Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, 9 ani.

Daca ai incredere in parinti, ii stii cit de cit eu cred ca as lasa-o, binenteles daca si ea vrea sa mearga.

 

Al meu la 9 ani a mers intr-o excursie de 5 zile cu scoala. Era obligatorie, ca altfel nu ar fi mers. Ziua era ok, dar seara inainte de culcare plingea tacut pina adormea. Nu numai el, toti baieteii din camera lui. A plins 3 seri si in a 4a nu a mai plins, L-am intrebat de ce. A zis din cauza ca stia ca a doua zi vine acasa! [:-)))]

 

Insa e diferita situatia, caci asta era excursie scoalara obligatorie, nici nu avea multi prieteni atunci, ca de-abia il mutasem la acea scoala. Plus eu cred ca baieteii cind sint mici sint mai pligaciosi si mai atasati de casa decit fetitele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya a fost deja plecata cu scoala de 2 ori cate o saptamana. Nu are prob.

Mamica asta e divortata. Ii cunosc bine pe amandoi ca au garda alternata la fata. Ne vizitam, Maya a dormit de multe ori ea la ea ci vice versa.

Fetelor nu le spunem daca decidem ca nu .... ca ele sigur vor :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maya a fost deja plecata cu scoala de 2 ori cate o saptamana. Nu are prob.

Mamica asta e divortata. Ii cunosc bine pe amandoi ca au garda alternata la fata. Ne vizitam, Maya a dormit de multe ori ea la ea ci vice versa.

Fetelor nu le spunem daca decidem ca nu .... ca ele sigur vor :).

Atunci si eu as zice sa o lasi. Daca ea vrea si daca ai incredere in mamica.  [flo2]

Mai ales ca a mai fost plecata de acasa...

Aveti voi alte retineri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Retinerea mea tine de paranoia, recunosc : daca pica intr-o prapastie :(, daca, daca

Inteleg... Si te inteleg f bine.  [flo2]

Si eu am mereu emotii cand pleaca fetele pe undeva (excursii, tabere)... Dar pe de alta parte, imi dau seama ca daca as tine cont 100% de toate gandurile negre, ar sta inchise in casa, nici la scoala nu ar merge [:-)))]  [:-)))]

 

Acuma depinde si ce presupune excursia, ce fel de trasee? Ceva complicat, efort mai mare? Ca te tot aud de prapastii... sper ca nu merg in locuri periculoase tare... Afla despre ce traseu e vorba exact si apoi luati decizia finala  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, eu as lasa-o fara ezitare in conditiile descrise de tine. Nu pica in nicio prapastie, stai linistita. In plus, toti oamenii decenti au mai mare grija de copiii altora cand ii primesc in grija.

 

Si are 9 ani, nu cred ca va face alpinism cu ele. Merg pe carare pana la cabana, se bucura de natura etc. Las-o! Se va bucura mult de tot si mereu isi va aminti. Si tu iti vei aminti de acest prim moment cand ai lasat-o sa desfaca un pic aripile [flo2] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, aveti dreptate. Mamica imi va trimite traseul, poze etc.

Stiu ca nu au sens temerile. Asta iarna skia pe marginea prapastiei ..... adica in stanga era muntele in dreapta era versantu destul de abrupt.

750m de denivelare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, cati ani au fetele tale?

Incepe sa mi se faca frica si as vrea ca timpul sa stea pe loc, sa nu mai creasca deloc!!!

Daca s-ar putea asa ceva... Nici ele nu tin neaparat sa creasca, deci treaba e aranjata... mai ramane sa sta si timpul pe loc si totul e bine  [pk]

 

Deci tot 2 fetite am si eu, una aproape 10 ani, peste 1 luna, cealalta 8 ani si jumatate, in noiembrie 9. Deferenta mica intre ele 1 an si 4 luni...

Deocamdata nu avem probleme majore cu ele... doar chestii mai soft... ca se mai lalaie dimineata, ca se mai ciondanesc in treele... dar le vad chestii inerente la copii si la frati/surori. Dar cine stie ce ma asteapta  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Retinerea mea tine de paranoia, recunosc : daca pica intr-o prapastie :(, daca, daca

Da, asa sint si eu. Si cu cit cresc cu cit paranoia se mareste, ca nu-i putem tine sub un clopot de sticla cind sint mari. Nu va spun prin ce am trecut anul trecut cind s=a dus la concert in Londra si s-a intors cu metroul la 11 acasa. Am respirat numai cind a pus piciorul in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...