Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetelor, [flo2]

Un pic atitudinea e : copilul lipsit de respect, noi l am educat asa, in scoala trebuie sa aiba respect fata de profesor, altfel nu are credibilitate ce preda  [smulgpar] . Acum e cam egal cum ne agitam, mai sunt trei zile de scoala .....

Azi a fost si ultima zi la gimnastica, am facut pic nic. 

Maine e zi de proiecte la scoala, mergem sa ajutam, sa ne uitam, daca nu ploua mergem si la piscina.

Buflea, devoska stati pe baricade, peste tot sunt astfel de specimene, important e sa dea cu plus.

 Un week end cat mai frumos va doresc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hellou, hellou si de la mine,

 

Va scriu de pe noul meu telefon, Samsung Galaxy S8 ...imi place foarte tare. Am gasit deal la Amazon Prime Day ...am cumparat telefonul, ochelari din aia virtuali si încărcător wireless cu $600 ...i-am luat cadou barbatului de ziua lui si dupa 10 min, mi-am luat si mie unul, sub scuza ca merit si eu.

 

Am citit despre voi ...Eu sunt bine cu serviciul, chiar foarte bine ...in schimb stresul nu s-a terminat.

Luni, la job,  barbatul a vrut sa iass afara din cladire si la receptie era un individ care astepta. Receptionista nu era acolo. Si barbatul, ca sa fie drăguț, l-a intrebat pe ala cu ce il poate ajuta. Si ala a zis ca e acolo pentru un interviu pe pozitia de IT Manager ...adica pe pozitia barbatului ...

Si uite asa a aflat ca astia vor sa il inlocuiasca cu cineva mai ieftin ...si se uita din martie, au ple at de la un pret foarte jos, nu au gasit si acum au mai ridicat putin ...oricum vor sa ofere un salariu cu $20k mai putin ca al lui ...

Va dați seama ce șoc, pe el, pe mine, pe noi ...

Deci am terminat eu cu jobul si incepe el ...si eu stresata pe langa el, la fel ca si pana acum ...

 

Tot ce pot gandi este ca parca ar fi in blestem ...desi, ca sa iau partea pozitiva, bine macar ca nu am ramas amandoi fara job, ca am fost la mustață ..

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of Buflea, nu pot sa zic decat - incredibil, in ce lume traim :-(( ; curaj, optimism si noroc, sa-si gaseasca repede altceva daca chiar e nevoie sa schimbe

si eu vreau sa-mi schimb job-ul, nu ma mai simt bine aici; posibil sa exagerez, insa mi s-a cam luat si deci, poate chiar e momentul de o schimbare

 

noi plecam sapt viitoare in vacanta, cu 3zile mai devreme; sotul n-avea chef sa stam o sapt acasa si 2 in vacanta, a mai marit vacanta.

eu imi doresc doar sa ajung sa ma odihnesc, sa ma relaxez, sa fac liniste in capul meu. 

ma uit deja si pt un curs de yoga (dupa vacanta) si un psy; am nevoie de o schimbare caci tare nu-mi mai place de mine

sunt bulversata de istoria Flaviei :-(( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, frumoase ferestrele. Ati terminati sau mai aveti? Ma bucur ca v-a priit concediul! Unde ai zis ca ati fost? Paphos - Cipru?

 

Aqai, sper sa nu fie ceva grav cu soldurile lui miss Berry... aveti voi grija sa o menajati [pup]. Imi place asa mult de ea, ai pus o gramada de poze in decursul timpului!

Multumesc Monica. Am terminat cu ferestrele, curind incepem cu gradina, pregatirile pentru camera de gradina. Dar sa gasim mesterii mai intii. I-am gasit pe unii, dar asteptam sa primim oferta de pret si de la altii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint și eu pe aici...profund dezgustata de "avertismentul" dat pe un link gol. Dacă urăsc anumite trăsături de caracter in persoane sint fățărnicia si lasitatea. 

