Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

De ce e week-end lung la voi ? 

 

Eu maine merg la nunta. Chiar mi-e dor sa merg, n-am mai fost de mult. Si in sept am alta, la Cluj. Acolo o iau si pe Alex, mergem la unul din verii sotului. I-am luat si ei 2 rochite, functie de vreme.  [:D]

 

As manca ceva bun, am paste cu ciuperci acasa. Mi-e pofta de ciorba de burta, poate merg sa-mi cumpar o portie (doar eu mananc asa ceva, asa ca nu gatesc de-asta). 

 

Se vede ca e vineri ?  [:I]  [:D]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai si la noi e o vreme superba, doar stiti ce ploi si frig am avut toata luna august! Asa ca muncitorii au avut toate conditiile!

 

 

Dana la noi e Bank Holiday Monday. Cade intotdeauna in ultima luni din luna August. Apoi pina la craciun nu mai avem public holidays. La Craciun avem 25 si 26, apoi pe 1, dupa anul nou. Dupa asta avem 2 zile de pasti, apoi prima luni din mai si ultima luni din mai si asta din august. In alte tari sint mult mai multe vacante publice, noi avem cele mai putine din Europa, am inteles eu.

 

Aici vacantele publice nu sint date neaparat de ziua sfintilor ori de ziua independentei cum e in alte state. Se mai acorda si ad-hoc, am avut o zi de vacanta cind s-a casatorit William cu Kate. Sau cind regina a celebrat nu stiu citi ani pe tron, chestii de astea, insa astea ad=hoc rar se intimpla. 

 

Edit: aceste vacante difera in England, Wales, Scotland si N Ireland.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi lunea cealalta e liber (deci weekend lung)...se cheama Labor Day (prima luni din septembrie) dar nu toata lumea avem liber (eu am, copiii au, sotul nu are). 

 

Dana vio, e frumos la nunti...costisitor, dar unele sint chiar foarte reusite.

 

Mmmm...ciorba de burta...suna bine. Doar eu si copilul mare "gustam" asa ceva, ceilalti nu participa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, va tot citesc, dar nu stiu de ce, nu apuc sa scriu.

 

Aqai, sper ca intre timp ai ajuns acasa. Noi mereu iesim in München intre zboruri. Daca nu facem altceva, macar mergem in Marienplatz si stam la o terasa/in crasma si ne bucuram de atmosfera.

 

Antmil, ce-mi place sa citesc de baietii tai! Imi place sa prefigurez cam cum va fi la noi peste cativa ani, cu copii mari. Spor cu terasa! Sa fie o toamna lunga sa va bucurati de ea cat mai mult. 

 

Letitia, ce fain ca va puneti casuta aia! Va fi super-duper, sunt convinsa! Nu mai tin minte - are si incalzire? O puteti folosi si toamna/iarna?

 

Vio, mi-e dor si mie de o nunta de zi, din Ardeal. Intotdeauna mi-au placut. In Bucuresti e tare obositor cu nuntile care incep seara la 8-9 la restaurant. Distractie placuta! N-am mai fost la o nunta de ani si ani de zile. Cred ca din 2011-12 cam asa.

 

Mcoca, cred ca am pierdut faza cu copilele. Ziceai ca se intorc... din Romania de la bunici, banuiesc?

 

Noi suntem tare ocupati si cam dezorganizati. Se simte ca fetele sunt in vacanta si noi lucram pe cont propriu. Nu prea mai avem niciun program si se simte la eficienta, stres etc. Intr-un fel abia astept sa inceapa scoala din acest punct de vedere, pe de alta parte mi-e groaza, efectiv!!! 

 

Fetele mele incep pe 13 sept si au scoala pana in vinerea dinainte de Craciun. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec sa va salut si nu am mare lucru de comunicat, decit deplasari. Saptmina trecuta una la Paris de 2 zile, saptamina viitoare alta in sudul Frantei. Deplasarile sunt in grup si seamana mai mault cu o tabara de studii. :)

 

O zi cu soare in continuare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau si aștept copilul mic sa iasă de la test. Am alergat, am sărit coarda, m-am dat cu greutăți...buda nicăieri ca e scoala închisă cit se da test. Am plecat prin jur și m-am împiedicat de doua ferme de unde am luat niște cantități industriale de vinete care habar nu am cind le voi face...vinete clasice, mini vinete, vinete zebra, vinete albe, vinete chinezești (lungi și subțiri). Habar nu am ce a fost in capul meu. 

 

Am mai nimerit și la un talcioc...am luat un tablou depresiv cu o bărcuță mică (vechi, pictat pe lemn in ulei) și o gigantica "lantern" albastra...o chestiune marinareasca din sticla albastra cu funie la gât! Sa mor dacă știu unde o voi pune dar la $8 nu am rezistat!!!

 

Buda încă ioc! Sper sa ma tin pina acasă sau sa ma lase ăștia in liceu dar o sa dea copilul ochii peste cap ca intru și oricum sint varza de transpirată și arat ca naiba după atita agitație! Avem 45min pina acasă! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat draperii, tadam [soricel]  si perne asortate pe langa, si cosulete. Acum tot schimb mobila de colo colo, inca nu m am hotarat ce si cum.

 

Am facut si mancare si dapa masa am bifat piscina, au fost azi 35 de grade. Dupa care am fost sa mi cumpar niste flori. Soata nu e acasa, nu stie cum am cheltuit banii.

 

Antmil, tablou depresiv.  [:-)))]

 

O duminica frumoasa va doresc !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...