Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ce chestie, caro, credeam ca la tine e temperatura ideala. Mie imi place toamna, dar s a racorit f brusc, miercuri am fost la piscina, erau 34 de grade. Bine nici ca la aqai nu imi place, ce arsenal de manusi, pantaloni, cizme, fulare trebuie sa cumperi pt iarna.

 

Dimineata am vrut sa plec la cumparaturi, dar s a pus pe o ploaie zdravana   [umbrel]  si masina nu mergea ( trebuie sa ajung la garaj). Imi place vremea aici, doar uneori se pune pe plouat ca lumea, in rest e o.k.

 

Urmeaza actiunea care imi displace profund, schimbarea garderobei si pantofilor.   [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Carolina, si eu aveam asa o senzatie de lipsa cind eram in Mexic (am stat 2 ani jumatate). Am descoperit in Mexico ca erau si sezoane pentru flori, pasarea paradis era cea mai frumoasa in decembrie, ca prunii erau in floare la sfirsit de ianuarie si prunele erau coapte la sfirsit de mai, stinjeniii erau in decembrie-ianuarie, jacaranda care incepea sa infloreasca in decembrie si ultimele flori erau in luna mai, tuberose in august. Dupa un an intelesesem la ce sa ma astept.

Acum, trebuie sa spun drept ca toamna si primavara sunt anotimpurile mele favorite si-mi place tranzitia, si soarele care e imprevizibil de stralucitor sau de rece/cald, insa la vreme de ploaie si frig cind ma doare glezna care a fost rupta si mi-ar placea din nou sa fiu undeva unde sa nu ma doare oasele. 

Am tras concluzia sa visez tot timpul la chestii care lipsesc desi unele sunt incompatibile. 

 

Am avut o saptamina ciudata si n-am incetat sa ma lovesc, sa ma tai, sa-mi fac rau cu mina mea. De luni va incepe o alta saptamina. Sper.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, da, stiu si eu cum e aici cu ciclul vegetatiei, si ma bucur ca infloresc migdalii fantastic in ianuarie si ca leandrii roz sunt o nebunie in iunie, dar cu adevarat simt lipsa anotimpurilor 'reale' asa cum le stiu eu:) Si sigur ca apreciez faptul ca nu ma mai doare degetul meu mare si busit de la mana dreapa cum ma durea in Ro iarna;)

 

Si eu am faze de astea in care ma lovesc si ma tai. Barbatu-meu zice ca nu ma iubesc suficient...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua. La a2a cafea a zilei  [cit] , daca nu beau o cafea la ora asta dorm pe mine. 

Mik, ai grija.  [flo2]  Si eu patesc de-astea, o iau ca atare si ma asez in pat la Tv / carte cateva zile. Universul imi da semne ca trebuie sa ma odihnesc. 

Sambata, desi nu era in program, am ajuns sa macin rosii ptr bulion la maica-mea acasa. Era singura si am zis sa merg sa o ajut. Au venit si Alex si Iulia si au muncit si ele cate ceva.

Dupa-amiaza am iesit la plimbare, a fost Street Food Fest la noi si a fost foarte fain organizat. Multe rulote cu mancare ( a fost si chefFoa ) multe fotolii gonflabile, mese si bancute din lemn foarte frumoase, Kid Zone, baloane, o scena unde au cantat diverse formatii etc. A fost foarte bine. Am mancat un hamburger imens cu cartofi cu cimbru, Alex s-a pictat pe fata. A vrut sa stea sa picteze ceva ceramica, dar dura cam 1.5ore si nu mai aveam chef de stat. A fost cu trotineta noua si a tras si-o tranta, ptr ca domnisoara danseaza pe trotineta.  [batcap]

Asta este singurul motiv ptr care imi pare rau ca se termina vara: la noi in oras in fiecare week-end este cate ceva de facut. Un spectacol, teatru in aer liber, serbari etc. 

Caro te inteleg perfect. Eu astept schimbarea anotimpurilor si o simt ca un nou inceput la fiecare cateva luni. Cred ca e terapeutic.  [flo2]

Pana la urma m-am uitat la Fam Borgia si chiar mi-a placut. Ma bucur ca de marti incepe sezonul2. Sunt doar 3 in total.

Azi la noi 18grC. Mi-am luat jacheta de toamna, e intunecat si bate vantul, dar innauntru inca nu s-a racorit. [fri]

Azi Alex merge la ziua de nastere a lui S, prietena de la scoala. Incep scoala cu o petrecere.  [il]

O sapt buna sa aveti !  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Noi am inceput scoala azi. Maya e f incantata de inv, a picat chiar la cine dorea. Eva e cu prietena ei si asta e tot ceea ce conteaza :).

Ieri am fost la un parc de aventura. Eva s-a impotincnit priima data, s-a blocat si a inceput sa planga. A  venit nenea ala de acolo, i-a povestit una alta si gata, s-a deblocat. A doua oara zbura pe parcursul ala. Maya a facut tot ce putea la varsta ei. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, vesti bune cu învățătoarea. Contează așa de mult sa înceapă bine!

Mik, ochelarii sint cu rețeta sau te poți agata de unii gata făcuți?

Aqai, am progresat cu terasa. Am trecut inspecția. Mai avem doar sa niveleze dedesubt și sa instaleze "podeaua" (niște placi/cărămizi din ciment). Cit o dura habar nu am...am primit asigurarea ca termina Simbata. Simbata care a trecut!

Nu am găsit mobila in magazine pe gustul nostru (din rămășițele de la finalul sezonului). Încă discutam...probabil o sa comand online.

va pun citeva poze cu "before & after"

 

 

post-128087-0-71919300-1504532124_thumb.jpg

post-128087-0-24812400-1504532145_thumb.jpg

post-128087-0-47015200-1504532207_thumb.jpg

post-128087-0-92269200-1504532220_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...