Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

sa stiti ca traiesc. si what better way to prove it decat sa va povestesc ce traznai am mai facut. dupa accidentul cu bicicleta, am facut o vitejie care mi-a atras un spate intepenit.

 

ma doare, deci traiesc, asta e concluzia.

 

ieri a trebuit sa submit o cerere de asistenta urgenta de la serviciile de mentenanta. era asa caraghioasa, ca nu am stiut cum sa formulez altfel decat asa:

 

Silliest emergency ever:

files requested by auditors fell between desk and wall and cannot be retrieved. we can't move the desk and can't give the auditors the requested files.

This happened in B's office.

We will owe you ice cream once this is over :))))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, husbandul a deconectat internetul de pe telefonul copilului. Deci nu se poate conecta la nimic online. Si il tinem parolat. Daca are nevoie sa sune/textuiasca o foloseste pe SIRI (vocal si gata).

Isi luase lumea-n cap si altceva in afara de telefon nu mai vedea. In orice moment era cu telefonul in brate. Ei uite ca exista si dezvat. Normal ca nu-i convine, pufaie...dar i-am spus clar ca atat timp cat nu arata self control asupra telefonului va fi parolat.

Pentru serviciile peste granita o sa sun la companie sa vad ce si cum. Iar in Romania o sa platesc un telefon cu cartela, mai iau telefonul mobil al unuia din parinti, ne descurcam cumva.

 

Cu slabitul clar trebuie mancat mai putin si aproape nimic seara. Eu am observat ac mi-a scazut mult metabolismul si cred ca 1200-1500 calorii pe zi imi sunt suficiente. Am taiat de tot carbohidratii (sau mananc 1-2 pe saptamana). Deci fara paine, cartofi, mazare, orez, etc.

Mananc salate (rosii, castraveti, avocado, barnza, omleta goala, alune, mezel (curcan de obicei) sau gratar.

Iar seara merg la inot o ora. Si am reusit 6 kg in 3 saptamani. Eu nu ma omor cu dulciurile,  mai repede bag o proteina si gata.

Sau amestec o salsa super iute cu un avocado, 2-3 felii de cascaval si gata. Genul asta de mancare e buna pentru orice ora.

Mie WW nu mi se potriveste.

Si beau cam 1.5-2 l de apa cu lamaie stoarsa. Eu ador lamaia, asa ca nu-i o problema sa beau atata apa. Mai greu ca trebuie sa ma duc la toaleta prea des...Dar suntem numai cucoane majoritatea timpului, nu-i nici o tragedie.

 

Sambata trecuta am fost la o sindrofie si am mancat de toate, si m-am mentinut, nu am luat nici un gram inapoi. Mie nu-mi place sa fac vreun sport si sa traspir, insa la inot cosum multe calorii in timp scurt si ma relaxeaza din toate punctele de vedere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, tare faza cu dosarul picat dupa birou!!! Dar acuma sint curioasa ce aventura ai avut sa ajungi beteaga?? Mai da si tu pe aici asa scurt si cuprinzator!

 

Carolyne, aveti nervii tari sa rezistati cu telefonul...ai mei cred ca m-ar fi nimicit cu tanguielile. Preferam sa le fac program intens cind simteam ca e necesara o deconenctare. Decit sa ma toace la cap, preferam sa pic eu moarta de obosita in pat!

 

Cu ingrasatul nu pot sa zic decit ca stau prost catre foarte prost...adica tot nu slabesc dar m-am si lasat mult pe tanjala. Nu am mai facut nimic si pentru faptul ca ma simt ingrozitor de obosita. Si parca nu mai imi pasa!

 

Simbata am o nunta la mama naibii in Long Island iar duminica merg la Pride Parade in NYC.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, ca sa te incurajez:

 

A. a pus deoparte 250gr de capsuni (din cele culese de noi duminica) sa faca o prajitura cu spuma de capsuni pentru o amica (e ziua ei azi). Cum intru in sedinta de dimineata, incepe sa imi zbarnie telefonul cu 50 de mesaje intercalate: cind N., cind A. care mai de care mai pasionale si urgente!!!

 

A. s-a vazut fara capsuni si cu foile deja bagate la cuptor...N. le-a mincat pe toate aseara. A. era cu nervii explodati. A facut el ad hoc o regula ca de acum incolo daca N. vrea sa manince ceva din frigider, trebuie sa-i ceara permisiunea. Normal, cind N. a auzit asa ceva (care noi nu avem nimic "al meu", "al tau" in frigider), i-au sarit si lui nervii!!! Eu la mijloc in sedinta. Na!!! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...