Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Sint enervata...de doua luni jumate to planuiesc un dinner la mine acasa cu citeva tipe de la servici. Am vrut sa nu fiu neam prost si daca tot ocup loc aici "ilegal" in biroul de Connecticut (ca rezidenta mea de fapt este in NYC) sa organizez ceva "informal". Printre tipe se numara si o englezoaica get-beget care de fiecare data raspunde impecabil de prompt la emails si chiar poti conta pe ea. Restul de trei sint "conduse" de alta tipa (de care ocazional am nevoie). Tipa este la al treilea divort (nu are copii)...bai. frate este absolut cazuta in cap dupa un nene care locuieste la distanta. Asa ceva nu am vazut!!!

 

Dupa ce eu cu restul tipelor am schimbat 200 de emailuri sa ne hotarim la o data anume si sa o pun in calendar, tipa asta indragostita saboteaza intalinirea. Este a doua oara cind face chestia asta...stabilim ziua de comun acord si cu o zi inainte (imediat ce trimit "reminder" si pun ora), ma anunta ca nu poate ca are intilnire cu boyfriendul...celelalte trei imediat anuleaza si ele din solidaritate si iar am ramas doar eu cu englezoaica (nu ca nu mi-ar place compania eie - este o femeie extrem de placuta). Oricum, invatare de minte si nu mai incerc nimic...las sa moara ideea.

 

Tare prost mi-a picat. Pe caldurile astea am un frigider plin.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia imi plac mult ferestrele! Foarte frumoasa culoarea... nu mai zic de pisic cum supravegheaza lucrarile, e mortal.

 

Antmil ce frustrant - poti congela macar o parte din mancare? Foarte nasol moment... ce nesimtita. Cum se distreaza cel mic in Europa?

 

Judoka, probabil tocmai pentru ca esti nou-venita si ai tinut low profile isi permite profesoara sa faca figurile astea. Pe de alta parte, daca n-au personal nu prea au ce sa faca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu pe aici... Nu pot decat sa o pomenesc pe Buflea cand intreba de ce stau peste program. Buflea, mama, era un emoticon cu datul cu caoul de pereti.... Sunt obosita si suparata caci am o colega care ma f... la creieri in fiecare zi. De ieri si-a gasit alta tinta, dar ce sa zic, neplacut. Unii se comporta ca la gradinita si la maturitate.

 

Leti, superbe ferestrele, nu mai zic de priveliste. Zici ca e pictura. 

 

Ant, nasoala faza. Mi-am luat si eu cateva tepe de genul asta, asa ca de vreo 2 ani s-a terminat cu invitatiile la mine. Apoi am realizat ca intalnirile erau numai la mine... sau in parc.

 

Judoka, cand eram in scoala, parintii nu-mi luau apararea niciodata, indiferent daca eram sau nu vinovata. Si mi-am jurat ca eu voi fii langa copilul meu mereu. In principiu sunt timida, dar cand a fost vorba de fii-mea, m-am luat la tranta cu invatatoarele. Invatatoarea din prima clasa era o americanca cu nasul pe sus, care probabil ca ne considera specie inferioara. Ma tot chema la scoala ca e fii-mea obraznica. Am intrebat-o in ce limba, ca la momentul respectiv abia o rupea cu engleza. Apoi i-am zis clar sa nu ma mai deranjeze decat cu lucruri importante, e datoria ei sa tina copiii in frau. Nu s-a mai plans niciodata. E bine copilul sa te simta de partea lui, chiar daca a gresit si acasa isi primeste  mustruluiala. Zic eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, foarte ciudata atitudinea invatatoarei si foarte neprofesionista! Pai de aia sint ele acolo, sa rezolve situatiile ce apar intre copii. Asa e usor, chemi parintele sa isi ia copilul acasa! Asa ceva nu am mai auzit. La noi ajungea la ziar atitudinea asta! Si cum adica nu il primeste la ore? Dar ce? E scoala ei? Nu stiu daca nu ar trebui sa vorbesti cu directorului scolii despre asa o manifestare aiurea a personalului scolii? Foarte deplasat mi se pare.

Aia ma intreb si eu, cum adica sa-l iei acasa si nu-l mai primeste la scoala?? Din cate cunosc eu, scoala e obligatorie pana la un punct, copiii au dreptul la educatie!

Atitudinea asta mergea la gradinita, care nu era obligatorie, in cazul copiilor mici: stiti, nu se adapteaza, plange tot timpul, mai bine mai tineti-l acasa o perioada, mai creste etc... dar la scoala?!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, frumoase ferestrele. Ati terminati sau mai aveti? Ma bucur ca v-a priit concediul! Unde ai zis ca ati fost? Paphos - Cipru?

 

Aqai, sper sa nu fie ceva grav cu soldurile lui miss Berry... aveti voi grija sa o menajati [pup]. Imi place asa mult de ea, ai pus o gramada de poze in decursul timpului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...