Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

Devoska, Eu m am chinuit cu problema asta ani buni : antibiotic, solutii, sulf,dusuri reci, ceaiuri, dieta, pana cand la 20 de ani mi s au prescris anticonceptionale. Am luat cam trei luni si am inceput sa vad rezultatele. Nu stiu daca este o solutie pt fata ta. Ciocolata si cola stiu ca agravau problema. Excesul de solutii antiacneice nu este nici el bun. tin pumnii sa gasesti un dermatolog bun.

 

Trebuie sa recunosc ca si eu am avut. In timpul sarcinii am avut si pe fese. O innebunisem pe ginecoloaga. 

O sa discut cu medicul de familie sa vedem ce recomanda. Asta e alta varianta de explorat.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Devoska, eu am avut problema cu acnee la virsta adulta (la 30 de ani). Dintr-o data mi-a explodat fata cu acnee dureroasa, sub piele. Nu am scăpat decit cu tratament antibiotic plus retinol cu rețeta și ferita de soare. Nu știu la adolescenți...ai mei au scăpat fără coșuri.

 

Am vorbit cu o farmacista in ro si ea mi-a recomandat o crema care functioneaza cel mai bine pana acum si retinol. Le-am sugerat crema dermatologilor de aici, am intrebat ce si cum... au zis ca e f buna si i-au prescris niste creme cosmetice...

Tie cum ti-a dat antibiotic? A facut analiza la secretie sau cum?  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Azi dimineata cind l-am dus la ultima zi de servici (masina lui a intrat in service pina maine) mi-a spus ca a fost cea mai frumoasa vara pina acum: s-a relaxat, i-a placut la servici, s-a distrat...am bocit tot drumul pina la dentist (by the way, operatia de succes pina acum, ma vindec model) de fericire si de faptul ca se termina vara. Nu stiu daca ma intelegeti...este un mic paradox: sint si fericita si bocesc.

 

[pup] ai crecut copii buni. Ai de ce sa fii fericita.  Iar cu bocitul, te inteleg foarte bine  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza! Anrmil, mama buna ce esti.... vezi ce copii buni ai facut? Hugs!

 

despre acnee nu ma pricep, desi poate ar tb sa invatz. Mr. Cel mare a intrat in linie dreapta si ametitoare in pre-adolescenta. Si e asa de uracios, ca zau imi vine sa-mi pun in practica o amenintare fantastica ce am auzit-o aici: i'm gonna skin your butt and put salt on it!!!

 

alta veste e ca zborul meu a fost anulat. Mai 10 zile inainte pe pistain toronto un avion lot si unul air canada s-au masurat in aripi si air canada aparent a castigat. Iar avionul lot era "AVIONUL", cred unicul lor transatlantic, asa ca au anulat zborurile cat e in reparatii si o sa zbor doua zile mai tarziu cu lufthansa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, va dau cafea  [:)]   [cit] .

La mine sunt 18grC si ploua. Ce bineee e ! In sfarsit aer ! I-am inchis geamul la Alex azi dimi cand am plecat la serv doar pe motiv de zgomot. 

Eu in week-end asta am fost harnica, ma laud singura, mi-am facut zacusca de vinete. Vineri m-a lovit amocul si mi-am luat vinete si ardei si le-am copt, sambata dimi am fost la piscina si dupa-amiaza am pus zacusca la foc. Samabata asta ma duc la nunta si sambata viitoare e departe, cine stie daca mai gasesc vinete la piata. As lua si peste sapt cateva sa coc sa-mi pun la congelator, sa vad. 

Letitia, fain la castel. Si zi asa, ai pozat WCul.  [:)]

Aqai, uups! air canada a castigat batalia, dar se pare ca a pierdut razboiul.  [nebu]

Ma duc la treaba. Paaa.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Am cazut din pat si am ajuns la lucru la 8 :)))) ff devreme pt mine acum cand fetele nu-s.

 

Leti, faine poze, fain castel. Mie imi place f mult sa vizitez castele. Avem destul de multe prin zona, asa ca tot vizitam :).

 

Vio, la noi la ora 8 erau 13 grade. Peste zi se incalzeste insa. Se simte totusi un aer de toamna.

 

Aqai, partea buna e ca ai 2 zile de vacanta in plus :).

 

Mai e o saptamana si vin fetele :).

 

Socro e rau .... este inceputul sfarsitului : de cateva zile nu mai vorbeste si nu se mai poate deplasa singura. Nu mai intelege nimic :(, nu mai recunoaste nimic. Sunt trista. Cred ca de aia ma sculai cu noaptea in cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza la cafea, Dana! Frumos castel, Letitia!

 

I am a zombie. T si-a pocnit degetul mare de la picior mai bine de o saptamana acum. L-am hasit cu el umflat si nu calca pe picior. L-am trecut pe ghetaza si nurofen dar dupa o dapt era aproape la fel. Sambata seara am fost la spital si am facut xray. Din fericire nimic rupt, dar lovitura f puternica si obligatoriu repaos. Din ala horror cu iesit din pat doar la toaleta si bucatarie. Adica ipad non stop.

 

Ei si pe seara se duce la toaleta si poc frige iar acelasi deget cu toata viteza in prag. Plansete, lacrimi, durere mare, 5 tone de ghetaza... Apoi dupa ce reusim sa il linistim pe el, A face insomnie.

 

Am ajuns in pat langa T pe la 1 noaptea, sa descopar ca desi am crezut ca am luat toate precautiile, gheatza s-a topit si scurs pr partea dea de pat. 

 

Not a good night ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...