Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fetetele din franta, am gasit un lapte acru Bestial . Nu stiu daca nemtii il au, dar la faiselle  sau nu stiu cum s- o scrie e demential. Noi venim des in franta, acu stiu Ce mai iau. 

 

So, noi am fost mult in alsacia si zona Paris.

 

wow Ce misto e in Normandie si Bretagne. Se simte dupa cum sunt masinile pe Autobahn.

 

da, 2 sapt de vacanta, mai avem putin si plecam acasa. Azi am fost la rasarit. 

 

in Alta Ordine de ideei, copilul mare dupa 1 an de franceza se descurca bine. Bunicul lui , fluent in franceza ar fi fost mandru de el. 

V- am scris pare ca a primit o super Evaluation pt clasa a 6-a ( pretena mea nemtoica imi zicea ca aproape tocilar, mai putin 3 la engleza/ nah iulie de cuptor nu trebuie lasata zgarda jos, pana nu Ai sarit parleazul) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Ant, dar oare ce ziceai tu daca te trezeai cu mobila cealalta pe terasa si un bilet ca trebuie sa o montezi ca el e plecat in delegatie?

 

Carolinah, iarta-ma ca te-am indus in eroare :) :) :) Eu glumeam...scriu aici ca si cind m-ați cunoaște in real life și uneori uit!!!! Eu și soțul ne tachinam mereu in felul asta și nu mi-am dat seama ca nu se "traduce". Bărbatul nu prea se bagă de fel in chestii de decorat, mobila, etc. Mie nu mi-e frica de el și nici lui de mine. Sintem de atitea ani impreuna ca nici nu trebuie sa vorbim și știm EXACT ce gândim și ce decizii luam. 

 

Scuze...era o gluma!!! Ne-am târâit atita cu terasa ca nu mai știm cum sa nu ne enervam și atunci glumim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, felicitari pentru prunc!!! 

 

Judoka si Didi, va rog, nu imi faceti pofta cu branzeturi fine si patiserie. V-am spus, la  ultima calatorie in Franta, valiza mea era plina ochi doar cu branzeturi, vin si ciocolata. Ok, ok...si ciorapi (dresuri) mai deosebite ca aici nu gasesc nimic in afara de chestii plicticoase. Mai fac provizionari in Montreal ca importa.

 

Azi am zi lunga...sint in NYC. Cind traiesti in NYC consideri ca le-ai vazut pe toate...pur si simplu este un oras divers, plin de persoane extrem de interesante. Ei bine, dupa ce am crezut ca nimic nu ma suprinde, azi am vazut o persoana care se usca la par (cu uscator de par) in tren. Pe bancheta, nu la baie. Perie, uscator, oglinda...a iesit bine coafura, trebuie sa recunosc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar feonul era cu baterie? Doamne ce mi-a placut sa merg cu Amtrak in America. Ce tren comod! Sa tot mergi!

 

Si la noi in metrou vezi de toate. O data una se machia foarte tacticos, isi scosese toate pensulele, pudrele, tot ce e nevoie sa-ti faci un machiaj profesionist. Am coborit dupa vreo 8 statii si ea tot se machia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar feonul era cu baterie? Doamne ce mi-a placut sa merg cu Amtrak in America. Ce tren comod! Sa tot mergi!

 

Si la noi in metrou vezi de toate. O data una se machia foarte tacticos, isi scosese toate pensulele, pudrele, tot ce e nevoie sa-ti faci un machiaj profesionist. Am coborit dupa vreo 8 statii si ea tot se machia.

 

Nu...feonul era bagat in priza :) :) Avem prize la "every other" bancheta!

Machiaj e ceva la ordinea zilei dar feon care sa "bata" pin la scaunul din spate nu am mai vazut pina acum!!!

De la mine din sat pina in NYC eu merg cu Metro North (este ceva intre metrou si Amtrak). 

UIte asa arata un vagon:

post-128087-0-48724800-1504709344_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, iarta-ma ca te-am indus in eroare :) :) :) Eu glumeam...scriu aici ca si cind m-ați cunoaște in real life și uneori uit!!!! Eu și soțul ne tachinam mereu in felul asta și nu mi-am dat seama ca nu se "traduce". Bărbatul nu prea se bagă de fel in chestii de decorat, mobila, etc. Mie nu mi-e frica de el și nici lui de mine. Sintem de atitea ani impreuna ca nici nu trebuie sa vorbim și știm EXACT ce gândim și ce decizii luam. 

 

Scuze...era o gluma!!! Ne-am târâit atita cu terasa ca nu mai știm cum sa nu ne enervam și atunci glumim. 

 

 

Got it.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...