Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Coca sint alaturi de tine!

 

Devoska eu am avut o invazie de cosuri sub brate acu 10 ani, m-am dat cu Duac gel, mi-a trecut in citeva zile. L-am folosit si la fiu-miu dar parca nu merge asa bine. Oricum, parca nu mai e asa rau, dar a mai crescut in virsta. A luat si al meu antibiotice fara mare succes. Cu sensul ca ma asteptam sa dispara de tot, dar tot mai are. Nu rau, dar are. Sper sa dispara curind cu inaintarea in virsta, cum a fost si la mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pfffffuiiiii, sint plina de draci. Cineva mi-a folosit un cont la un magazin de electronice (Best Buy) si au cumparat un Macbook Pro cu toate optiunile...cinca il ridica cineva din magazin in Tacoma, Washington!!! Am deschis contul asta sa cumpar un computer de gaming pentru fi-miu anul trecut. Intre timp, a fost platit 100% si nu am folosit cardul asta NICI O ALTA DATA!!!! Deci de un an de zile nu am balanta pe el...am deschis contul pentru ca ofereau un discount mare si gras. Au dat "lovitura" de aproape $3000. 

Normal ca nu sint responsabila...am sunat imediat si am spus ca e frauda...dar ma sint total enervata!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, imi pare rau! Multa putere va doresc!

Mik, indemanatica cum ne-ai obisnuit!

Aqai, pfff, nu te plictisesti cu baietii tai! Sa treaca repede degetul!

Leti, frumoase pozele, frumoasa iesirea voastra. Duac gel  [flo2]  foloseste si fii-mea, dar deja are vreo 2 ani de cand se tot da cu el si ii usuca pielea foarte rau. Are perioade mai bune si atunci renunta sa-l mai folosesca. Ma gandeam sa-l mai inlocuim cu altceva, dar pana acum nimic nu a functionat. L-am aratat doctorilor de aici, au zis ca e foarte bun, dar nu au reusit sa-i recomande altceva care sa functioneze.

Ant, neplacuta intamplarea cu contul.

Dana, spor la treaba! Fata harnica!!!  [flo2] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, gata vacanta

Aqai, refacere rapida baiatului, ce ghinion
Letitia, felicitari pt print si te invidiez pozitiv pt vacanta & relaxarea avuta
Devoska, super tare ai fost cu seful ; la noi isi pun mereu manusi, cred ca le e cam teama de posibile reclamatii. Si la mine a functionat regimul alimentar pt acnee + ceva preparate prescrise de dermatolog

Daca revin la vacanta mea, nici nu stiu sa va spun cum a fost. Zona frumoasa, as mai vrea sa ma intorc, ne-au ramas multe de vazut ; am pastrat acelasi principiu, o zi lenevit pe la piscina si prin zona, o zi hai-hui in vizite (ma bucur ca a mers si la voi Mik). Nu ne-am ostenit prea tare, dar macar ne-am miscat putin

 

n-am reusit sa fiu zen desi jur ca-mi propusesem.
deja cand am ajuns in camping si ne-am luat in primire cabana, m-au apucat furiile. Frumos camping, bine organizat, nimic de zis. Doar ca am nimerit un loc aproape de zona cu toboganele de apa si piscina, + aproape de bar si scena lor de activitati de seara. So, tot timpul zgomot entuziasmat (ca sa nu spun tipete de bucurie non-stop) si muzica la maxim seara + niste greieri ( ?!) tare cantaciosi de-mi venea sa pun niste fumigene ; natura, ce sa-i faci. Mi-a casunat pe sot, ca el a facut rezervarea si nu s-a gandit sa le ceara alora planul sa vada pe unde ne-au cazat ; in plus n-a luat cabana cu AC (desi era convins ca da) si-am prins si niste calduri… de m-am invartit toate noptile ca o clatita (si nu prea sunt rea de caldura, dar nah, nu mi-a priit)
recunosc ca si baietii m-au enervat la maxim. Nimic nu le convine frate, doar sa fie serviti, sa le fie indeplinite dorintele imediat si ei nici macar nu reusesc sa se suporte unul cu altul si vorbesc urat... of of. Macar au avut bicicletele si tot plecau prin camping asa ca mai aveam respiro la figuri. Greu. Recunosc ca-mi vine sa-mi iau campii uneori

 

pozitivul din vacanta : m-am bronzat, nu m-am ingrasat prea tare, copila nu s-a imbolnavit si a facut progrese extraordinare la piscina ; nu ii e frica deloc de apa, din contra. si e uimitor de independenta, desi ii place sa o dragalesc uneori, nu sta dupa fusta mea. De la jumatatea lui sept incepe cursul de inot, gimnastica –motricitate si un atelier de muzica. sa vedem ce-o iesi

 

m-am intors la serviciu si-mi caut motivatia, incerc sa ma reconectez.

