Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Azi dimineata am facut o tampenie cat mine de mare!

 

Fii-mea aia mare intarzia ca in fiecare dimineata si eu, tot ca in fiecare dimineata, m-am enervat de am simtit ca ma sufoc. Ca sa explic: cum locuim  la 10 km de scoala si drumul presupune si o autostrada care se blocheaza in general la ora aia, ca sa ajunga decent la scoala (deja ni s-a atras atentia in scris ca intarzie) trebuie sa plece de acasa la ora 8. Hai 8 si 5. Invariabil asta mare se lungeste si prelungeste dimineata, indiferent cat de devreme le dau desteptarea (le suna si lor alarmele la telefoane, dar inutil complet!). Nu are niciun pic de bun simt, o doare fix in dos ca tac-su si sora-sa asteapta in fiecare dimineata dupa ea. (Cred ca in secret spera ca aia pleaca sa poata ea sa ramana acasa....)

 

Revenind la aceasta dimineata, tac-su si sora-sa erau deja afara in masina, asteptau in timp ce ea era inca in baie. In general se spala pe dinti, se face ca se pieptana si apoi coboara sa se incalte si sa plece. De tura asta, desi era deja 8:11!!! ea a iesit din baie, a intrat in camera ei si s-a incuiat. I-am zis sa iasa odata ca e tarziu si asteapta oamenii aia in masina etc etc, a zis ca daaaa, daaa, imediat!  Am vazut negru in fata!

 

Am apasat pe clanta aia si am zduguit usa, dar, ghinion, se pare ca am rupt mecanismul sau ceva, ca usa nu s-a mai descuiat in ciuda tuturor sculelor din casa si a barbatului venit plin de spume din masina. Deci, am scos copilul pe geam cu scara comunitatii, dupa sunat pe la porti la administrator, presedintele comunitatii etc. Si acum am o camera incuiata pe dinauntru cu care no clue ce sa fac. Astept sa vina candva barbatul sa o descuie, daca o putea. Cred ca si ma uraste! N-a comentat nimic, nimic. A ajutat copilul sa iasa pe geam si au plecat.

 

Si culmea, culmilor, in timp ce marea adolescenta iesea pe poarta la ora 8:45 , ma uit la ea si ea zice: oops! Si cand ma uit mai urat (imi venea sa o pleznesc de sa nu se vada, recunosc) zice: nu-i vina mea ca tu ai rupt usa! Va jur, am crezut ca-i dau cu ceva in cap! N-am zis nimic sa nu fac circ, dar tot stau si ma gandesc cat mai poate dura chestiunea asta?! Pur si simplu e un cosmar in fiecare dimineata. Si tineti seama de faptul ca eu am program flexibil si f rar trebuie sa plec odata cu ele, altfel cred ca as pleca tot nepieptanata la serviciu... Si cu dureri de stomac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carolinah, felicitari ca te-ai abtinut. Cred ca o taram de motz la masina.

Maya incepe sa aiba fumuri si me enerveaza groaznic. Nimic nu ii convine, tot cu bot.

Cred ca natura e asa facuta sa ne chinuie si sa ne enerveze ca sa ne bucuram cand scapam de ei la 18 ani (apropo de ce zicea Letitia :))))

 

Letitia, ff faina cabana. Abia astept sa vad poze cu a ta. Printu ce zice de idee?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, hugs ! Dar eu cred ca o lasam acasa si plecam fara ea. Poate lipseste de la scoala 1zi, poate2, dar ma gandesc ca pana la urma se mobilizeaza.  [flo2]

