Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu încă o zi de lucrat de acasă...azi văd ca a sosit mașina de dat găuri, toate lemnele plus azi văd ca nivelează și porțiunea sub terasa. Am parcat la vecina ca tot driveway-ul e blocat de mașini și mașinării! 

 

Judoka, vacanța plăcută...îmi plac scaunele însă cred ca aduna mult praf și sont greu de întreținut. Eu sint mega leneșă și vreau cit mai puțină mentenanța!

 

Didi, Motănelul tău e un scump!!! E dulce foc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Motanel? Unde, cum? N-am vazut nimic!

 

Judoka, frumoasa mobila, dar nu stiu cit de comoda si practica este. Plus ce se intimpla cind o ploua? La noi ploua mult si e umezeala, e greu sa alegi mobila de gradina care sa tina citiva ani in aceste conditii.

 

Tot Judoka, unde va duceti in final in concediu?

 

Noi am terminat cu geanurile si usile, ne pregatim sufleteste de sapaturi in gradina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Salutare,

 

Am fost si am parcat copilul la cort. Pana duminica e la cort la loc cu echipa profi de inotatori. 

La noapte dorm cu el, v- ati prins. 

 

Intre er timp am avut gatu intepenit  [smulgpar] . Martea trecuta. Joi m- a apucat plansu Cand am ajuns la un cabinet, al 3-a Sa imi zica ca nu au coloana vertebral pe rol.

am plecat la servici si faceam misto ca cei de la birou ca asa facem si Noi cand vine in Call prio 1: nu e de la noi, de la la furnizori, e de la invertur etc. etc.  [alcool] .

 

am ajuns cu trimitere de la ortoped la Physiotherapeut si vineri mi- a deblocat muschii. Nu credeam asa ceva. 

Dar tot nu mi- a trecut de tot. Fac masaj Pana pe 04.08 Cand am Termin la ortoped. 

 

Sunt franta. Am avut de alergat zilele astea : serbari teste, 

 

letitia, 

am tot urcat poze pe FB. 

 

Cu Mappe aia la sfarsit de am am avut un succes neaspetptat . Toti copii au completat, toti copii au primit mappa. 

 

Tre Sa faci prajitura pt cort. Maine seara i- am gasit un baietel sa doarma in cort. Lu R i- am adus pretenu. 

Copilul meu cel mare are pretena. Luni a fost Acasa la ea. :)))

[fiesta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, e adevarat nu sunt f practice, dar sunt frumoase.

 

Plecam la italieni, langa venetia, nu am mai fost in zona asta. E si cald, ca noi am avut o vara f capricioasa, de cateva zile ploua de rupe si e frig. Pun poze daca e frumos. Cred ca si Xio tot pe acolo se plimba, daca am retinut bine.

 

Didi, cat are baiatul? Al meu e mai retras, cred ca o sa l aleaga fetele pe el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

curaj celor in santier si succes la negocieri (cu partenerii din dotare, cu meseriasii)  [flo2]

vacanta placuta celor ce se pregatesc sau sunt deja plecati, profitati la maxim! 

 

v-am spus ca si pe mine ma bate gandul sa vindem casa?, sa construim alta mai mica, cu un teren nu f mare, in oraselul socrilor. aici unde stam suntem departe de autostrada (30km), centrul sportiv e vechi si parca nu-s prea multe optiuni de activitati pt copii. unde as vrea sa ne mutam exista piscina, un centru sportiv nou, biblioteca, sala de teatru, academie de muzica, gara, acces rapid la autostrada... + socrii si toata familia sotului (care ne-ar putea depana din cand in cand cu grija copiilor). distanta pana la serviciu ramane cam aceeasi, doar ca putem castiga timp avand in vedere ca suntem imediat pe autostrada

colegul e si el de acord cu mutarea, mai ramane sa demaram proiectul si sa ne punem de acord cu unele detalii importante; pt moment negociem si noi: eu doresc o casa mica (caci oricum in 15ani ramanem singuri si eu nu visez sa ma ocup de nepoti, decat ocazional-rar); el vrea sa pastreze proportiile actualei case, doar sa organizam altfel interiorul.

sper sa gasim un teren convenabil si sa vindem repede aici. sau sa gasim o casa gata construita care sa corespunda cu ideile noastre

 

altfel astazi e ultima zi de lucru la mine, de maine vacanta; e asa liniste la birou... santierele sunt deja inchise, de ieri dupa-amiaza

marti seara plecam si noi de acasa, in Franta, pt 2sapt.1/2. nu mai stiu daca v-am spus ca sotul a mai adaugat 3zile de vacanta la ce era deja rezervat; cica nu voia sa stea o sapt intreaga acasa, sa riscam sa ne certam de la treburi domestice. i-am zis ca-i bun asa, ne certam in deplasare atunci  [:D] . glumesc, sper sa fiu zen ca anul trecut

 

didialex, incredibil cata energie ai; uneori am impresia ca o zi la tine are mai mult de 24h. te admir sincer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Salutare 

 

v- am citit, am uitat tot!

salivez la Pozele Antmilei!

 

sunt normal cu gandu la Flavia. 

Oare aveti datele Monicai? Sunt 5 ani. Ma gandesc Sa fac un pachet si Sa il trimit la arad. 

Asa este, se implinesc 5 ani decat Monica nu mai este.... :( Ce mult a trecut...

O citeam la fetele din Arad... nu am cunoscut-o personal, dar imi placea mult de ea..

Dumnezeu sa o odihneasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hola!

 

Ce mai faceti voi? Eu la munculita! Flacaul meu a terminat munca la mine la firma, acum se odihneste ca acusi incepe scoala. Ieri am fost si am cumparat tot ce ii trebuie pentru noul an scolar.

 

Voi va mai amintiti de Marina Scupra? Am citit ieri ca a murit la 49 de ani! A facut un cancer scurt si s-a dus.  [:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...