Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Raportez caldura mare. Ieri a plouat. In zona unde lucrez a batut piatra. A inceput cu pietre cam cat corcodusele verzi si a terminat cu pietre aproape cat mingea de ping pong. Nu am vazut niciodata asa ceva, desi am mai prins in viena niste "pietre" de ne-au indoit tabla la masina. Am sunat repede acasa sa-mi protejeze barbatul florile de pe balcon. Acolo doar ploua... A zis ca e impresionat ca am grija de flori si nu am pomenit de masina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, prioritati, prioritati :) :) Bina ca nu era grindina la tine in curte!

 

Si la noi caldura mare cu umezeala pe masura...zici ca inoti in supa afara. Am iesit nitel pina la magazinul polonez ca nu mai aveam faina deloc (imi place faina lor pentru prajituri) si m-am topit de caldura.

 

Seful meu e bolnav copt (tuseste, stranuta, e cobza de gripat) de ieri si nu vrea in ruptul capului sa lucreze de acasa...insista sa vina sa imi polueze si mie aerul cu virusi. Ca atare, maini si poimanie i-am spus ca lucrez eu de acasa. Nu imi trebuie o gripa/raceala acuma vara cind e frumos afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, si eu cred ca as fi intrebat la fel. Daca masina e stricata de grindina, asigurarile platesc reparatia de coroserie fara probleme. 

 

Mai lucrez azi si gata. Iupiii ! 

Apoi pregatesc bagajele si ne ducem si noi in vacanta pe malul marii (Mediterana, ca anul asta am zis ca nu mai conduc pe mai departe). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta frumoasa celor care se pregatesc sau sunt deja. Noi mai avem de asteptat, plus ca nu am facut inca nici o rezervare  [soricel]

 

In rest suntem in parametrii, scoala, activitati, sport. La fii mea in clasa (clasa 1 ) au plecat ieri doi colegi in timpul scolii, s au dus sa si ia pizza  [fri] , i au cautat cu familia si politia, s au intors singuri la scola. Poate intre timp ia si conducerea masuri. De ex poarta scolii e deschisa, la plecare nu mai supravegheaza nimeni copiii, pana acuma nu am mai intalnit asa situatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[aerob] Judoka, colega mea de suferinta  [fri] . 

Noi suntem in teze. Azi a avut la Mathe, maine la engleza. 

Luni la geografie. 

Parca nici ariile si perimetri , verbele iregulate, carti de citit m- am saturat de scoala si astept vacanta mai ceva ca copii  [alcool]

 

so, duminica am fost la o piesa de teatru in padure. Superb. De 7 ani mergem acolo  [il]

miercuri de diminesta am fost cu clasa lu D la film. Ziua cititorul: copii care au citit mai mult de 8 carti pe anu asta si au raspuns la intrebari saptamanal au avut dreptul la film. Orasul a pus la dispozitie tramvai speciale pt ei, plus Cinema a fost deschis doar pt ei [pk]

 

azi an fost la Marathon. Am reusit [fiesta] . 5 km in 30 Minuten  [biz] , media 5:55 . Am fost nr 7 din cei 35 din Firma mea  [ph34r]

 

 

i

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu mai avem teze. Cel mare ( cl 8) a predat deja manualele. Ei au in fiecare an un proiect f frumos, trebuie sa faca in timpul anului un power point, dupa materia si tema pe care o aleg, acum are destul de multi colegi prezinta. In plus cei mari au dat bacul, deci au avut multe ore libere, din cauza de profesori si clase indisponibile. 

Si ca sa ma laud, la fizica a luat 1 ,( singura nota din clasa), la restul e mai varza, poate mai mult, dar eu sunt multumita.La cursa de alergare a luat locul 5 din 15  [:)] .

 

Didi, succes la teze, mai e putin. Si felicitari pt alergare, [flo2] super tare, dar cand ai timp sa te antrenezi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta mai bine ca nu ii ucide acu cu tezele. 

 

Ach cu alergatu am picat pe locul 11, timp net  [:)] . Am plecat peintre primi, altii au recuoerat!

ma am intrenat de 1 luna, dar e fff csld la Noi si nu poti alerga. La 30 grade la ora 20 e crunt. Dimineata Sunt varza, rsr ma mobilizez 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine am seara de gagici! 

Mergem la o tipa acasa. M- am inscris cu gogosi si pepene 

tot maine pleaca R cu cortul cu fostii colegi de primars. Il ia un tata. La 17:45 Sper, tre Sa il pregatesc. El merge cu orezenul lui la un technolab la muzeul tehnic, vinerea de la 15:30 la 17:30. 

piticul are inot si Orchester ca normal au concert Acu sambata. 

Greu nene, si maine lucrez, dimineata Sunt numai in conferinte

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...