Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

de serialul asta v-am tot  spus in in urma cu un an. ne-a placut f mult...de o luna am inceput sa  il vedem pt a 2-a oara.

 

dar cel mai mult noua ne-a placut prison break...

 

poate o sa incercam si noi dexter.

 

Ah, incepe sa ma plictiseasca drept sa-ti spun. Prea le intoarce si le succeste. Nu stiu daca mai am rabdare sa vad urmatoarea serie. Inca nu am terminat-o pe prima!

 

Dexter nu stiu daca e de voi, are scene deochiate si singeroase iar sora-sa Debra vorbeste porcos. F word e nelipsit din vocabularul ei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ah, incepe sa ma plictiseasca drept sa-ti spun. Prea le intoarce si le succeste. Nu stiu daca mai am rabdare sa vad urmatoarea serie. Inca nu am terminat-o pe prima!

 

Dexter nu stiu daca e de voi, are scene deochiate si singeroase iar sora-sa Debra vorbeste porcos. F word e nelipsit din vocabularul ei. 

 

Bne ca mi ai spus. mersi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello again,

 

Acum daca-s "nescrisa" de atata timp imi aduc aminte de diverse:)

Voiam sa va impartasesc 2 experiente pe care le-am avut in  weekendul 13-14 Mai (duminica a fost ziua mamei aici).

Sambata am fost la calarie. Prima data cocotata pe cal...Ce m-am bucurat cand am vazut ca excursia calare prin padure dureaza 45-50 min!!! Fii-mea si barbatul au mai experimentat, de abia asteptau, iar eu si mai si, ca era prima data. Vai de pacatele mele...alea 45 de minute mi s-au parut o eternitate!!!

Au fost 8 cai in sir indian, toti blanzi, nu am galopat, doar mers lejer prin padure, iar in fata de tot era o ghida care se uita mereu la toti si supraveghea mersul cailor.

Nu m-a durut fundul sau picioarele, insa mi s-a parut ca-s tare sus si saua avea in fata ca un piciorus de care trebuia sa te tii, dar era tare mic si incomod sa te tii de el, iar cu cealalta mana sa tii hamul calului. Aveam senzatia ca ma prabusesc!!!

Fii-mea mi-a spus ca asta-i saua tip western si ca ar mai fi nu-s ce tip de sa ... pe o ureche mi-a intrat si pe alta mi-a iesit, sorry.

Plouase recent si mai erau si portiuni de teren noroios si denivelat, up and down,  si calul normal ca-si ajusta mersul dupa cum pasea pe teren ( adica se apleca cand in fata, intr-o parte, etc intelegeti voi).

Numai ca eu nu puteam sa ma tin ca lumea de sa si stateam teapana ca o matura! In spatele meu era copilul ( din nascare a iubit caii cu mare pasiune) apoi barbatul incheia sirul indian si imi zicea sa ma intorc sa imi faca o poza. Si fara sa ma intorc i-am spus ca doar n-am innebunit, de-abia ma tineam, sa-si vada de calul lui si sa ma lase in pace. Mai avea pretentia sa ii fac si lui o poza !!!

A ramas nepozat in padure, i-am facut cand am ajuns inapoi la ferma :)

M-a intrebat de ce stateam asa teapana si cand i-am spus ca saua era incomoda a zis pe cel mai serioa ton "lasa iubi ca data viitoare le cer sa iti dea saua aia cu memory foam" :):)

Deci experienta asta am bifat-o , dar sigur n-o voi repeta foarte curand:) Imi plac caii, dar sigur nu-i pentru mine.

 

Duminica in schimb mi-am luat revansa: am folosit biletele la indoor sky diving  cumparate cadou pentru toata familia de husband cu ocazia Craciunului.

Am mai luat inca 2 minute, deci in total 4 minute de persoana a durat, dar simti ca stai mai mult, deoarece toata experienta este extrem de intensa. 

Sufla un jet de aer de jos in sus cu peste 170-200 km pe ora si intrai in tubul asta de sticla imbracat cu combinezon din ala de parasutist, casca si ochelari,  cu instructorul care te ghida si-ti facea cateva semne invatate in prealabil - sa intinzi/indoi picioarele si batele etc - si pluteai batut de curentul asta ca si cum ai fi sarit cu parasuta.