 

Eniuei...lucrez de acasa de luni. Cică supraveghez contractorii. Sintem demolați. Azi vine nenea cu materiale și făcut gropi. Se mișcă cu viteza melcului turbat ceea ce ma scoate din minți! Eu cu bărbatul ne certam pe potențiala mobila de terasa. Eu vreau lemn, el vrea Răchită (wicker). Nu ne înțelegem de nici un fel. Nici la culoarea pernelor nu sintem de acord: el vrea bej (el, cel care vărsa, scapa, picura, siroieste) iar eu vreau ceva cu model pe albastru cu alb (și ceva pete de culoare galben)...doar ca sa nu stau sa le spăl in draci sau sa ma uit la ele pătate! Bătălie mare! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am remarcat si eu link-ul care nu duce niciunde.. Am si eu 2 intamplari care m-au lasat cu gust amar. Odata am rugat sa mi se schimbe nick-ul (de fapt sa-l scurtez cumva). Mi s-a spus ca nu se poate dupa care la scurt timp au fost schimbate vreo 4 nick-uri. Sa nu aud ca au avut motive intemeiate, ca toata lumea stie cine sunt persoanele cu pricina. Alta data am cerut moderarea unui subiect si am primit un raspuns... nu mi-a venit sa cred... ma rog, viata merge mai departe :) Spor la construit, Ant! Eu as cumpara perne albastre :) convinge-l, sunt sigura ca poti!

Sa puneti poze la sfarsit, si tu, si Leti cu casuta din gradina.

Bafta sotului, Buflea! Si la multi ani fericiti racului tau! 

Noi am sarbatorit ziua racului meu si 20 ani de casnicie! Nu-mi vine sa cred cum au trecut, mai ales ultimii de cand am plecat din tara.

Toata lumea in vacanta in rest?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei asi, as vrea eu!

 

Ma gindesc sa imi iau vreo 3 zile libere sa ma duc la castelul unde a crescut Ana Boleyn. A fost modernizat si se poate sta acolo peste noapte, plus vizitat castel si imprejurarimi. Perioada in care a domnit Henric al 8lea e favorita mea din toata istoria omenirii [:)] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, mda, recunosc ca nu sint surprinsă de "moderare"...remarcam așa la rece! Am trimis poze copilului mic pentru un tie-breaker și copilul a ales modelul lui tac-su!!! Na!!! Mai insist măcar pe albastru!

 

Letitia, fugi la castel! Nu ma omor după Henry VIII :) :) 

 

Ah, am clacat și am pus HBO (temporar)...am văzut in viteza Big Little Lies (plăcut mult) și m-am apucat de Young Pope. Sa îmi ziceți ce mai "consum" pe HBO!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant,

nici eu nu vad nici o trimitere la mesaj. Sub centura.

Revenim ka ceva mai frumos. Mie imi place ratanul, am in balcon scaune maro inchis si accente de galben puternic, umbrela, flori. Mai e de muncit la deco,,dar deocamdata e o.k.

 

post-166285-0-78168900-1501100513_thumb.jpeg

 

 P.s.  Poza e luata de pe internet

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem in vacanta de azi  [hop]  [hop]

 

Notele sunt bune, toti au cea mai buna nota la sport. [:-)))]

Cel mijlociu schimba scoala. La,serbare a fost frumos, nu f lung, copii au cantat, mic recital la pian,invat. a facut ghicitori, o descriere despre fiecare copil si parintii trebuiau sa ghiceasca despre cine e vorba. La sf i au dat pe rand fiecare cate un fir superb de trandafir. Azi s a lasat cu lacrimi si tristete, unii o sa se revada la aceeasi scoala, s ar putea sa i bage in aceeasi clasa.

Pt cea mica nu stiu ce invat vine din toamna.

 

Am de facut bagaje, check in, curatenie, cump si ce mai trebuie.

In sfarsit s au oprit ploile, sa mai iesim pe afara. In nordul germaniei e mai nasol,,ca sunt inundatii. In Corsica sunt incendii....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...