Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ha! Asa m-am pacalit eu cu "Suits". Am cumparat ultimul sezon si cred ca nici nu m-am mai uitat. Mai am nitel din "Dexter" si o sa imi para rau dua ce se termina! Nici eu nu stiu la ce sa ma mai uit.

 

Azi vreau la lunch sa ies pina la un magazin din zona sa caut niste cercei "de efect". Am o nunta maine si se preconizeaza caldura mare. Nu imi las pletele in vint ca o sa fie umiditate si ajung ca un leu (se face frizzy rau parul meu la umezeala)...daca fac coc si ca sa maschez falcile de hamster cu gura plina, mi-ar trebui niste cercei mari si colorati sa distrag putin atentia. 

 

Am o problema si cu incaltarile la nunta asta...este afara la iarba verde si imi trebuie un pantof cu platforma (gen "wedge") ca altfel ma afund cu tocurile in iarba. La naiba! Trebuie sa rascolesc dulapul sa vad ce mai am si s-ar potrivi ca nu am chef de ceva nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buflea, ca sa te incurajez: A. a pus deoparte 250gr de capsuni (din cele culese de noi duminica) sa faca o prajitura cu spuma de capsuni pentru o amica (e ziua ei azi). Cum intru in sedinta de dimineata, incepe sa imi zbarnie telefonul cu 50 de mesaje intercalate: cind N., cind A. care mai de care mai pasionale si urgente!!! A. s-a vazut fara capsuni si cu foile deja bagate la cuptor...N. le-a mincat pe toate aseara. A. era cu nervii explodati. A facut el ad hoc o regula ca de acum incolo daca N. vrea sa manince ceva din frigider, trebuie sa-i ceara permisiunea. Normal, cind N. a auzit asa ceva (care noi nu avem nimic "al meu", "al tau" in frigider), i-au sarit si lui nervii!!! Eu la mijloc in sedinta. Na!!!

 

Hahaha ...Antmila, Sora mea ...mai zi, ca e terapie pentru nervii mei. In sensul ca, se pare, asa se defineste normalitatea de la o anumita vârstă. Mai rămâne sa ma si obișnuiesc. ..lol

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu de la serviciu,

 

Ieri m-a cam chinuit șeful ...adica mi-a dat de facut o analiza despre care mi-a scris cateva randuri ...sunt extrem de multe abrevieri si nu am inteles mai nimic. Parcă vorbește alta limbă ...nu cred ca face intenționat, o sa ajung si eu sa vorbesc așa probabil.

 

Mai si m-am apucat eu asa pe bâjbâite si cu mandrie va spun, ca dupa multe crampe, am deslușit jumătate ...la cealaltă jumătate am clacat. L-am sunat si am facut conference call. Mare minune cu tehnologia asta azi ...am facut call in care ii share ecranul meu si a putut sa vada ce fac, apoi a putut sa preia el comanda ecranului meu, sa imi arate unde greșeam ...globalizarea asta !!! El in Arizona, eu in New Jersey.

 

In altă ordine de idei, copiii au terminat școala. Trebuie sa ma laud, ambii au avut tot anul note peste 95% ...stiu, sunt inca mici si scorurile astea sunt ușor de luat, dar eu ma bucur ca sunt in parametrii.

Azi Alex a fost invitat de un coleg de clasă la un waterpark ....merge mamica lui cu ei. Colegul are o sora in clasa a 3 a ...Flavia a refuzat complet sa meargă ...ca ce face ea cu fata aia asa de mica ...WTF !!! E mai mica cu 2 ani, nu e bebeluș ...nu a fost chip sa o conving. Asa ca se duce numai Alex si ea sta ca fraiera in casa. Ca sa înțelegeti cat e de sălbatică ...adevarul este ca nu o cunoaște pe fata aia, nu cunoaște pe nimeni in afara de Alex, care o va ignora ...si de aia nu vrea sa se ducă. Cum sa socializeze ea cu cineva necunoscut ? Cum sa își facă noi prieteni ? Vreți sa o muște? 

 

Cap-zid-bang

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha! Asa m-am pacalit eu cu "Suits". Am cumparat ultimul sezon si cred ca nici nu m-am mai uitat. Mai am nitel din "Dexter" si o sa imi para rau dua ce se termina! Nici eu nu stiu la ce sa ma mai uit.

 

Awwww! Eu l-am terminat acu o luna si imi e dor si acum de el. Tot timpul vorbim despre el, cunoastem replici pe derost, iar limbajul lui Debra e absolut mortal! Este serialul meu favorit, l-a batut si pe Homeland, care nu am crezut ca nu are rival.

 

Daca nu ai vazut Homeland, primele 3 sezoane sint bestiale si urmatoarele 3 foarte bune. 

 

Alte favorite de-ale mele: The killing (varianta americana), The following si Damages. 

 

The shooter pare bun, e dupa o carte (Point of Impact by Stephen Hunter.) dupa care a fost facut si filmul Shooter cu Mark Wahlberg. 

 

Edit sa spun ca Breaking Bad e excelent, doar ca primele episoade par plicticoase, dar restul seriilor sint super faine. Merita sa ai putina rabdare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti, am incercat vreo doua episoade din Homeland si nu m-a prins...nu ma pasioneaza chestii cu militari si spioni. Nici Americans nu m-a prins. Ma bag la Damages urmatorul...am vazut vreo doua episoade si promite. 

 

Buflea, eu folosesc des programele de sharuit ecranele...am multe webinars si folosesc Global Meet de vreo 5 ani (pentru traininguri este excelent). Si Skype are capabilitatea de a da control sau share la desktop altcuiva (avem Skype for business). Felicitari pentru note!!!! Bucura-te, bucura-te!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa si la noi se foloseste Skype for busines, nu eu, dar celelalte departemente, ca avem clienti in toata lumea, inclusiv America, Australia etc.

 

Antmil, excelent Damages. Si The Following sau The Killing sint cu crime, dar nu cu spioni sau militari, deci s-ar putea sa iti placa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pun pe lista, Leti!!

 

Eu vroiam sa ma roiesc la magazin si vad ca sefu' bate apropouri de lunch...trebuie sa ma fac ca ploua. Deja a vazut ca nu mi-am adus lunch box. Eu speram sa merg la shopping si in drum sa culeg niste sushi. Hmmm...trebuie sa manevrez cumva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...