Sa nu credeti ca pluteai asa batut de vant...Nuuu, trebuia sa iti incordezi toti muschii ca sa pui contra vantului si sa iti pastrezi echilibrul. Te seaca de energie! De aceea nu te lasa mai mult de 1-2 minute, mai ales daca esti novice.

Ne-a organizat intr-un grup cu alte persoane (vreo 6-7 ) si intram cate unul. Am "plutit" 2 sesiuni a cate 2 minute fiecare.

Mai nu am cuvinte sa descriu cate de tare ne-a placut !!! Este noul hobby al familiei:))

Super super cool. Barbatul a innebunit si vrea sa sara cu parasuta:))

Ne-a facut si un video de 2 min la fiecare (inclus in pachet). Absolut bestial. In a 2 sesiune instructorul te apuca lateral de o mana si un picior si te ridica pana sus in tubul asta si se invarteste cu tine in cercuri usoare pana jos, apoi iar sus si tot asa. Superb a fost!!! Puteti vedea ca idee pe youtube ce poate face un instructor din asta on his own. 

Sunt mai multi instructori, deoarece fiind atat de solicitant nu poate zbura la rand cu toata lumea. 

 

Si sa lamuresc cu sportul fiica-mii:) Imi pare rau daca s-a inteles gresit, am zis ca se trezeste la 7 dimineata, la 8 pleca la scoala si competitia de atletism avea loc de luni pana joi  dupa scoala (dupa 5 pana la 7-8), depinde cat de departe era locatia, cat de repede isi termina probele. Ca mergeau prin rotatie la fiecare scoala din district care era in competitie.

Iar patinajul il are miercurea seara si sambata dimineata, insa cand are show-ul  ala ( primavara)  mergem mereu weekendurile, seara, dimineata... nu prea exista o ordine. Deci este intr-adevar foarte solicitant ca timp.

 

In seara asta - sper ca am vazut bine reclama la tv:) - se incheie "The Americans". To be honest... au cam iznit-o de gard cu seria asta: cam talmes balmes, actiuni ramase neterminate ori actiuni incepute din neant...aveam senzatia ca am adormit la unele episoade, desi eram cu ochii mari sa nu pierd nimic si actiunea tot fara sens era.

Tare sunt curioasa cum se va termina.

Eu nu mai incep nici o alta serie acum, deoarece ma pastrez pentru "House of cards" cu Kevin Spacey care incepe imediat acum la sfarsitul lunii Mai.

 

Valeu Dana, chiar ca trebuie sa fi zen cu asa challenge din partea copilului.

Asta-i valabil si la fii-mea: ea are telefon mobil, deoarece noi nu mai avem telefon fix de multi ani, dar cand are lectii de facut telefonul sta jos langa mine, nu la ea in camera.

La fel si seara, daca trebuie sa citeasca  atunci este fara telefon in camera ca ii aluneca mana al naibii de repede pe taste:)

 

Gata, plec acum, dar sigur revin curand [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata  [:D] va aduc cafeaua  [cit] ( tocmai am desfacut un pachet de Lavazza Orro )

Carolyne, ce tare !! 

Mcoca, incep sa pierd si eu trenul asta  [ups]  putin cate putin. La scoala nu toata lumea poarta uniforma completa, adica vin cu alte bluze/camasi decat camasa alba ceruta. Alex nu, eu o trimit cu camasa alba intotdeauna si de aici discutii ca de ce altii pot si ea nu ? Pana la urma am negociat o casual friday

Sapt viitoare au Sapt Altfel. Luni au o activitate de la Palatul Copiilor, marti vin in vizita la mine la serviciu  [:D] toata clasa si miercuri merg in excursie si eu cu ei  [:D] desigur. Apoi sunt liberi in 1 si 2 iunie. 

Ieri am lasat-o pe Alex singura afara, in spatele blocului, ptr prima data.  [fri] Am fost tot pe geam, sa vad ce face, dar se pare ca s-a descurcat. Uf !! 

O zi buna sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana Vio, si fi-mea m-a anuntat ieri ca, dupa scoala, ramane cu fetele la joaca in parc. Parcul e in fata blocului dar e mare, nu o sa le vad. Vai de sufletul meu... prima data cand iese in parc singura, dupa ce ieri prima data a venit de la scoala singura.

