Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, respira. Respira. Respira.

 

Ai dreptate...people are messy. Sfaturi de contabilitate nu am ce sa dau ca eu si contabilitatea sintem paralele. Insa iti inteleg frustrarea si mai ales inteleg momentul in care nimanui nu pasa si toate vin gramada in cap la tine. 

 

O sa treaca si auditul asta..oricum si urma unui audit, se fac recomandari...nu se rupe cerul in doua! Eu vorbesc care sint ultra mega "anal" la servici dar iti spun si eu ce ma sfatuieste barbatul cind vin acasa sufocata de nervi la nepasarea multora!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eram foarte nervoasa si am scris 2 romane!!! nu unul

 

dar m-am calmat si am zis ca nu are sens sa va stresez pe voi cu nervii mei :D

 

multumesc Antmil :) 

 

si sa stii ca ma bucur pt concediul vostru la montreal! noi ne propunem de ani de zile sa mergem la jazz festival fara copii si uite cum necum anul asta suntem fara copii si nu am reusit sa ne organizam.

 

suntem o varza. amandoi :)

 

am vrut sa book a cottage pt labor day dar fix in 29 august ne pleaca tennantii vechi si vine tenant noi si tre' sa facem flooring painting si curatenie peste weekend, asa ca stam acasa si lucram ... nu ai cum sa gasesti contractor care sa faca treaba asta fara sa te jupoaie on labour day weekend.

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oamenii astia se crucesc ca ce is eu asa stresata de erori si asa results oriented. pai sa fi crescut ei cu productia la hectar in loc de relatii internationale toata viatza la stiri si ii mai vedeam eu cum le pasa de relatii si nu de results :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, scrie totusi...cind le pui cumva "pe hirtie" se mai duce din of! Nu cred ca plictisesti pe nimeni si nervii fac parte din viata! Eu una ma bucur ca nu sint singura enervata de oameni delasatori. 

 

Da, merita si o iesire fara copii (bine ai mei sint marisori bine). Am fost extrem de relaxata ca eu nu am avut nici un obiectiv in minte (am vazut/placut Montrealul de 100 de ori) si deci am nu m-am grabit nicaieri. Singura "buba" a fost la Biodome unde cred ca toata populatia Montrealului s-a grupat in ziua aia sa mearga acolo si era o aglomeratie de nu aveai unde sa arunci un ac!!!

 

Acum realizez ca iarna mori de frig dar nu e inghesuiala nicaieri (nu geme orasul de lume) si nu astepti la coada la restaurant o ora (+). Ma intreb oare de ce nu vor restaurantele din Montreal sa faca rezervari??? Peste tot coada!

 

Vara e o placere afara insa te calci in picioare...ori poate am picat de ziua Canadei??

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ooo, Antmil, pai facem club atunci:)))

 

ma gandesc ca totutsi faptul ca ati mers in montreal de ziua canadei are ceva a face cu ce povestesti. Noi am fost in montreal in iunie, iulie si august si niciodata nu am avut cozi, sau mese ne-disponibile ...

 

niciodata nu ne-am pus problema de rezervare, mergeam aiurea prin oras si ne opream pe unde ni se parea ca arata mai imbietor sa mancam.

 

e chiar un restaurant (or fi mai multe dar asta l-am nimerit noi) cu specatcole si muzica jazz si si acolo am gasit masa. prin mijloc de iulie.

 

la biodom nu fi trista, nu ai pierdut fantastic de mult. mi s-a parut mai interesant in jurul lui, decat inauntru :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

e chiar un restaurant (or fi mai multe dar asta l-am nimerit noi) cu specatcole si muzica jazz si si acolo am gasit masa. prin mijloc de iulie.

 

la biodom nu fi trista, nu ai pierdut fantastic de mult. mi s-a parut mai interesant in jurul lui, decat inauntru :)

 

 

Ahhh...nu-s trista de Biodome...l-am mai vazut de 3 ori pina acum. M-a enervat inghesuiala. Am ramas surprinsa sa vad cit de populari erau racoons. Eu ii am cu duiumul in curte si la Biodome se calca lumea in picioare sa-i traga in poza????

