Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Carolinah, iarta-ma, insa am ris cu lacrimi la povestea ta.Am ris la servici ca m-a intrebat seful ce am (nu puteam sa ii spun ca citesc DC de la servici...am mormait eu ceva acolo). Daca ai stii cit de bine te inteleg!!!! Doi ani cit au fost ambii baieti la liceu impreuna am dus-o tot asa. Cel mic este punctual (chiar devreme) iar cel mare este pe ultima suta de metri si NICIODATA nu se grabeste. Am avut zeci si zeci de scene in care cel mic urla din masina si cel mare se inchidea ultra mega tacticos la sireturi...un melc avea mai multa viteza. Nu cota cit de tirziu era, nu conta ca cel mic mai avea si alte chestii inainte de scoala uneori. Pur si simplu nu il puteam scoate din pasul de melc si din mentalitatea ca totul merge pina in ultima posibila secundita!!!

 

Coca, daca fetele au petrecut timp impreuna si ai mai lasat-o peste noapte la mamica respectiva, si eu as lasa-o. Ai mei nu au avut ocazia sa plece cu altii dar eu am luat alti copii cu mine si crede-ma, am fost mai grijulie cu copilul altuia :) :) :) 

 

Letitia, sint absolut VERDE de invidie ca poti face asa proiect fara autorizatii. Recunosc, ma roade pizma!!! Cred ca si ai mei ar fi incintati cu asa "palat"! Vreau sa aud relatari de la fata locului cu ordinea si curatenia in "palat"!!!!

 

Eu la servici...la 10:00 vreau sa ma fofilez pe undeva sa urmaresc depozitia lui Comey in fata Senatului...este o febra mare peste tot aici. Barurile sint deschise de la 10:00am, unii dau o runda gratis pentru fiecare tweet al lui Trump...NEBUNIE!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Letitia, sint absolut VERDE de invidie ca poti face asa proiect fara autorizatii. Recunosc, ma roade pizma!!! Cred ca si ai mei ar fi incintati cu asa "palat"! Vreau sa aud relatari de la fata locului cu ordinea si curatenia in "palat"!!!!

 

Eu la servici...la 10:00 vreau sa ma fofilez pe undeva sa urmaresc depozitia lui Comey in fata Senatului...este o febra mare peste tot aici. Barurile sint deschise de la 10:00am, unii dau o runda gratis pentru fiecare tweet al lui Trump...NEBUNIE!

hmhm, nu cred ca vrei sa auzi asa ceva, cel putin nu dupa ce trec 3-4 saptamini de locuit acolo. [:)]  La inceput probabil o sa mentina ordinea, dar sint sigura ca nu o sa-l tina mult. Dar macar nu e in casa unde locuiesc eu! [soricel]

 

Da, daca constructia nu e mai mare de x metri si mai inalta de y metri (nu stiu acum dimensiunile pe derost) nu trebuie nici o aprobare, iar aceste casute sint special facute sa se incadreze in lege si paramentri. Am verificat asta cu arhitectul si cu cei ce le vind. Adauga si valoare la casa daca o fi sa o vind, poate fi office, loc de joaca pentru copii, spare room cind vin rudele/prietenii in vizita, den pentru adolescenti. 

 

As vrea sa urmaresc si eu depozitia lui Comey! Wow ce interesant!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha, Letitia, deci esti realista!!! Si eu am predat armele cu ordinea si curatenia. In camera lui, are liber la dezastru dar ma astept o data pe saptamina sa stringa. Nu spal NIMIC daca nu sint depozitate jos in spalatorie (nu mai intereseaza ce e in camera). Daca gasesc farfurii, pahare, castroane, atunci si eu imi dau voie sa "fur" un obiect din camera (poate fi un incarcator, un laptop ramas acolo, nu se stie...mister si nici nu dezvalui ce obiect am luat). Orice gasesc prin casa (zona mea), arunc prompt inapoi in camera lui. 

 

Time (revista) difuzeaza live pe Facebook depozitia lui Comey...sint sigura ca mai multe surse fac asta. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, nu ma supar, si eu as fi ras daca ai fi povestit tu [batcap]. Editez sa spun ca asta cu sireturile este exact asa cum povestesti tu! Incheie la sireturile alea tacticoasa minute in sir, desi ar putea sa faca asta f bine in masina, mai ales ca a trecut ora de plecare. Imi vine sa craaaaap!

 

Letitia, ala-i cotetz de lux! S-ar putea sa fii surprinsa pozitiv si sa-si tina curat si ordine ca e 'casa' lui noua si separata. Fingers crossed [:-)))] .

 

Eu incep sa stau aproape de fii-mea aia mica (A, 12 ani). Miercuri pleaca pt o luna in Ro. O luna e mult tare:(

N-a mai fost plecata niciodata atata vreme de acasa. Ea pretinde ca e mare si nu va plange de dor. Eu sper sa fie asa, ca altfel n-o vad bine pe soacra-mea. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

s

 

Maya e invitata 3 zile la munte de o mamica. Mamica a fost anul trecut cu fata ei (care e cea mai buna prietena a Mayei); au urcat o zi, au dormit sus in cabana, au stat o zi si a treia zi au coborat.

