Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Letitia, Felicitari Printului!!!

 

Mik,

 

imi pare asa rau de suferinta mamei tale. Sa raspunda la tratamente si apoi sa mancati impreuna o punga de bonboane Bucuria, ca sigur sunt si in Iasi.

 

acu nu stiu cati ani, pretena mea din Iasi (care citeste pe aici [:)] ) ne-a trimis niste pungute cu bonboanele astea de ciocolata Bucuria. Eu am bombanit-o ca nu trebuie, dar le-am ras toti 4.

ei bine, apoi le-am descoperit la colega.. [alcool]  si le rad si la ea. [ups]

 

Judoka,

 

azi scriu. Copilul meu face 13 ani peste o Luna.

 

mai, nu va zic ce planuri si constelatii am facut aseara la plimbarea de seara. Da, ies seara doua ore cu cate unul la plimbare si stam de vorba. Mor de dragul lor [clo] , zise cioara [batcap]

 

Antmila, nu mai stiu daca am scris, ca al meu copil are pretena, o colega de clasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mik, am citit mai cu atentie... Imi pare rau pt situatia mamei tale. Sper sa treaca totul repede si cu bine

 

Letitia, felicitari printului mostenitor!

 

Monica, baia mare

 

Noi avem azi zi de relaxare profunda in viseu. Copiii si_au gasit aici in curte un pui de pisica si unul de catel si au ocupatie...zmotocesc animals cu castile infipte adanc in urechi in cartile lor audio. Eu ma pluctisesc... Ops nu ati auzit

 

As merge la borsa sa urc la cadcada cailor cum am facut cand tudor era de doua luni la purtator dar mi s-a spus ca drumurile in partea aceea sunt in lucru si o sa fac vreo 3 ore, asa ca am zis pas

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, am citit de prietena (cute!!!!) :) :) și îmi place mult cum ieși cu ei pe rind. Și eu am făcut asta ani buni. Ieșeam cu câte unul separat pentru One on One time :) :)  Tot așa...își dădeau drumul la gura de 100 de ori mai repede decit dacă am fi fost in formație completa. 

 

Mi-e greu sa îmi intru in forma. Am avut o vara buna cu pruncii...am petrecut mult timp cu cel mare care e mai "rar" la vedere de cind cu facultatea. Am stat la multe povesti, am ieșit in oraș...se termina vara și pleacă iar. Of! Suspin nitel după după-amieze leneșe, cine pline de râsete, ieșiri in 4 și un pupic si o îmbrățișare zilnică. Dumincă îl mutam in apartament (nu mai sta in campus ... împarte o casa cu alți 3 amici/amice). 

 

Aqai, enjoy plictisul ca va reintrati in vârtejul cotidian mintenaș! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de sfaturi. [flo2] Din pacate problema nu tine de alimentatie. Nu gatesc gras, nu mai prajesc de ani. Nu mancam prea multa mancare procesata, mai mult salate si fructe, iaurt simplu, ea isi face suc de morcovi... nu dulciuri, nu paine, in general nu fainoase & co. Nu e grasa, nici macar plinuta, nu are tenul gras. Dupa cremele antiacnee din pacate e chiar foarte uscat. Nu stiu ce sa mai zic. Doctorii au zis ca acneea la varsta aceasta nu are legatura cu dieta... eu stiam ca voi. Concediu placut, Aqai! Ce mult citeste Alex a ta, Dana! [flo2]

Ant, o imbrstisare stransa de la mine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, eu am avut problema cu acnee la virsta adulta (la 30 de ani). Dintr-o data mi-a explodat fata cu acnee dureroasa, sub piele. Nu am scăpat decit cu tratament antibiotic plus retinol cu rețeta și ferita de soare. Nu știu la adolescenți...ai mei au scăpat fără coșuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

devoska, e posibil ca acneea respectiva sa fie pe fond hormonal, situatie in care cremele si toate remediile externe sunt egale cu zero. trateaza efectul, nu cauza.

i-ai facut vreodata analize hormonale si/sau ecografie abdominala ? sa nu fie vorba despre chistulete pe ovare. pilozitatea corporala/faciala cum este, la fel ca a celorlalte fete de varsta ei sau mai accentuata ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ant, o imbrstisare stransa de la mine!

 

Azi dimineata cind l-am dus la ultima zi de servici (masina lui a intrat in service pina maine) mi-a spus ca a fost cea mai frumoasa vara pina acum: s-a relaxat, i-a placut la servici, s-a distrat...am bocit tot drumul pina la dentist (by the way, operatia de succes pina acum, ma vindec model) de fericire si de faptul ca se termina vara.

Nu stiu daca ma intelegeti...este un mic paradox: sint si fericita si bocesc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska,

Eu m am chinuit cu problema asta ani buni : antibiotic, solutii, sulf,dusuri  reci, ceaiuri, dieta, pana cand la 20 de ani mi s au prescris anticonceptionale. Am luat cam trei luni si am inceput sa vad rezultatele.  Nu stiu daca este o solutie pt fata ta.

Ciocolata si cola stiu ca agravau problema. Excesul de solutii antiacneice nu este nici el bun.

tin pumnii sa gasesti un dermatolog bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

devoska, e posibil ca acneea respectiva sa fie pe fond hormonal, situatie in care cremele si toate remediile externe sunt egale cu zero. trateaza efectul, nu cauza. i-ai facut vreodata analize hormonale si/sau ecografie abdominala ? sa nu fie vorba despre chistulete pe ovare. pilozitatea corporala/faciala cum este, la fel ca a celorlalte fete de varsta ei sau mai accentuata ?

 

Nu, nu i-am facut. Nu e paroasa. Dar e o idee de explorat. Merci mult! Da, doctorii zic ca e hormonal, dar nu au recomandat analize. O sa  vorbesc cu medicul de familie. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...