de scoala. A inceput numaratoarea inversa.  [:D]

Buflea eu zic ca la gym absolut dupa job. Intai munca si apoi distractia. Desi, in vremuri indepartate, aveam un sef care mergea in fiecare dimi la piscina. Dar era seful cel mare. 

Mik am avut liber in 1.06 si in 5.06, adica de Ziua Copilului si a 2a zi de Rusalii. 

Carolinah, sper ca nu-i lasi pe copii la soare fara creme cu FPS maxim. Zic si eu.  [flo2]  Am urmarit si eu factorul UV la noi in ultimul an si am fost surprinsa la aflu ca la noi in Ardeal este la fel de inalt ca la malul marii.  [zirea]  Ieri a fost de exemplu 6, si suntem doar la inceputul lui iunie. 

Pauza de masa la mine. Pa. 

 

Edit. am avut o zi de-mi vine sa plang.   [q]

Si ca sa ma binedispun i-am comandat lui Alex cartile cu Judy Moody, ptr fetite mai mici sunt foarte faine. Aveam primul vol din serie si mai sunt inca 5. 

O sa-mi fac acasa niste paste cu ciuperci, confort food.  [8)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna

 

La noi s-a mai indreptat un pic vremea, dar e cam rece. E ok, macar e soare.

 

Dana iti doresc nervi de otel. Nasol sa trebuiasca sa verifici tot!

 

Buflea sa fie intr-un ceas bun noul job! Da e mai greu pina te imprietenesti cu unul, altul, ca deja bisericutele sint facute. Nu e usor deloc, dar tu esti foarte simpatica si sociabila, nu cred ca o sa treaca mullt pina o sa fii acceptata indiferite grupuri.

 

Noi nu avem piscina la la munca, dar avem dus. Sint citiva care alearga la lunch sau dimineata si apoi fac dus. CEO-ul alearga si el a dat comanda de dus, ca nu era proiectat initial dusul in cladire.

 

Noi am decis sa facem un garden room in gradina in loc de loft extension. Am fost la un show room si arata bestial camerele astea. Noi o sa instalam si WC, ca nu are si flacaul se muta acolo. E super incintat, nu-i vina sa creada. In felul asta am eliberat spatiu pentru cind avem musarifiri fara sa am muncitori in casa 6 luni de zile. 

 

Deci de asa ceva vorbesc.

 

 

post-16401-0-59445000-1496845316_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, arata exceptional garden room!!!! Cred si eu ca juniorul e incintat...m-as muta si eu maine in asa ceva!

 

Eu sint inca in asteptare cu proiectul meu, Astept sa imi iasa survey oficial (a venit o tanti de la primarie sa imi inspecteze gradina). Dupa ce se publica survey, trebuie sa dau anunt in ziarul local daca obiecteaza cineva (o prostie de proportii). Daca nu sint obiectii in 15 zile de la publicare, abia atunci putem incepe demolarea si constructia. 

 

Azi sint in birou cu ZERO chef de munca...Zero. 

 

Dana, si noua ne place Mamma Mia...eu mai ascult cu cel mic ABBA in masina. Am fost odata cu niste amici de-ai lui in masina si au ramas descumpaniti nitel cum noi doi racneam versurile in masina cu radio la maxim.

 

Caro, la noi nu a fost batalie cu crema de soare. Cel mare a fost alergic multi ani la soare (facea eruptii de basici pe piele cind era expus la soare) si ai mei erau practic acoperiti din cap pina in picioare la plaja...maneci lungi, pantaloni lungi, palarii cu clape si tone de crema. Cind s-au facut mai mari, a inceput maraiala nitel...culminata cu o iesire in grup (la care am fost certata ca prea stau cu gura pe ei - adica ei m-au usuit) care s-a soldat cu o arsura pe umeri (si o insolatie). De atunci, s-au invatat minte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia  arata super casuta !

vine atasata langa casa, sau pusa oriunde in curte,   e izolata bine pt la iarna?

 

ii dai flacaului si pisicul in gazda pt cit timp stau muncitorii la lucru

 

sunt si pe la noi, dar le zice din cite stiu  "casitas" au o camera si baie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia  arata super casuta !

vine atasata langa casa, sau pusa oriunde in curte,   e izolata bine pt la iarna?

 

ii dai flacaului si pisicul in gazda pt cit timp stau muncitorii la lucru

 

sunt si pe la noi, dar le zice din cite stiu  "casitas" au o camera si baie.

E super moderna, complet izolata termic si phonic, cu electricitate, internet, calorifer si o sa tragem apa pentru WC. O sa fie montata in fundul gredintii, fata in fara cu partea din spate a casei noastre. Eu nu m-am gindit niciodata la posibilitatea astea, dar am discutat cu un arhitect, el ne-a dat ideea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, arata superb! Ai nevoie de autorizatie sa montezi asa ceva? Ffff fain, cred ca ai fost deja declarata mama anului daca il lasi pe junior acolo!

 

Ant, ref protectie de soare, asta mica a mea are fotodermatoza pe pielea capului, deci nu are voie la soare decat cu sapca. Am tot batut-o la cap pana n-am mai putut cu sapca aia si pana la urma ieri i-am zis sa faca ce-o vrea ca e chelia ei nu a mea. Si ca eu nu ma investesc timp si bani in chestia asta. S-a uitat asa lung la mineeee. Sper sa faca ceva. Daca nu, asta este. Sa fie cheala. Frumoasa si cu pete chele pe cap, ce sa-i fac!?

 

Si ref. terasa, daca publici si cineva se trezeste sa spuna ca are ceva impotriva, ce faci???

 

Si la noi e f ciudata vremea anul asta. Multi nori, dealurile sunt verzi (a si plouat neobusnuit de mult anul asta), n-am mai vazut asa ceva! De obicei la vremea asta dealurile erau uscate iasca si nu vedeai un nor pe cer luni intregi. Mie imi place mai mult asa, dar nu stiu cate de incantati or fi turistii sa vina si sa vada nori... Ca nori au si ei destui in tara lor, ca majoritatea sunt din UK, Germania si tarile nordice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E super moderna, complet izolata termic si phonic, cu electricitate, internet, calorifer si o sa tragem apa pentru WC. O sa fie montata in fundul gredintii, fata in fara cu partea din spate a casei noastre. Eu nu m-am gindit niciodata la posibilitatea astea, dar am discutat cu un arhitect, el ne-a dat ideea.

 

si cam cit costa?

ai nev de autorizatii?

 vine asamblata, bucati ori se construieste pe loc?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...