Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Letitia, succes la miscat mesterii!!! SI la noi a inceput sa se zareasca luminitia de la capatul tunelului...alaltaieri am avut inspectia la footings si am trecut cu succes. Cica simbata sintem 100% gata si saptamina viitoare avem certificatul final!

 

Aqai, drum bun!

La picioare nu stiu...cel mic poarta 47,5 iar cel mare poarta 45! Cel mare s-a oprit din crestere in just de 17 ani...cel mic pare ca inca merge in continuare (face 17 in noiembrie).

Am avut ani in care cumparam pantofi la 3 luni...nici nu apucau sa se uzeze ca ramineau mici.

 

Cu fumatul in aeroport nu pot sa zic decit: "bleah"!!!! In majoritatea aeropoartelor pe aici e interzis fumatul...am avut surpriza sa vad niste custi din pexiglas in Las Vegas unde fumatorii se inghesuiau...se vedea de la distanta cum stateau in cusca plina de fum...si da, se simte in tot aeoportul fumul chiar daca au un soi de ventilatie separata. 

 

La seriale sint la finalul sezonului 4 cu GOT. Ray Donovan la noi este pe Showtime si nu am (si asa mi-am calcat pe inima sa scot bani pentru HBO, nu mai fac efort pentru Showtime...poate le sucesc dupa ce termin GOT). Merge greu cu serialul ca barbatul insista sa il vedem impreuna iar copilul nu vrea sa vada deloc ca vrea sa il ia de la cap (s-a prins ca ne uitam cind deja eram in sezonul 2) si deci avem timp foarte putin sa vedem ceva la TV.

 

Mai citesc din urma si revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devoska, sper sa iti fi trecut stomacul. Si pe mine ma necajeste stimacul dar stiu de la ce: de la antibioticele luate pentru gerfa de os....sint la cura de iaurt si probiotice in plus. 

 

JG, lasa grasimea...du-te la mare si da-i cu relax. Dupa relax, vii acasa si dai jos cind intri la program.

 

Dana vio, ce te-a suparat la servici, zi aici la desertat nervii...ascultam!

 

Eu nu prea fac cumparaturi de scoala...merge cu ce are. La rechizite mi-o ia el inainte. Are depozite de caiete si stilouri (v-am spus ca noi sintem "geeks" care ne place la papetarie, da? mirosim si hirtia de la caiete...gata, nu mai dau detalii ca devin ciudata grupului). 

 

Ieri m-a sunat copilul mare de la scoala (l-am mutat duminica in apartament) ca el crede ca si-a pierdut portofelul...cel mai nasol era inlocuitul carnetului de conducere ca trebuia sa vina acasa. L-a gasit in final in camera priponit intre pat si birou. La 15 minute suna copilul mic sa ma intebe daca nu cumva am vazut portofelul lui caci crede ca l-a pierdut (cap, zid, bang). L-a gasit si el, priponit intre scaunul de la masina si consola dintre cele doua scaune din fata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Antimila [fal]  [fal] 47.5 la picior????  Dupa ce marimi soro? Romanesti? Si cel mare 45? Wow! Da stiu ca traiti pe picior mare! 

 

Multumim de urari si voua la fel, sa va vedeti cu certificatul in buzunar.

 

Si la noi a fost o vreme moda cu clopotele alea de plexiglas in aeroport pentru fumatori! Doamne ce caraghioslic! Parca erau niste animale in cusca scotind fum pe nari. Cum Doamne iarta-ma puteau respira acolo si cum de puteau sta cu ochii deschisi in asa fum, nu ma duce mintea si capul, vorba bunica-mii! N-a tinut mult moda le-au scos si cu asta basta. Fumezi dupa ce iesi din aeroport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahahaha...exact asa vedeam si eu custile alea de pexiglass...un caraghioslic! SI fumatoare sa fi fost (si am fost) si nu as fi stat in afumatoare!

 

Da...m-am uitat la converisa europeana pentru marimile la picior (ca nu le stiam decit in marimi americane)...ai mei au niste picioare mari, frate...bine, cel mic e si foarte inalt. 

Papucii copilului mic arata ca niste barcute...nu vreau sa spun ce chin este sa gasesti pantofi frumosi la marimea aia!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca copiii nostri au (vor avea) picioare mai mari decat noi. Cam asta aud de la toti parintii, soc si groaza de cat de mari sunt picioarele copiilor. Ce e drept, Carla va fi mai inalta decat mine clar, a ajuns la 153cm deja, la 11 ani jumate, eu eram mai mica. Dar eu sunt pitica familiei cu 162cm. Frati-miu are 192, de exemplu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la cafeluta   [cit]

Asta vroiam si eu sa spun, traiti pe picior mare. Eu sunt curioasa cat o sa creasca, ca si eu sunt pitica familiei.

Jg, nu te stresa, am fost o balenuta sportiva am inotat, jucat fotbal,plimbari si rochii nemulate pe corp ......vacanta frumoasa 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei!

 

Muncitorii mei se misca tare bine si repede, nu fi de deochi! Nu mai au mult pentru aceasta prima faza a proiectului - pregatirea terenului pentru casuta. Apoi dupa dupa montarea casei, care nu o fac ei, pun iarba falsa si deck plus baia din casuta si gata. Ce a fost mai greu si urgent e aproape gata. 

 

La noi e weekend lung saptamina asta. La voi e weekendul viitor Antmil? Nu vreau decit sa dorm mult dimineata zilele astea. Sper sa nu vina muncitorii in weekend.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hei! Muncitorii mei se misca tare bine si repede, nu fi de deochi! Nu mai au mult pentru aceasta prima faza a proiectului - pregatirea terenului pentru casuta. Apoi dupa dupa montarea casei, care nu o fac ei, pun iarba falsa si deck plus baia din casuta si gata. Ce a fost mai greu si urgent e aproape gata. La noi e weekend lung saptamina asta. La voi e weekendul viitor Antmil? Nu vreau decit sa dorm mult dimineata zilele astea. Sper sa nu vina muncitorii in weekend.

 

Ma bucur ca muncitorii tai sint harnici!!! Și ai mei (după multe lamentări) azi toarnă beton. Sper sa termine...am avut noroc de vreme buna! 

Azi am juma de zi și vreau sa plec cu bărbatul la un hike. Luam și javrele. Cel mic pleacă sa își mute amica la facultate.

 

La noi e Weekend lung saptamina viitoare. Nu am planuri...și eu vreau sa stau pe lingă casa și poate sa ma bucur de terasa. Nu am luat mobila încă ca mi-a fost frica ca rămân cu ea in depozit tot in curte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...