Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Aloha si buna de dimineata mea in sfarsit fara ploaie, dar umeda de la ploaia de ieri,

 

Devoska Soro, URA si la tine ... felicitari maxime, ma bucur mult, mult de tot.

La ce facultate ai lucrat tu in Romania ? In Bucuresti ?

 

Puteai sa scrii orice, ca oricum in ultimele luni nu am intrat deloc pe DC ... asta ca sa intelegeti in ce stare de sinucidere eram ...chiar depresie, cred ca pot spune cu siguranta ca asta a fost o depresie clasica ... nu am mai putut sa ma concentrez pe nimic altceva, nu am avut chef de spectacole, de citit, de vazut filme, de dieta ( [smulgpar] ), cu greu, cu foarte mare greu am facut fata treburilor domestice din casa, cu greu, cu foarte mare greu m-am tinut de scoala copiilor.

 

Si daca stau acum sa ma gandesc, nu aveam nici un motiv sa mi se para ceva greu, pentru ca la serviciu nu am mai munci aproape nimic ... dar ca sa mai usture rana, in Aprilie au venit cei angajati in Florida ca sa invete joburile de la noi ....va dati seama ce situatie, noi ne pierdeam jobul, toata lumea era agitata, suparata si ii aveam si pe oamenii astia pe cap, care de fapt nu aveau nici o vina, dar venisera sa invete tot ce faceam noi ...s-au format asa doua echipe - looserii, adica noi care ne pierdeam stabilitatea, obositi, frustrati, enervati, jigariri ... si winnerii, tineri, energici, optimisti, fericiti ca au pus mana pe un asemenea job, gata sa straluceasca. Si i-am avut pe astiain carca o luna de zile. Scopul lor era sa suga de la noi toate detaliile ca sa fie tranzitia cat mai lina ...si al nostru era sa scapam de ei pentru ca we did't give a shit about this company anymore ...scuzati engleza, dar imi suna mai bine in engleza decat in romaneste.

 

In fine ... azi am o alt veste buna cu care ma laud ... Au venit clasele in care este inscris Alex la anul si suntem pe calea cea buna ...l-au bagat la Pre-Algebra Honors, Matematica avansat si Science Honors ...in rest are clase normale de Language Arts si Social Studies ....Ma bucur foarte tare, este exact ce imi doresc pentru el si ceea ce cred ca i se potriveste ... eu incerc sa il indrept spre inginerie, orice inginerie o sa vrea el, dar inginerie sa fie ... si cred astea sunt clasele pe care trebuie sa le ia ca sa ajunga acolo.

 

In rest, am o gramada sa va povestesc despre adolescenta asta care nu ca ne bate la usa dar a si intrat cu un picior in confortul nostru ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Despre piciorul rupt a lui Alex ...sunt cam ingrijorata.

 

A scapat de carje, de ghips, merge fara ajutor, dar schioapata putin. Nu inteleg de ce si daca ilintreb, am impresia ca minte ...el spune ca nu il doare, doar este intepenit si ca de fapt nu schioapata decat la inceput, cand nu isi foloseste piciorul ... dar pe de alta parte, a participat la o competitie de alergare pe scoala si a iesit pe locul 3 la 50 m viteza ... si mi-a marturisit ca l-a durut picioarul dupa aia.

 

Deci nu este recuperat si de practicat sporturi pe maidan cred ca este capabil, dar nu stiu daca se poate apuca de un sport mai serios.

 

Doctorul a spus ca in timp isi va reveni si ca poata sa faca orice activitate sportiva doreste ...dar mie mi s-a parut atitudinea ortopedului asa cam nepasatoare. Prin urmare, nu il las sa se intoarca la soccer, poate din toamna ...peste vara o sa vina in Romania si o las pe mama sa evalueze mobilitatea piciorului ala.

 

Dar va mai spun ca de cand s-a lasat de toate sporturile, a intrat puternic in lumea video games ...ce ghinion cu accidentul asta, ce ghinion !!! Dupa ce isi termina temele, sta toata ziua pe IPad - se uita la videos pe youtube si joaca un joc care se numeste Clash Royal, numai si numai pentru ca are niste prieteni de la scoala cu care joaca in echipa.

Deci de ce mi-a fost frica nu am scapat ...a ajuns sa joace online, sa chat online, sa stea non-stop pe net si deloc pe afara. [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Senin si soare in Viena! Cafea amestecata cu o raza de soare pentru toata lumea!

Buflea, poate n-ar fi rau ca Alex sa faca putina recuperare in Romania.

Poate mai apare Xio si-ti da un sfat specializat.

Flavia cum este?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic ca m-am recompensat cu o pereche de sandale, daca tot s-au facut 17 de cind am nascut. [:-)))] In ultima vreme nu mai port tocuri, dar cum nu-mi place sa merc fara tocuri deloc, toate sandalele mele sint cu platforme sau cum s-or mai zice.

post-16401-0-38587400-1495880938_thumb.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...