Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Am ajuns acasa... fnally. Numai 23 de ore de cand m-am trezit decat pana m-am culcat iar.

 

ieri am facut curatenie eroica. Am inceput la 8 dimi si am terminat la 6 seara. 

 

Azi am gatit eroic si am gradinarit din nou pana la 7 seara. 

 

Asa ca acum ma bucur de cina pe terasa; bere alba paulaner cu crackers multigrain sarati. Apoi mergem cu berry la plimbare. 

 

Care miss B a reusit sa-l pabaleasca pe husband so sa-l imprsioneze la lacrimi cu dragostea ei fatza de mancare si i-a dat tot portii duble... asa ca acum miss b e la dieta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata la cafea.  [flo2]

Noi suntem la piscina, sa transpiram distracția de aseară.  [:-)))] A fost foarte fain , ne-am întâlnit cu vecini si prieteni vechi, ne-am imbratisat strans. La un mom dat eram un grup imens afara, povesteam si râdeam. Mireasa foarte moderna, cu o rochie despicata in fata, funda neagra la spate si sandale negre. Nunta a ținut de la 16,30 la 0,30. 

Acum am 3 copii in piscina, care tipa cat pot. 

Eu la cafea si zac cu o carte. 

Pa. Duminica plăcută si vouă.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, bine ai revenit in patrie! E mortala miss Berry, iti vine sa o tot imbratisezi, nu ma mir ca l-a impresionat pe sot, care s-o fi simtit si el singur in perioada asta, asa ca a rasfatat si el pe cine a gasit:)))

 

Noi am avut un w/e fain si eficient. Vineri am fost la SPA si a fost absolut bestial, asa ca am cules relaxare si energie sa facem curatenie monstru sambata. Cat a fost dl sot la sala si la un client, eu am curatat cele 2 terase cu furtunul. Geeez, se vede ca au fost doua ture de calima (vant care aduce nisip din Sahara) care au tinut in total 18 zile... Era un strat gros de praf/nisip peste tot! Apoi a venit sotul 'proaspat' de la sala si a bagat curatenie cot la cot cu mine. Eu am muncit 6 ore fara pauza, dar am razbit, ca am implicat si copchilele astea ale mele si am terminat pana la urma.

Ca parte din marea curatenie am spalat si toate cele ale lui miss Daisy si am si dus-o la tuns/spalat, asa ca acum e toata lucioasa si frumoasa si parfumata.

 

Am si gatit o paella cu fructe de mare, delicioasa! 

 

 

Evident, seara am platit cu o maaaare durere de spate, de am zis ca mi-a plecat din loc partea de jos a corpului...

 

Azi sotul s-a dus la biserica si cat a stat el acolo la experienta lui spirituala, eu am citit pe malul marii. Fain a fost! Apoi am plecat spre munte, fara fete, ca alora le-a fost lene sa se scoale. Am trecut si pe la migdali si smochini, si pe la muris, sa vedem stadiul. Migdalele perfecte, am mancat direct din pom, sparte pe pietre, smochinele si verzi si in parg, dar si coapte bine, am halit si de alea o tura. Murele inca nu s-au copt.

 

Evident am adus si acasa la 'fetite' o punge de migdale si smochine. 'Fetite' care, nefiind noi sa le trezim, au dormit pana la 12:45... Eu le-am sunat pe la 10:30, dar evident ca telefoanele erau inchise.

 

Si uite asa incheiem triumfal inca o saptamana. Scurta tare mi s-a parut luna asta august.

 

Le-am dat fetelor tema sa-mi faca lista cu ce le trebuie la scoala (rechizite normale). Aia mare a zis ca nu-i trebuie nimic (hahaha, evident ca nu, are aproape 15 ani, ce e asa interesant la scoala aia?!). Aia mica a zis ca vine cu mine la librarie si ne hotaram spontan (hahaha, de parca am buget de spontaneitatile astea). Sa vedem ce-oi cumpara si, mai ales, cand.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ati revenit pe la casele voastre si spor la trebaluit, terminat proiecte. 

Pffff, Carolinah, ce-mi place pe insula ta, zici ca e coltisor de rai.

La mine ieri a fost zi de hei-rup, sambata am avut lucruri administrative, cumparaturi, dar tot obositor. In plus am avut si vreo 35 de grade.

Acum sunt in drum spre lab, se intoarce Turbatul din concediu si sunt cu inima cat un purice. Sper sa fie calm si sa nu urle. 

Dana, multam de cafea. Ar trebui sa mi-o injectez in vena azi. 

O saptamana usoara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O cafea și de la mine.

Sint rupta de oboseala după un Weekend nebun.

 

Aqai, bun venit acasă! Deci Ms. Berry l-a fraierit pe soț? La noi in familie eu sint fraiera...soțul este cu disciplina la căței :) :) :) dacă ar fi după mine, mi-ar mânca din farfurie!

 

Carolinah, nasol cu praful!!! Multă munca! Mi-a aduce aminte de apartamentul unchiului meu din Constanța (el era comandant la Marină) și cind ne duceam vara pentru prima oară, asta era activitatea principala: scosul nisipului din toate colțurile!!! Culmea, aici stau la 5 min de plaja și nu am găsit nisip niciodată in casa!

 

Devoska, spor la lucru și succes cu Turbatul. Am avut și eu ceva ciocnire la servici cu propriul șef saptamina trecută. 

 

Judoka, distracție făina la piscina!

 

in alte știri, ne-a murit frigiderul ieri (îl așteptam de ceva vreme dar speram sa mai trag de el încă un an). Am fost sa luam altul (l-am găsit pe net ce vroiam), însă in magazin ioc (ca e modelul de acum doi ani și au un model nou dar cu $1000 mai mult)...am zis pas la modelul nou si am comandat din cel vechi care cică vine miercuri! Sa speram! Ieri a fost o goana pentru mine: sa spăl, sa fac ceva de mincare pentru copilul mic la prânz ca scoala începe abia joi, sa fac ceva cumpărături (care le-am înghesuit in frigiderul de rezerva din spălătorie), sa cumpărăm frigider și apoi sa mergem la un bbq in Long Island ... doar cu mașina facem aproape 3 ore însă cu ferry (urcam mașina pe ferry) doar o ora (însă e $180 dus-întors). Am optat sa mergem cu mașina la dus și cu ferry la întors cind sintem obosiți. Simbata m-am culcat după 1:30am...am fost la un concert cu copilul mic și niște amice de-ale lui. Sint Zombie!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe noi ne-a laudat vet-ul ca nu s-a ingrasat catzeaua niciun gram de cand am sterilizat-o. Pai da, ca mananca fix 68g de mancare uscata/zi. Nu de alta, dar are un sistem digestiv extrem de sensibil si varsa sau face diaree imediat ce ii dai altceva. Asa ca nici vorba sa o rasfatam! De frica, nu de alta:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...