Astea fiind spuse vreau sa va spun ca eu incep serviciul la 7.00, asa ca la 6.20 a.m. ies pe usa si dupa mine potopul.  [fri] Desi sotul meu n-a fost de acord i-am lasat-o pe Alex in grija inca de la gradi. El zicea sa vina una din bunici dimi sa stea dupa fundul ei si sa ajunga la gradi cand or ajunge.  [alcool] Eu n-am fost de acord, asa ca el si ea au trebuit sa se descurce in fiecare dimi si sa ajunga la timp la gradi si la serviciu. Au trecut prin faze nenumarate: hainele alese de seara nu mai placeau dimineata, se intorceau de pe scara la pisu, dupa apa, alti pantaloni, etc, dar sotul meu incepe la 8.00 asa ca nu prea aveau timp de pierdut. Cum necum s-au invatat.  [flo2]

La noi la serviciu zici ca-s toti curentati.  [zirea]  

Poate si vremea e de vina. Dupa ce zilele trecute au fost 30grC acum sunt 16grC si ploua. Si mi-am facut programare luni la ORl, mi s-a infundat o ureche si pocneste din-cand-in-cand.  [:(] De, batranetile.  [8)] Oare de ce ne imbolnavim mai des dupa 40ani ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si cam cit costa?

ai nev de autorizatii?

 vine asamblata, bucati ori se construieste pe loc?

Cu toate mod-con-urile si extra izolatie costa £16k. O sa ne coste in plus baia pe care o creiem noi, dar nu mai mult de £2k probabil. Nu am nevoie de autorizatie si vine pre-asamblata. Adica in banii astia ei vin si imi toarna fundatia apoi o asambleaza. Dureaza 3 zile in total instalarea. De cind o comand (ca o sa fie bespoke) dureaza 5 saptamini pina mi-o livreaza.

 

De unde trebuiau sa imi trimita surveyor-ul pe 27, mi-au dat telefon ca vine luni, ca mai e cineva de la mine din oras care vrea sa-si instaleze si atunci impusca 2 iepuri. Insa eu in weekend ma duc sa mai vad un show room, sa compar preturi-calitate, etc. Imi place la nebunie activitatea asta!

 

Uitati site-ul de la primul show room.

 

https://www.greenretreats.co.uk/buildings/

 

Edit: eu il vreau pe ala care se cheama Expression.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Carolinah ce sa patesti cu fata! Ajung la concluzia ca baietii sint mult mai calmi si intelegatori citind ce fac fetele! Vai de mine! Mai si nu mai are 5 ani! Hugs si kisses si de la mine,  ca nu am ematicoane de ieri. Si cind citezi, nu mai apare numele celui citat. Prost mai merge forumul.

 

Coca, fiu-miu cind a auzit de posibilitatea de a avea asa un den a amutit! Pur si simplu nu mai putea vorbi cind a auzit ca pina in septembrie poate avea locsorul lui unde nu-l mai deranjeaza pisica!!!! Zid-cap-bang- vorba Buflei! :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare de ce ne imbolnavim mai des dupa 40ani ?

Stii cum canta cei din formatia Taxi? Daca dupa 40 de ani, te trezesti dimineata si nu te doare nimic, inseamna ca ai murit...

 

Mai am si eu vreo 2 ani pana la 40... desi ma doar diverse de pe la 30, nu mi se aplica asa de bine cantecul  [:-)))]  [:-)))]

 

Sanatate multa  [flo2] Doar trebuie sa supravietuim si dupa 40, nu?  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya e invitata 3 zile la munte de o mamica. Mamica a fost anul trecut cu fata ei (care e cea mai buna prietena a Mayei); au urcat o zi, au dormit sus in cabana, au stat o zi si a treia zi au coborat.

Noi nu stim ce sa zicem. Suntem cam stresati. Singur puiu la munte :(((. Eu vad numai prapastii in fata ochilor. Sotu nici el nu zice da ...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, fiu-miu cind a auzit de posibilitatea de a avea asa un den a amutit! Pur si simplu nu mai putea vorbi cind a auzit ca pina in septembrie poate avea locsorul lui unde nu-l mai deranjeaza pisica!!!! Zid-cap-bang- vorba Buflei! :)))))

SI cand te gandesti ca tocmai el a insistat cu pisica  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...