 

Am intrat la Jardin Nelson (in Place Jacques Cartier) sa mincam si sa ascultam jazz...fuse asteptarea 55 de minute.  [batcap]  [batcap] Noroc ca lista vinurilor a fost buna :) :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, felicitari pt voluntariat, mama -taxi . Timp pt tine mai ai un pic?

Caro,  sa va fie de bine dezmatul culinar, salam de sibiu suna bine. [biz] . La noi la rusi aduc gogonele, malai, zacusca si biscuiti din rom (si bere).

 

Buflea,  cazino, zici?,  [:-)))]  [:-)))] . Cu vacanta in rom , greu cu mafia asta si cu politistii care nu au nici o putere. In Buc cu tot traficul infernal , nu am vazut picior de politist de circulatie, ar incasa amenzi la greu, ar creste bugetul.

Pe noi scrie zilele urmatoare piscina, sport, piscina, turneu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello si de la mine, de la 30°C, soare arzator, umiditate si zapuseala; le-am simtit la pranz cand am iesit la alergat (tentativa esuata de altfel).

la birou avem aer conditionat si bratele mi's reci, mai ca mi-as pune un pulover. noi avem un perete numai din geam, pana la sol aproape, insa, fiind cladire noua, construita pe principiul "energie pasiva", nu se deschide nimic. n'aud nimic toata ziua, nici un ciripit de pasare, nici un bazait de musca; doar usor ventilatia si colegii. am vederea spre un garaj Skoda, pot sa notez ca zilnic au parking-ul plin :-)). insa nu ma plang, imi imaginez ca trebuie sa fie tare nasol sa n-ai un geam :-(( . in plus, avem parking subteran, nu mi se incinge masina si nici nu trebuie sa o curat de zapada iarna.

 

Carolyne, superbi prietenii animalute :-))

Aqai, curaj (chiar daca nu am apucat sa citesc mesajul, iti inteleg enervarea; nu stiu daca te ajuta, dar cam asa e si la noi; ma crucesc uneori si ma intreb cum se poate sa se functioneze asa, dar nah, se pare ca merge). frumoase plantutele suculente :-)) ; eu le numeam/ stiam de "grase"

Antmil, te invidiez pt plimbarea la Montreal... am fost o singura data si tare m-as mai duce; sper, poate intr-o zi nu prea indepartata

 

am mancat si savurat vinul Alsacian aproape tot weekend-ul. am avut vreme frumoasa si ne-am plimbat. intre plimbat si mancat ne-am mai si certat, ne-am si impacat. macar astea 2sapt fara copii nu ne-am plictisit: tot intr-o cearta si impacare am fost. deci as putea spune "rezultat neutru", consecintele/rezultatele poate vor urma (speranta moare ultima :-)) )

 

asta seara il sarbatorim pe socra-miu la restaurant; iarasi o sa fiu pe fuga. maine dimineata la 5.30 plecam spre aeroport, incepe weekend-ul nebun de Romania. n-am pus absolut nimic in valiza, am si 1-2-3 haine de calcat si nici o idee de ce voi pune pe mine si cu ce ma voi incalta la nunta, sambata. macar ieri am reusit sa ma epilez, sa-mi fac manichiura si pedicura (mai lipseste totusi oja). tot e ceva desi la coafor n-am ajuns, am sunat prea in ultimul moment pt programare. so, sper sa gasesc un salon la piatra neamt care sa ma vopseasca in viteza, sambata.

de fiecare data imi zic ca nu mai las totul pe ultimul moment si sistematic tot pe ultimul moment sunt (din ce in ce mai ultim, chiar [batcap] )

 

nu mai am rabdare sa-mi vad "pe viu" :-)) gaza; vacanta e "coool maman" dar numara de numa' noptile. o inteleg, si eu fac la fel de la inceputul sapt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...