Noroc ca-s asa de obosita ca nu pot sa ma sperii sanatos :)) 

 

La mine nimic nou, astept sa se termine anul scolar - o sa ma tot auziti zicand asta. Ma pregatesc cu un program de vacanta destul de plin pentru Carla, o sa aiba program de citit si facut eseuri din lecturi, ca simt ca e foarte in urma, o sa incep sa-i predau fizica in avans in asa fel incat sa-i placa, biologie, putina chimie. Noroc ca sunt resurse pe net. 

Si mult, mult sport - o sa mearga de doua ori pe saptamana la bazin si in restul zilelor pe bicicleta afara. 

 

Eu sunt cu munca, astept concediul ca niciodata in viata mea. Vreau sa slabesc, am tinut regim, am intrerupt, acum iar am luat-o de la cap. problema mea principala e ca nu am timp sa gatesc si pentru mine, fac mancare pentru restul lumii si atat. Dar fac eforturi ca vreau sa scap de macar 5Kg. 

Sufar ca nu mai merg la sala. Dar nu mai am cand, e imposibil acum, doar ce mai fac acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana Vio, si fi-mea m-a anuntat ieri ca, dupa scoala, ramane cu fetele la joaca in parc. Parcul e in fata blocului dar e mare, nu o sa le vad. Vai de sufletul meu... prima data cand iese in parc singura, dupa ce ieri prima data a venit de la scoala singura.

Noroc ca-s asa de obosita ca nu pot sa ma sperii sanatos :)) 

 

La mine nimic nou, astept sa se termine anul scolar - o sa ma tot auziti zicand asta. Ma pregatesc cu un program de vacanta destul de plin pentru Carla, o sa aiba program de citit si facut eseuri din lecturi, ca simt ca e foarte in urma, o sa incep sa-i predau fizica in avans in asa fel incat sa-i placa, biologie, putina chimie. Noroc ca sunt resurse pe net. 

Si mult, mult sport - o sa mearga de doua ori pe saptamana la bazin si in restul zilelor pe bicicleta afara. 

 

Eu sunt cu munca, astept concediul ca niciodata in viata mea. Vreau sa slabesc, am tinut regim, am intrerupt, acum iar am luat-o de la cap. problema mea principala e ca nu am timp sa gatesc si pentru mine, fac mancare pentru restul lumii si atat. Dar fac eforturi ca vreau sa scap de macar 5Kg. 

Sufar ca nu mai merg la sala. Dar nu mai am cand, e imposibil acum, doar ce mai fac acasa.

 

Vai de viata ta !  [batcap]

Si eu ma tot uit la niste carti cu ceva experimente stiintifice sa o introduc in tema. Le-am pus in wishlist la libris si ma tot gandesc.  [fri]

Dar, ptr inceput, de 1 iunie i-am luat o carte de bucate  [:D] de-a lui Jamila , e cu poze si atractiva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolyne, ce experienta cu calul! Dar nu ma suiam pe un cal inalt nici sa ma pici cu ceara! Poate un ponei, mai treaca mearga! [:)]

 

 Eu am calarit o camila la viata mea, tot asa mergeam in sir indian pe niste inaltimi si un drum foarte ingust. Ce frica mi=a fost! Si camila din fata tot facea pirtz iar cind m-am intors la aia din spate, m-a scuipat! [soricel]  Plus miros destul de urit si te balangani cind mergi calare pe ele! Groaznica experienta, n-as mai repeta! Nu-ti spun la dat jos  ce problema, ca ele ingenunchiaza, iar daca nu te tii bine tii bine te rostogolesti pe gitul ei pina dai cu fata de asfalt!

 

Cu saritul cu parasuta, te-as sfatui sa-i bagi mintile in cap sotului. Am 2 cunostinte, experimentate in ale saritului cu parasuta. Una e paralizata, caci i s-a deschis parasuta foarte aproape de sol! Un tip tinar, 30 de ani, foarte fit, cu copil nou nascut. E in scaun cu rotile, paralizat de la mijloc in joc.

 

Cealalta cunostinta a sarit prea aproape de cei dinaintea lui (ca stii ca sar mai multi, unul dupa altul), si s-a impleticit cu aia 2 si au cazut toti 3 ca niste saci, A murit instant. Deci e foarte riscant si unpredictable, oricit de experimentat ai fi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.reporterntv.ro/flux/imagini/2016/11/08/original/sfaturi-pentru-soferi-cum-sa-circuli-cand-ploua-torential-si-bate-puternic-vantul-31399.jpg

 

Buna dimi, hmm, sa zicem.Ploua, e vant si sunt 15grC. 

Haideti la cafea .  [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...