Noi nu stim ce sa zicem. Suntem cam stresati. Singur puiu la munte :(((. Eu vad numai prapastii in fata ochilor. Sotu nici el nu zice da ...

 

incer, eu nu as lasa-o...si nu l-as lasa pe William nici la 14 ani...dar si noi suntem paranoia.

 

 in tabara cu clasa , profesorii e altceva...l-am lasat pe William si il voi mai lasa.

dar doar cu o familie (care nu sunt rude, prieteni f apropiati)...nope....never.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate mod-con-urile si extra izolatie costa £16k. O sa ne coste in plus baia pe care o creiem noi, dar nu mai mult de £2k probabil. Nu am nevoie de autorizatie si vine pre-asamblata. Adica in banii astia ei vin si imi toarna fundatia apoi o asambleaza. Dureaza 3 zile in total instalarea. De cind o comand (ca o sa fie bespoke) dureaza 5 saptamini pina mi-o livreaza.

 

De unde trebuiau sa imi trimita surveyor-ul pe 27, mi-au dat telefon ca vine luni, ca mai e cineva de la mine din oras care vrea sa-si instaleze si atunci impusca 2 iepuri. Insa eu in weekend ma duc sa mai vad un show room, sa compar preturi-calitate, etc. Imi place la nebunie activitatea asta!

 

Uitati site-ul de la primul show room.

 

https://www.greenretreats.co.uk/buildings/

 

Edit: eu il vreau pe ala care se cheama Expression.

 

f bun pretul!

 

dar e bine sa nu te grabesti sa vezi cit mai multe.

 

izolatia eu cred ca e f importanta, materialele folosite...warranty...daca treb sau nu vopsita la "n" ani...

 

instalatiile electrice, sanitare sunt incluse?

 

 o sa iti creasca taxele de proprietate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAlutare,

 

uite cum ma loghez eu in miez de noapte [soricel]

 

Coca. lasa fata sa mearga!

 

a ta a fost oricum plecata.

ai mei au fost dupa plecari din astea mai atenti cu noi. Le-a prins super bine. la amandoi.

 

Taman ca in vacanta de vara nu ii mai urnesc din loc si vor sa stea cu noi [fri]

cand erau mai mici plecau mai cu spor

 

eu am avut 24 de ore un copil l noi. am facut cortuiala anuala in gradina. a doua zi m umblat treleleu.  Eu o inteleg perfect pe mamica ca o vrea pe Maya ta. Atfel doar cu ei ei ar fi o plicitseala. si, apoi ai grij de copil, sa mai vina si data viitoare.

 

 

eu am ratacit odata unul si am crezut ca moor. De ai mei nu eram asa alergica. [alcool]

 

Letitia,

 

m-as muta si eu acolo. total Printu! sa scape de pisic. [:)]

 

Carolina,

 

[:-)))] [smulgpar]  am ras eu, dar m-au trecut transpiratiile. Al meu asa face la teme. Juniorul. dar l-am lasat si cu ea nefacut. Noroc ca mai mai voucher-e dar tot l-am pus sa o faca, a doua zi la ora 6.

 

(clasa a 3,4 invatatoarea le punea cate o stampila pt fiecare teme in plus facuta. cu 10 stampilutze primea un voucher pe care il folosea in caz de tema nefacuta.)

 

in schimb eu sunt de groaza. ii tin pe ultima suta de metri. V-am spus ca am luat o amenda, de viteza. Eh m-a socat rau de tot.

il lasasem pe D la scoala apoi l-am luat pe R, care nu avea prima ora. Era vineri si el ma bombnea ca intarzie. cam 10 minute fac pan la el la liceu. dar mai avea 15 minute.

si am iesit din zona de 70 dar masina o fixasem pe automat si avea 72, m-am prins blitzul din plin. am crezut ca fac atac de cord. Culmea e ca mai mereu sunt in zona de 70 radar, dar nu in cea de 50 mai ales ca citisem ca nici nu au voie sa puna radar imediat cum schimbi viteza.

pe 10 martie. a venit amenda acasa dupa pasti, 35 euro. cica avusem 68. am tremurat toata saptamana, ei nu ma mai grabesc, dr eu tot asa la limita sunt. mai putin viteza la masina. acolo m-am lecuit.

 

Exista si un termen mediacal, il scriu cand il gasesc . [ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, cunosc foarte bine situatii din astea. pen'ca am trei. Cel mijlociu imi facea figura pina a intirziat la scoala si s-a lecuit. 

 

Coca, confirm ce spune Didi, cind sunt doi de fix  aceeasi virsta, pe o parte nu se plictisesc, pe de alta parte devin foarte atenti cu iei insisi si cu ceilalti. 

 

Stiri si de mine : joi seara am avut auditia de pian - asta inseamna ca intr-o sala mare toti elevii profesoarei au cintat si ei ce au pregatit. Era a doua auditie (si ultima) pe anul asta scolar. De data asta nu m-au mai luat emotiile cu totul si cu totul, am reusit sa ma concentrez si sa vad si notele si am jucat corect, nu era perfect, dar era OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...