Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Coca, imi pare tare rau de soacra ta ! 

 

Aqai, daca il doare si astazi sa-l mai duci inca o data la radiologie. Pentru degete la picioare rupte nu se pune in ghips, doar se imobilizeaza degeteul rupt cu celelalte. Eu mi-am rupt un deget cu un lemn cazut pe picior cind am vrut sa-l pun in soba si eram pe jumatate adormita.

 

Devoska, acnea juvenila e ceva tare straniu, doi dintre cei trei ai mei au necazuri. Cei doi se spala pe fata cu un gel special (Cleance de la Avène), au si crema hidratanta pe care insa nu o folosesc. La cea mica, eruptiile sunt mai terbile cam o data pe luna. 

Cel mijlociu are exact pielea mea si nu pare sa aiba probleme prea mari. 

 

Ant, mi-a drag cind povestesti de baietii tai. 

 

Eu m-am amuzat cu o noua masinarie si am folosit-o la masa de gradina, am frecat masa din teck de 2 straturi succesive de lac. Am mai tuns iarba si plantat trandafiri parfumati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, daca il doare mai rau ca ieri si daca se umfla, trebuie dus din nou. Lasa-l pe repaus si cu gheata. 

 

Masina e o ponceuse, to sandpaper e verbul in engleza si nu am habar cum se cheama in romana. Functioneaza pe curent cu o banda de glaspapir.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, imi pare rau sa aud vestile nefericite. Iti doresc multa putere si ma gindes cla tine. Trimit o imbratisare strinsa! 

 

Aqai, sanatate multa piticotului si tie nervi tari! 

 

Mik, si eu am masina de slefuit si m-am jucat cu ea la mobila...am o masa in sufragerie finisata de mine (o masa "antichitate") de care sint foarte mindra dar am muncit la ea de mi-au sarit ochii din cap!! Am mai aplicat masinaria la usi care aveau strat urit de vopsea...am inlaturat vopseaua complet si am lacuit. 

 

Saptamina asta sotul e in vacanta...azi insa trebuie sa il duca pe Napoleon la veterinar...nu stiu daca a scapat in aspirinele mele (eu am un vas mititel de tot in care am medicamentele zilnice masurate pentru o saptamina si am vazut ca lipsesc baby aspirine). A facut de citeva ori "treaba mare" cu urme singe. Nu stiu daca e reactie la aspirine sau daca are viermi...asa ca am colectat "treaba mare" si se duce cu el la o consultatie.

 

Simbata sotul a avut o nunta de fotografiat si a facut unele poze absolut senzationale...eu le-am vazut inainte de retusuri si am ramas cu gura cascata...are atit de multa pasiune si atit de mult entuziasm si asa de mult talent ca imi provoaca niste regrete imense ca nu ne permitem inca sa se lanseze total in fotografie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...