Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Mcoca, nu pot sa cred!!! Asa ti-a zis??? OMG, ce copil ai crescut tu acolo? Nu vrei sa le cresti un pic si pe ale mele?:))))

 

Dana, da-i cartea! Fii-mea aia mare a citit Harry Potter de 4 ori in romana si de vrei 2 ori in engleza. Sa stii ca eu pantofi f buni de scoala (de piele) le luam in Romania de pe net: www.bambinii.ro 

 

Letitia, parca tu ai recomandat serialul Riviera. Mersi mult! E f fain. Noi suntem la ep 8.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata si de la mine.

 

Mi-am facut plimbarea la pas grabit pe plaja de dimineata. A batut nitel vintul si au fost niste valuri mititele (am venit acasa cu buzele sarate) si era racoare binisor (50F). Offff....se termina vara si nu sint pregatita sufleteste! 

 

Nu mai ziceti nimic de GOT...var rog  [:)]  [:)] . Este incredibil de greu sa citesc si un ziar ca tot vad stiri...eu sint in Sezonul 5 (la primul episod) si mai am drum lung pina se termina! Incerc sa stau departe de spoilers!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la mine.

 

Mi-am facut plimbarea la pas grabit pe plaja de dimineata. A batut nitel vintul si au fost niste valuri mititele (am venit acasa cu buzele sarate) si era racoare binisor (50F). Offff....se termina vara si nu sint pregatita sufleteste! 

 

Nu mai ziceti nimic de GOT...var rog  [:)]  [:)] . Este incredibil de greu sa citesc si un ziar ca tot vad stiri...eu sint in Sezonul 5 (la primul episod) si mai am drum lung pina se termina! Incerc sa stau departe de spoilers!

 

 

what took you so long????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca, nu pot sa cred!!! Asa ti-a zis??? OMG, ce copil ai crescut tu acolo? Nu vrei sa le cresti un pic si pe ale mele?:))))

 

Dana, da-i cartea! Fii-mea aia mare a citit Harry Potter de 4 ori in romana si de vrei 2 ori in engleza. Sa stii ca eu pantofi f buni de scoala (de piele) le luam in Romania de pe net: www.bambinii.ro 

 

Letitia, parca tu ai recomandat serialul Riviera. Mersi mult! E f fain. Noi suntem la ep 8.

Mda, nu spun mai mult de atit. Vorbim dupa ce vezi si ultimul episod! [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, stiu...stiu...sint pe slow train!!!!

 

Am probleme insa ca barbatul nu imi da voie sa vad episoade fara el si merge greu. Nici cind e copilul mic acasa nu putem sa ne uitam ca si el vrea sa o ia de la cap insa vara fiind el bate plaja, orasul, parcurile in timpul zilei si nu are timp de TV. Fix cind ne adunam toti acasa, atunci am interdictie :) :)

 

M-am uitat la ceva nou pe Netflix: "The Good Place"...dragut si simpatic.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pus mesajul asta si la seriale:

 

 

Am dat peste un serial produs de amazon Comrade Detective (sau Tovarasul Militian), jucat de actori romani, filmat in Romania dar dublat de mari actori de la Hollywood! Channing Tatum, Daniel Craig, Joseph Gordon-Levitt, fiecare actor roman e dublat de un american! Serialul incepe cu Tatum spunind ca a descoperit un film produs in 1980 de propaganda comunista romaneasca si aruncat la gunoiul istoriei, de unde el l-a recuperat!

Ma uit si vad ca joaca Florin Piersic Jr si Adrian Paduraru, ambii de virsta care o au acum si nu cit aveau in 1980! Continui sa ma uit si in afara de blocurile paraginite din Militari sau Daciile 1300, nimic nu avea de a face cu Romania anilor 1980! Detectivii (militienii) aveau pistoale si incercau sa prinda un grup de raufacatori ce vindea droguri! Pai cine sa intre cu droguri in 1980 in Romania si citi politisti ati vazut tragind focuri de arma prin cartiere in fuga dupa banditi? In 1980! Pe unde intrau strigau: Bucharest PD! Bucharest PD! [:)]  [:)]

Deci de ce o fi zis ala ca el a dezgropat acest film de la groapa de gunoi a istoriei? Ce se vrea serialul asta? O comedie neagra? O tragedie?

Uitati ce scrie si The Guardian:

Channing Tatum and Jon Ronson have something they’d like to show to you: Tovarasul Militian, one of television’s hidden gems. Translated into English as Comrade Detective, Tovarasul Militian was a six-part detective show produced and funded by the Romanian government to promote the 1980s communist ideal. The series was forgotten when the Berlin Wall fell but - thanks to an international campaign spearheaded by the Romanian Film Preservation Society - Comrade Detective has been located, remastered and dubbed into English for the very first time.


In fine, nu am rezistat mai mult de un episod, poate voi aveti mai multa rabdare si imi spuneti si mie ce credeti despre el!


 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, si pe mine m-a dat pe spate, serios. Cumva ma ajuta si societatea, ca nu au telefoane copiii, dar asa e ea. A mica, wow, nu e asa. Ea e genul dependent.

 

Aqai, cum e degetul printului mic?

 

Trebuie sa imi gasesc si eu un serial care sa ma prinda. Eu ma uit zilnic la ceva in engl, ca sa nu uit ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, am vazut si eu cred ca un episod jumate (am adormit in stilul meu pe canapea stind in fund) din Tovarasul Militian. E cam bulibaseala  si nu i-am vazut rostul dar eu cred ca din cauza ca noi sintem ancorate in detalii care "hit home". Pentru americanul/englezul de rind pare interesant. Sincer, cel mai mult ma enerveaza discordanta intre cum vorbesc si cum se aude (dubbing)...imi fuge concentrarea de la actiune :) :) 

 

Coca, rara avis sa renunte la telefon! Bucura-te mult de tot!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa trec peste lucruri de astea de finete, ca dublarea nesincronizata [:)] , sint altele si mai flagrante, insa nu inteleg de ce tot zic autorii ca acest fillm dateaza din 1980 cind a fost facut in 2017? E o parodie la ceva? 

 

Da, intr-adevar o bulibaseala totala! Dar daca asa se amuza astia in Hollywood, cine sint eu sa ma pun de-a curmezisul? Doar ca nu inteleg ce genre este.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa trec peste lucruri de astea de finete, ca dublarea nesincronizata [:)] , sint altele si mai flagrante, insa nu inteleg de ce tot zic autorii ca acest fillm dateaza din 1980 cind a fost facut in 2017? E o parodie la ceva? 

 

Da, intr-adevar o bulibaseala totala! Dar daca asa se amuza astia in Hollywood, cine sint eu sa ma pun de-a curmezisul? Doar ca nu inteleg ce genre este.

 

 

Hahahaha...pai ce? Blair Witch Project a fost pe bune? Chestia ca a fost facut in 1980 si gasit acum e parte din "cache" :) :) :) :) 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...