Saptamana asta suntem singuri, copila e la socrii, baietii sunt la bunicii din partea mamei pana maine seara si joi si vineri merg si ei la socrii. De luni vine vara’mea si vineri pe 1sept. incepe si scoala
eu ma uit dupa ceva cursuri de yoga pt mine sau orice altceva pt sufletul meu, seara, in cursul saptamanii. + m-am reapucat serios de citit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lea, sa va fie de bine vacanta! Am tras un ochi la grupul de miscare si am vazut poze cu tine: tinara si superba!!! 

 

Eu trag de mine la servici...nu am chef de munca. Afara e caaaaaaaaald si uuuuuuuumeeeed. Terasa noastra inca nu e gata...sper sa nu ma prinda iarna! 

Mi-am facut planuri cu sotul sa iesim la gradina botanica joi seara la o expozitie (pun link mai jos...eu ador Chihuly).

 

Vineri am jumatate de zi si inca nu m-am hotarit ce fac. Ar trebui sa fac curat insa nici de aia nu am chef. Simt ca s-a scurs vara si parca nu am facut nimic.

 

https://www.nybg.org/event/chihuly-2/chihuly-nights/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ant pt compliment  [flo2] . tanara mai putin, in 2luni1/2 schimb prefixul, trec la cifra 4 :-)) . si nici macar nu stiu cum as vrea sa petrec trecerea pragului. Daca aveti ceva idei/ sugestii, nu ezitati va rog

 

si Ant, eu nu inteleg cum sta terasa ta daca picioarele nu-i sunt betonate? sunt asezate direct pe sol? Daca da, cum vor face mesterii gauri pe langa, cum le vor fixa/ incastra? cu serviciul te inteleg, sunt in aceeasi stare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ant pt compliment  [flo2] . tanara mai putin, in 2luni1/2 schimb prefixul, trec la cifra 4 :-)) . si nici macar nu stiu cum as vrea sa petrec trecerea pragului. Daca aveti ceva idei/ sugestii, nu ezitati va rog

 

si Ant, eu nu inteleg cum sta terasa ta daca picioarele nu-i sunt betonate? sunt asezate direct pe sol? Daca da, cum vor face mesterii gauri pe langa, cum le vor fixa/ incastra? cu serviciul te inteleg, sunt in aceeasi stare

 

Eu am trecut evenimentul schimbarii prefixului) sub tacere totala...pentru sot insa am tras o petrecere surpriza cu multa fanfara si alai!!! Am transformat casa parintilor mei intr-un soi de restaurant cu mese cochete (am inchiriat mobila, vesela, pahare, tot) cu flori si lumanari. Am avut amici ai copilului mic imbracati la tol festiv si i-am inarmat cu sticle de sampanie sa serveasca lumea la intrare...am pregatit toata mincarea si am invitat o tona de lume. L-am lasat cu gura cascata si inca acum vorbeste de ce mult s-a bucurat si ce surprins a fost!!!

 

Terasa este "shored up"...adica priponita pe niste piloni temporari in timp ce sapa gropile pentru beton. Azi bagau sonotubes in gropi. Pina nu vine inspectorul sa masoare adincimea gropilor nu putem turna beton. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, 

 

imi pare rau de soacra ta.

 

Aqai,

 

valeu Eu maica Ce aiurea cu avionul! 

Cum il serbati pe junior???

 

sanatate lu Tudor!

 

ant, 

superbe pozele colegului tau! 

Cea cu copila la gard si casca pe cap e minunata!

 

Lea,

tu primesti statuie Soro!

baietii mei personali imi scot paru prin caciula. Al mare e cum e, dar piticul pune capac.

ii scot la licitatie! Gratis. 

Cu 40 de ani nu stiu ce Sa zic. Eu nu am vrut nimic, Doar am fost la coafor, unicul lucru care ma streseaza paru asta maturica.

 

dar la coleg vreau Sa fac ceva. Nu cred ca fac Party surpriza. Eventual ii Aduc pe Ai lui 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama implineste 70 de ani la inc lui septembrie, cand o sa fie la noi. Mi-am luat zi libera sa o petrecem la shoping si spa, iar seara o sa-i facem o petrecere surpriza :). sper sa ii placa.

NU o sa le spun nici fetelor de petrecere ca o sa se hlizeasca si o sa se dea de gol :)).

 

Luni si marti am lucrat ff mult, asa ca azi sunt ko, ko.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...