Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Hello girls

 

Am sosit si noi din vacanta. Fetele au ramas in ro. E super bine :).

 

Vacanta ce sa spun, a fost. Prima sapt am stat eu cu fetele cateva zile si am facut tot felul de activitati, apoi am plecat toti cateva zile la munte. A fost f fain, am decompresat.

 

Dupa a urmat romania. Am stat o sapt la socrii toti 4, apoi eu si fetele la ai mei. La socrii a fost ok data fiind situatia. Socro saraca nu mai cunoaste 80% din cuvinte, nu intelege mare lucru din ceea ce ii vorbesti deci e extrem de dificil. Motric e ok. Se vede insa de la o sapt la alta declinul.

 

La ai mei speram sa ma odihnesc, dar din pacate nu prea a fost asa. In prima zi am facut un accident de masina cu masina lor. A dat o aiurita in mine si a facut zob masina. Noi nu am avut nimic. Asa ca toata saptamana am pierdut-o cu treaba asta :( in plus saracu tata a ramas fara masina. Suuper naspa situatie.

 

Acum suntem acasa la noi si e bine :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, voua va place vinul (iaca ce griji am si eu acum [:)] )? Eu nu ma omor, dar daca beu vin imi place sa fie alb sau roze si demi-dulce. Nu imi plac vinurile seci deloc. Daca e sec, imi pun suc in el sa il indulcesc [:I] .

 

Vinul rosu nu imi place deloc, il evit cit pot iar berea nu pot sa o sufrar. Insa nu demult am descoperit un vin roze care imi place tare mult, se cheama Barefoot Pink Moscato California.

 

Voi ce vinuri (sau alte bauturi) beti la ceas de seara? [pahar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti, iti dai seama ce nasol? Ai mei stau in gorj, asa ca frate-miu s-a dus sa duca acolo copiii. I-a dat si lu tata o masina, dar are numai 2 locuri, prin urmare sunt blocati in oras.

Si are asigurare? Cum o sa o repare pina la urma? Doar stim cu totii cum merg lucurile in Romania cind e vorba de accidente. Macar ai un frate care ii mai ajuta, ai mei sint singuri singurei (cum zicea fiu-miu cind era mic si se lauda cind facea ceva ne ajutat [:)] ).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leti, sigur, toata lumea avea asigurare, daar, masina lu taica-miu are 12 ani, deci sunt mari sanse sa nu-i mai repare masina si sa se trezeasca ca primeste 1000€. Na, masina super buna, fara o problema si o pierzi din cauza une nenorocite. Ce faci cu 1000€? nimic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu beau nimic :). Extrem de rar beau alcool. Imi plac muscaturile si sampania demi-sec.

Muscatul asta ti=ar merge la inima! E bun tare! Si mie imi place sampania demi-seaca din cind in cind, la ocazii.

 

Mie imi plac cocteilurile, am baut in vacanta o Pina colada super buna. Imi place si Bloody Mary sau Daiquiri. Nu imi place Mojito de nici o culoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, imi pare rau de incidentul cu masina. Groaznica sa ti se intimple...sper ca totusi sa existe sanse de ceva recuperare!

 

Letitia, eu sint o mare amatoare de vin si bere. Nu imi plac bauturile dulci deloc iar vinurile imi plac seci de obicei. Am citeva favorite prin soiurile pinot grigio, sauvignon blanc (asta la albe). Au inceput sa imi placa unele albarino (dar cele mai mineralizate si seci-seci). Am mai descoprit cava in ultimul timp ca alternativa la prosecco. La vin rosu ma dedau cu spor la cabernet sauvignon. In fine...am foarte multe favorite. Imi place foarte mult sa degust si sa potrivesc vinurile cu mincarea.

 

Mai imi place sake: si cald si rece. Cite un cocktail mai merge dar beau foarte rar. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...